اندروید 7.0 آیا اندروید N همان اندروید ۷.۰ است؟

آیا اندروید N همان اندروید ۷.۰ است؟

گوگل در کنفرانس اصلی خود که در روز اول رویداد I/O 2016 برگزار شد، از سومین بتای جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل اندروید به نام اندروید N رونمایی کرد. حالا برای خیلی از کاربران سوال پیش آمده است که آیا اندروید N همان اندروید ۷.۰ محسوب می‌شود یا گوگل تصمیم دیگری برای انتخاب ورژن آن دارد.

گوگل در I/O امسال از پلتفرم واقعیت مجازی DayDream، بخش جدید Early Access و سرویس Instant Apps برای فروشگاه گوگل پلی، جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل پوشیدنی خود یعنی اندروید ویر ۲.۰ و دستیار صوتی Google Assistant رونمایی کرده است. با اینکه هرکدام از این محصولات جدید در زمینه‌ی مخصوص به خودشان یک نوآوری محسوب می‌شوند و احتمالا در آینده تاثیر زیادی خواهند داشت، اما بازهم این سیستم عامل اندروید N یا همان اندروید ۷.۰ است که بیشترین توجهات را به خود اختصاص داده است.

اما صبر کنید! گفتیم اندروید ۷.۰؟ از کجا می‌دانید که اندروید N همان اندروید ۷.۰ است؟ از کجا معلوم که گوگل این نسخه از اندروید را در ادامه‌ی سری ۶.۰ معرفی نکند؟ پس می‌بینید که چندین سوال ریز و درشت در رابطه با شماره ورژن این نسخه از اندروید وجود دارد و متاسفانه گوگل هم هیچ پاسخی را برای روشن شدن این موضوع در اختیارمان نگذاشته است.

البته اگر گوگل را بشناسید، می‌دانید که اهالی ماونتن ویو عاشق کارهای مرموز و طرح معما هستند؛ حالا این معما گاهی اوقات به‌صورت یک ایستر اگ در موتور جستجوی گوگل قرار داده می‌شود و گاهی هم سر و کله‌اش در تصاویر مراسم معرفی اندروید N پیدا می‌شود! بله گوگل در تصاویری که در دموی معرفی این نسخه از اندروید نمایش داده شده، یک سرنخ ریز را قرار داده است که این سرنخ در ساعت دیوایس قابل مشاهده است.

آیا اندروید N همان اندروید ۷.۰ است؟

درواقع این روندی است که گوگل در چند نسخه از اندروید انجام داده است و هنگام نمایش دیوایس دارای آن نسخه‌ها، ساعت سیستم عامل را بر روی شماره‌ی ورژن آن نسخه تنظیم می‌کند تا از این طریق، یک بازی جالب معمایی بین خودش و توسعه دهندگان راه انداخته باشد. حالا بار دیگر به این اسکرین شات‌ها که از ویدیوی معرفی رسمی اندروید N گرفته شده است، نگاهی بیندازید؛ زمان تمام آن‌ها دقیقا بر روی راس ساعت ۷:۰۰ تنظیم شده است و این می‌تواند یک سرنخ مهم برای این باشد که اندروید ان همان اندروید ۷.۰ خواهد بود.

حجم عظیم تغییرات، دلیل دیگری برای تایید اندروید ۷.۰ هستند

گوگل در اندروید N قابلیت‌های جدید مهمی را قرار داده است که دستیار صوتی Google Assistant، قابلیت کار کردن به‌صورت مالتی تسکینگ در صفحه‌ی تقسیم شده به دو قسمت و تغییر بنیادی در روش به‌روزرسانی این نسخه که به‌صورت یکپارچه انجام خواهد شد، از جمله‌ی آن‌ها هستند. درواقع این تغییرات به حدی اساسی و مهم هستند که گوگل چاره‌ای ندارد به جز اینکه از سری ۶ اندروید دل بکند و به سراغ اندروید ۷ بیاید.

بنابراین تا به الان این دو دلیل، مهم‌ترین شواهدی هستند که تایید می‌کنند اندروید N همان اندروید ۷.۰ خواهد بود؛ هرچند که این شواهد ممکن است تنها گمانه‌زنی‌های غیرواقعی باشند و با تایید رسمی گوگل، همه‌ی آن‌ها هم باطل شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*