تماشا کنید: صدای استارت موتور بوگاتی کایرون ؛ غرش ۱۵۰۰ اسب بخار!

تماشا کنید: صدای استارت موتور بوگاتی کایرون ؛ غرش ۱۵۰۰ اسب بخار!

محصولات کمپانی بوگاتی را می‌توان پرچم‌داران دنیای خودروهای سوپر اسپرت در بحث قدرت و سرعت نامید. بوگاتی کایرون (BugattiChiron) که به آن بوگاتی شیرون هم می‌گویند، ابر خودروی جدید این کمپانی فرانسوی است که از لحاظ سرعت و قدرت تولید شده توسط موتور، یکی از برترین‌های جهان محسوب می‌شود.

خودروهای بوگاتی همواره جزو گران‌قیمت‌ترین و خاص‌ترین محصولات دنیای خودرو به‌حساب می‌آیند و مانند نسخه‌های سفارشی آی‌دیوایس‌های اپل، آن‌ها را در دست افراد معمولی مشاهده نخواهید کرد؛ اما حالا که نمی‌توانیم پشت فرمان این هیولای به زنجیر کشیده شده بنشینیم و لذت رانندگی با بوگاتی کایرون را خودمان بچشیم، یک راه حل دیگر هم وجود دارد و آن هم تماشای رانندگی آن توسط دیگران است.

در ویدیویی که امروز برایتان در گجت نیوز تدارک دیده‌ایم، شما شاهد لحظه‌ی استارت و راه افتادن یک بوگاتی کایرون هستید که در مرحله‌ی تحویل به خریدارش قرار دارد. در این ویدیو بیش از همه بر روی صدای غرش موتور این خودرو تمرکز شده است و اگر شما هم مثل من، عاشق لحظه‌ی استارت و صدای غرش‌مانند موتور خودروهای سوپر اسپرت باشید، مطمئنا از تماشا آن لذت خواهید برد. بنابراین دعوت می‌کنیم که این ویدیوی نسبتا طولانی و ۶ دقیقه‌ای که شامل دریافت بوگاتی کایرون، پیاده سازی آن در محل، روشن کردن و انجام تست‌های اولیه، آزمایش اولیه‌ی رانندگی، عملکرد بخش‌های مختلف خودرو و بررسی داخل آن می‌شود را تماشا کنید.

ویدیوی استارت و راه‌اندازی موتور بوگاتی کایرون ؛ قدرت محض غول فرانسوی!


برای آن دسته از کاربرانی که با این سوپراسپرت فرانسوی آشنا نیستند باید بگویم که بوگاتی کایرون درواقع فرزند جدید این کمپانی محسوب می‌شود و دنباله‌ای برای مدل افسانه‌ای بوگاتی ویرون (Bugatti Veyron) است. مدل کایرون دارای یک موتور هشت لیتری دابلیو ۱۶ (W16) است که این موتور پس از انجام تغییرات بسیار گسترده در بخش فنی و طراحی بر روی موتور مدل ویرون تولید شده است.

توان تولید نیرویی معادل ۱۵۰۰ اسب بخار، بوگاتی کایرون را به یکی از خودروهایی تبدیل می‌کند که به‌راستی شایسته‌ی تعریف «یک اژدهای محصور شده در قفس آهنی» است. جدا از طراحی مدرن و متعلق به آینده‌ی چراغ‌های جلو و عقب، بدنه و بخش‌های داخلی، قدرت موتور بسیار بالای کایرون به این خودرو این امکان را می‌دهد که تنها در عرض ۲ ثانیه از سرعت صفر تا صد را طی کند!

تماشا کنید: صدای استارت موتور بوگاتی کایرون ؛ غرش ۱۵۰۰ اسب بخار!

گفته می‌شود که حداکثر سرعت بوگاتی کایرون، بر روی عدد ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت (۲۶۱ مایل بر ساعت) محدود شده است اما خریداران می‌توانند با هماهنگی با کمپانی و انجام تغییرات در چرخ‌ها و تنظیمات آیرودینامیکی بال‌، کاری کنند که سرعت این هیولا تا ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت (۲۸۸ مایل بر ساعت) هم بالا برود! شاید اگر طراحان آن، یک جفت بال نیز بر روی درهایش قرار می‌دادند، رانندگان می‌توانستند پرواز را هم به تجربه‌ی رانندگی خود اضافه کنند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. آقا فکر کنم روغن سوزی داره که اینقدر دود می کنه :d