رندرهای سه بعدی از بلک‌بری هامبورگ و بلک‌بری رم را تماشا کنید

رندرهای سه بعدی از بلک‌بری هامبورگ و بلک‌بری رُم منتشر شد

کمپانی بلک‌بری یکی از مرموزترین و البته خاص‌ترین اتمسفرهای خبری بین تمام برندهای تولید تلفن همراه را دارد و همین اتمسفر عجیب گاهی باعث بروز اتفاقات عجیبی پیرامون محصولات این برند می‌شود؛ درست مانند اتفاقی که برای گوشی‌های بلک‌بری هامبورگ و بلک‌بری رُم افتاده است.

چندی پیش یکی از سایت‌های خبرگزاری خارجی -که پیش از این هم سابقه‌ی انتشار اخبار زرد را داشته است- دو تصویر از اسمارت فون‌های جدید کمپانی بلک‌بری را منتشر کرد. نویسنده‌ی آن سایت ادعا کرده بود که این تصاویر از داخل کمپانی لو رفته است و مربوط به ظاهر اصلی دو تلفن همراه بلک‌بری هامبورگ (BlackBerry Hamburg) و بلک‌بری رم (BlackBerry Rome) می‌شود (نام‌های هامبورگ و رم، کد رمزی این دو دیوایس در داخل کمپانی هستند).

خیلی از سایت‌های بزرگ‌تر نیز این تصاویر را منتشر کردند و به خیال این‌که آن‌ها مربوط به‌ظاهر نهایی دیوایس‌های جدید بلک‌بری هستند، کاربران خود را نیز به اشتباه انداختند؛ اما باید بدانید که به‌تازگی تمام این اخبار تکذیب شده است و اظهار نظر دیلان هابکرک (Dylan Habkirk) به این شایعات پایان داده است.

این تصاویر، درواقع رندرهای سه بعدی از بلک‌بری هامبورگ و رم بوده‌اند

آقای هابکرک یکی از طراحان نزدیک به کمپانی بلک‌بری است و از قرار معلوم، طراح و خالق اصلی این «رندرها» نیز محسوب می‌شود. بله! این عکس‌ها که ادعا می‌شد تصاویر واقعی از محصولات اصلی هستند، درواقع رندرهای سه بعدی دقیقی هستند که این طراح براساس مشاهدات خود از نمونه‌ی اولیه داخل کمپانی طراحی کرده است.

او برای اولین بار این رندرها از گوشی‌های بلک‌بری هامبورگ و رم را در کانال اختصاصی خود در شبکه‌ی پیام‌رسانی بلک‌بری (BBM) منتشر کرده بوده است و سایت مذکور با سرقت این تصاویر و اضافه کردن واترمارک خود، تمام این شایعات رسانه‌ای را به راه انداخته بود!

البته همان‌طور که آقای جان چن (John Chen) مدیر عامل بلک‌بری پیش از این و در اوایل ماه گذشته خبر داده بود، تولید این دو مدل قطعی شده و قرار است دو اسمارت فون جدید این کمپانی با سیستم عامل اندروید به‌زودی معرفی شوند و مدل‌های هامبورگ و رم، نام داخلی این دو محصول جدید هستند.

دیلان هابکرک درباره‌ی مدل ‌بلک‌بری هامبورگ می‌گوید که او هرگز این مدل را به‌صورت ساخته شده از نزدیک ندیده است و رندر سه بعدی آن را برساس طرح‌های اولیه‌ای که در داخل کمپانی دیده، طراحی کرده است. به گفته‌ی او مدل هامبورگ دارای طراحی بسیار مشابهی با گوشی بلک‌بری زد ۳۰ (BlackBerry Z30) خواهد بود و شاکله‌ی اصلی این دو مشابه هم خواهد بود؛ او عقیده دارد که این مدل زودتر از بلک‌بری رم معرفی خواهد شد.

رندر سه بعدی این طراح از بلک‌بری هامبورگ را در زیر مشاهده می‌کنید. همان‌طور که می‌بینید علاوه بر شباهت بی‌حد و اندازه به مدل زد ۳۰، می‌توان گفت که طراحی این اسمارت فون به پرچم‌داران اچ تی سی نیز بسیار نزدیک است:

رندرهای سه بعدی از بلک‌بری هامبورگ و بلک‌بری رم را تماشا کنید

اما مگر می‌شود کمپانی بلک‌بری دو تلفن همراه هوشمند معرفی کند و حداقل یکی از آن‌ها دارای کیبورد سخت افزاری معروف این برند نباشد؟ مدل بلک‌بری رم دارای همان زبان طراحی همیشگی این کمپانی خواهد بود و هابکرک می‌گوید که این مدل بسیار شبیه به تصاویری است که اخیرا از بلک‌بری وینا (BlackBerry Vienna) لو رفته بود.

اسمارت فون بلک‌بری رم دارای دوربین ۸ مگاپیکسلی در جلو و کیبورد سخت افزاری خواهد بود. علاوه بر این‌ها، یک دکمه‌ی سخت افزاری مخصوص نیز در این مدل قرار داده خواهد شد که گفته می‌شود دارای کارکردهای ویژه‌ای برای نیروهای دولتی و مشتریان مشابه خواهد بود؛ دیلان هابکرک مدل ساخته شده‌ی این تلفن همراه را از نزدیک دیده است.

قیمت مدل رم از ۵۰۰ دلار شروع خواهد شد و بعد از مدل هامبورگ، در بازار آمریکا رونمایی خواهد شد. رندر سه بعدی این مدل را در زیر مشاهده می‌کنید:

رندرهای سه بعدی از بلک‌بری هامبورگ و بلک‌بری رم را تماشا کنید

در انتها آقای هابکرک درباره‌ی تمام قضایای اخیر نیز اظهار نظر کرده است و آن را یک اقدام اشتباه خوانده است:

نگرانی من از این بود که این سایت (که حتی علاقه‌ای به آوردن اسم آن ندارم) تصاویر و اطلاعات را به شیوه‌ای غلط و با واترمارک اختصاصی خودشان منتشر کرده‌اند و این باعث شد که بخش بزرگی از سایت‌ها و کاربران دنیای تکنولوژی گمان کنند که این تصاویر مربوط به دیوایس‌های اصلی است و از داخل کمپانی لو رفته است.

برای این‌که همه‌ چیز روشن شود باید بگویم که این تصاویر به هیچ وجه «لو رفته» به‌حساب نمی‌آیند و هر دوی آن‌ها رندرهای سه بعدی هستند که من آن‌ها را براساس طرح‌های اولیه و نمونه‌های اولیه‌ای که شخصا دیده‌ام، طراحی کرده‌ام.

تنها نکته‌ی امیدوارکننده اینجاست که این رندرها براساس واقعیت طراحی شده‌اند و هر دوی این محصول‌ها در دست تولید توسط بلک‌بری قرار دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*