ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

سرویس استریت ویو (Street View) یکی از سرویس‌های گوگل است که قرار است تجربه‌ی نقشه یابی را از سطح نقشه‌های ساده‌ی دوبعدی بالاتر ببرد؛ اما شاید ندانید که گوگل برای تکمیل کردن تصاویر این سرویس در مناطق مهمی که امکان ورود خودرو وجود ندارد، از افراد پیاده استفاده می‌کند!

علاوه بر خودروهای مخصوص گوگل که روزانه به‌طور مرتب در مکان‌های مختلف جهان تردد می‌کنند و نقشه‌ها و تصاویر سه‌بعدی ۳۶۰ درجه را ذخیره می‌کنند، مناطقی هم وجود دارد که به دلایل زیست‌محیطی، امنیتی و تاریخی، امکان ورود خودروها به آنجا وجود ندارد. اینجاست که داوطلبان پیاده وارد میدان می‌شوند و باید دوربین مخصوص گوگل را بر روی دوششان گذاشته و به تصویربرداری بپردازند.

این دوربین به‌صورت یک کوله‌پشتی ۱۸ کیلویی طراحی شده است و به دلیل ارتفاع بالای آن، درصورتی‌که وزش باد و یا در مناطق شیب‌دار، این وزن افزایش هم می‌یابد؛ بنابراین داوطلبانی که علاقه دارند این وسیله را حمل کنند، باید دارای شرایط جسمانی مناسبی باشند، شرایطی شبیه یک ورزشکار رشته‌ی سه‌گانه.

پانوپونگ لوآنگسا آرد (Panupong Luangsa-ard) ورزشکاری اهل تایلند است که از اعضای تیم تهیه‌ی تصاویر سرویس استریت ویو در کشور تایلند به‌حساب می‌آید. او در طول دو سال گذشته، سراسر مناطق دیدنی و طبیعت تایلند را زیر پا گذاشته است و در طول این مدت، طولی بالغ‌بر ۵۰۰ کیلومتر را با پای پیاده پیموده است! البته کل مسافتی که او پوشش داده است، به رقم ۵۰۰ هزار کیلومتر می‌رسد که وی این مسیر را علاوه بر پیاده‌روی، با قایق، حیوانات اهلی و ماشین طی کرده است.

ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

برای اینکه طولانی بودن این مسیر بهتر برایتان مجسم شود، این را بدانید که پانوپونگ برای تکمیل این مسیر، ۴ بار کفش‌هایش را عوض کرده است زیرا هرکدام از کفش‌های قبلی، براثر سایش با کف جاده خورده شده و از بین رفته‌اند! این موضوع را یکی از منابع گوگل در مصاحبه با خبرگزاری Mashable عنوان کرده است.

با نگاهی به تصاویر مکان‌هایی که این ورزشکار ماجراجو از آن‌ها تصویربرداری کرده است، کاملاً به این نکته اذعان خواهید داشت که خیلی از آن‌ها برای راه رفتن عادی هم مشکل هستند؛ چه برسد به اینکه بخواهید یک کوله‌پشتی ۱۸ کیلویی را به همراه داشته باشید و مجبور باشید از مناطق به خصوصی هم تصویر تهیه کنید!

در انتها دعوت می‌کنیم که تصاویر سفرهای او را مشاهده کنید و با قهرمان داستان ما در این ماجراجویی ۵۰۰ هزار کیلومتری از طبیعت جذاب و بکر تایلند همراه شوید.

گالری تصاویر سفر لوآنگسا آرد برای ضبط تصاویر استریت ویو

street-view-guy-walks-500km-thailand-google-7

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. سلام
  ممنون که جواب دادید.
  عرض کردم که پیمودن بلا استثنا روزانه ۷۰۰ کیلومتر تقریبا محال است.
  این که می فرمایید ایشان ورزشکار سه گانه هستند، صحیح. ولی به نکات زیر توجه کنید:

  ۱- قهرمان جهانی مسابقات سه گانه در بخش آیرون من (این بخش بالاترین مسافت را داشته و شامل ۳.۸ کیلومتر شنا، ۱۸۰ کیلومتر دوچرخه سواری و ۴۲ کیلومتر دومیدانی است) این مسافت را در زمان ۸ ساعت و ربع طی کرده است.

  یعنی در مجموع نزدیک به ۲۲۵ کیلومتر در ۸ ساعت. در نظر بگیرید که ایشان قهرمان جهان و المپیک در این رشته هستند. (اگر مسابقات را تاکنون دنبال کرده باشید، می بینید که اکثر ورزشکاران پس از اتمام مسابقه حتی توانایی راه رفتن را هم ندارند.)

  ۲- دقت بفرمایید که حجم اعظم مسیر نیز توسط دوچرخه طی می شود.

  ۳- بعید است که ایشان بتواند چنین مسافتی را روزانه طی کند با توجه به اینکه ایشان باید یک بار ۱۸ کیلویی را هم حمل کند.

  ۴- همانگونه که قبلا اشاره کردم میانگین پیمایش اتوبوس های بین شهری که به طور میانگین روزانه ۱۰ ساعت در حال حرکت هستند بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر در سال است. ایشان اگر هم هر روز با اتوبوس سفر کند قادر نخواهد بود که سالانه ۲۵۰ هزار کیلومتر را طی کند.

  ۵- همانگونه که در مطلب ذکر شده او بخش اعظم سفر را پیاده، با قایق و حیوانات اهلی طی کرده است. بعید است که سرعت پیاده روی، قایق سواری و اسب سواری بیش از اتوبوس و ماشین باشد.

  • مهدی جان ممنونم از وقتی که گذاشتید و این آمار رو به طور دقیق تهیه کردید.
   این کاری که ایشون انجام داده خیلی سخت و غیر ممکن به نظر میرسه، اما هرطوری که هست، توسط ایشون انجام شده و به خاطر همین سختی کار هم هست که خیلی از خبرگزاری ها به این مطلب پرداختن.
   در نهایت هم چون امکان بررسی دقیق راستی این رقم رو نداریم، مجبوریم که به آمار منبع خبر اعتماد کنیم.

 2. آقا قبل از خبر رسانی یه کم تحلیل هم کنید بد نیست!
  اصلا همچین چیزی امکان نداره. میانگین روزانه ۷۰۰ کیلومتر میشه.
  تازه اگه مریض نشه، استراحت نکنه، مرخصی نگیره و هر ۳۶۵ روز سال رو هم فعالیت داشته باشه.
  تازه اتوبوس های بین شهری که هر روز و بدون استراحت و یک کله در حال جابجایی مسافر هستند در سال به طور متوسط ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر طی می کنند.
  حالا این آقا پیاده و با قایق و فیل و شتر و اسب و ماشین روزی میانگین ۷۰۰ کیلومتر رفته اصلا قابل باور نیست.

  نکته دیگه که ذکر شده این است که:
  “برای اینکه طولانی بودن این مسیر بهتر برایتان مجسم شود، این را بدانید که پانوپونگ برای تکمیل این مسیر، ۴ بار کفش‌هایش را عوض کرده است زیرا هرکدام از کفش‌های قبلی، براثر سایش با کف جاده خورده شده و از بین رفته‌اند!”

  والله پسر من سالی ۴ تا کفش عوض می کنه! هر ۳ تا ۴ ماه کفشش کاملا پاره می شه. ۱۲ سالشه روزی ۱ کیلومتر هم راه نمی ره!

  • ممنون از اینکه با دقت مطلب رو مطالعه میکنید مهدی جان.
   این موضوع که میگید امکان نداره رو من نمیدونم با چه استدلالی میگید؟
   ایشون ورزشکار رشته‌ی سه گانه هستش و ورزشکاران این رشته دارای بالاترین استقامت بدنی در بین تمام ورزشکاران دنیا هستن.
   در ضمن وقتی طول مسیر طی شده توسط ایشون رو بررسی میکنن، اینجوری نیست که ایشون سوار ماشین بشه و بزنه به جاده و فقط طول جاده رو محاسبه کنن؛ تمام قدم ها و تمام حرکتهایی که ایشون در طول این پروژه داشته رو محاسبه کردن، یعنی ممکنه ایشون ده متر از یه مکان دیدنی رو چند بار بالا و پایین کرده باشه و مثلا طولی که اونجا طی کرده ممکنه بشه ۲۰۰ متر.
   درضمن کفش هایی که ایشون استفاده کرده با کفش هایی که فرزند شما میپوشه از زمین تا آسمون تفاوت داره و برای چنین پروژه‌هایی از مرغوب ترین کتونی های هایکینگ استفاده میشه. پاره شدن کفش های ایشون هم به خاطر بازیگوشی و فوتبال بازی کردن نبوده، بلکه بر اثر سایش با کف زمین پاره شدن!
   امیدوارم با این توضیحات، بهتر درک کرده باشید.