سيستم عامل آي اُ اِس اپل در بازار كسب و كارها از اندرويد پيشي گرفت

 

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد در بازار کسب و کارها و مشاغل تجاری، ابزارهای تحت سیستم عامل iOS اپل در حال پیشی گرفتن از فناوری‌های همراه اندرویدی است. این تحقیق که توسط زیرشاخه پژوهشی شرکت Zscaler انجام شده نشان می‌دهد که این روند در سه ماهه اول سال 2012 تشدید شده است.به گزارش وب سایت pcworld، نتایج این پژوهش حاکی از این است که در سه ماهه اول سال 2012 تراکنش‌های صورت گرفته در محیط ابزار تحت iOS اپل بیش از 50 درصد رشد داشته است. در همین دوره زمانی سهم سیستم عامل اندروید از این تراکنش‌ها 37 درصد کاهش یافته است.

این پژوهش نشان می‌دهد که تا دسامبر سال 2011 دو سیستم عامل اندروید گوگل و iOS اپل در مجموع حدود 47 درصد از کل تراکنش‌های صورت گرفته در این بازار را از آن خود کرده بودند. در این پژوهش تراکنش به معنای دریافت یک فایل از یک وب سرور تعریف شده است.

شرکت Zscaler در این پژوهش دریافته است که سهم فناوری‌های همراه بلک بری در این بازار از 18 درصد در ژانویه سال جاری به 15 درصد در پایان مارس کاهش یافته است. تحلیل‌گران معتقدند افزایش کاربران آیپد و اپل ممکن است یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش سهم اپل از این بازار باشد.

براساس این یافته‌ها، سهم فیس بوک از این بازار از 52.4 درصد در سه ماهه اول سال 2011 به 41.07 درصد در سه ماهه اول سال 2012 کاهش یافته است. این یافته‌ها همچنین حاکی از این است که نسبت سازمان و شرکت‌هایی که دسترسی کاربرانشان به شبکه‌های اجتماعی را قطع کرده‌اند، از 2.46 درصد در ژانویه سال جاری به 3.99 درصد در ماه مارس افزایش یافته است. این در حالی است که تراکنش‌های صورت گرفته در محیط شبکه توئیتر در این مدت از 6.39 درصد به 7.44 درصد افزایش یافته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*