آمارها نشان می دهد opera mini برترین مرورگر موبایل می شود

 

 

نسخه دسکتاپ مرورگر اوپرا در مقایسه با اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم و سافاری هنوز حرفی برای گفتن ندارد. اما نسخه موبایل این مرورگر هم اکنون شانه به شانه بزرگانی چون گوگل و اپل پیش می رود. حتی برخی از آمارها و پیش بینی ها حاکی از این است که این مرورگر در حال دورخیز نهایی برای سبقت از همه و تبدیل شدن به برترین مرورگر دستگاه های موبایل است.

طبق اعلام این شرکت، هم اکنون بیش از ۱۶۹ میلیون نفر از مرورگر اپرا مینی استفاده می کنند و جالب تر اینکه تنها راه دسترسی به اینترنت ۵۶ درصد از آنها، فقط ابزارهای موبایل هستند.
طی تحقیقی که این شرکت از نوامبر ۲۰۱۰ تا نوامبر ۲۰۱۱ انجام داده، تقریبا ۵۶ درصد کاربران اوپرا و ۴۳ درصد کاربران دیگر مرورگرها تنها از طریق ابزار موبایل شان به اینترنت دسترسی دارند و این میزان در کشورهای توسعه نیافته بیشتر است. مثلا این درصد در کشورهایی چون مصر (۷۲ درصد)، بنگلادش (۶۹ درصد)، برزیل (۶۵ درصد) و آفریقای جنوبی (۶۱ درصد) به شکل معنی داری از میانگین بالاتر است.
دیگر نکته جالب این تحقیق، مقایسه عادات زندگی آنلاین کاربران اوپرا با دیگر مرورگرها است. برای مثال کاربران اوپرا ۳۵ درصد بیشتر از کاربران دیگر مرورگرها به خرید موسیقی و بازی آنلاین از طریق تلفن همراه علاقه دارند. همچنین در بسیاری کشورها، کاربران اپرا جوان تر بوده و تحصیلات بیشتری دارند.
تعداد کاربران اوپرا نسبت به آمار مارس ۲۰۱۱، پیشرفت ۶۴ درصدی را نشان می دهد و به 168‪.‬8 میلیون نفر رسیده است. همچنین این کاربران تا کنون ۱۱۷ میلیارد صفحه وب را با مرورگر اوپرا مینی باز کرده اند. این رقم رشد ۹۶ درصدی نسبت به سال گذشته و رشد 8‪.‬1 درصدی نسبت به فوریه ۲۰۱۲ را نشان می دهد. به طور کلی، کاربران این مرورگر تا کنون بیش از ۱۹۱۸ میلیون مگابایت از اطلاعات اینترنت را دریافت کرده اند.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*