فارادی فیوچر

فارادی فیوچر قصد دارد خودروهای خود را در همسایگی تسلا تولید کند

نمی‌دانم ماشین فارادی فیوچر FFZERO1 را در نمایشگاه CES 2016 به خاطر دارید یا خیر؟ این خودرو به معنای واقعی یک طرح مفهومی فوق‌العاده با ایده‌هایی باورنکردنی برای سوپر اسپرت‌های آینده بوده که شرکت چینی LeEco در پشت آن قرار گرفته است.

فارادی فیوچر تحت نام برند تجاری خود و به‌منظور رقابت با کمپانی تسلا به ساخت خودروهای الکتریکی روی آورده است. در حال حاضر این کمپانی خود را آماده می‌کند تا ساخت کانسپت FFZERO1 خود را در نوادا آغاز کند. کانسپتی که می‌تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از سه ثانیه به دست آورده و به حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

فارادی فیوچر کارخانه‌ی جدید خود را در یک مایلی تسلا بنا خواهد کرد

بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز، فارادی فیوچر به‌تازگی تصمیم گرفته تا یک کارخانه‌ی جدید در Mare Island احداث کند. از لحاظ موقعیت جغرافیایی، Mare Island یک شبه جزیره در خلیج سن پابلو بوده که در شمال سانفرانسیسکو واقع شده است و این محلی است که این کمپانی امیدوار بوده تا در طول دو سال بتواند خودروهای خود را برای تولید در آن، آماده کند. جالب آنجاست که موقعیت جدید کارخانه‌ی Faraday Future درست در یک مایلی فریمانت کالیفرنیا بوده که در آنجا کمپانی تسلا مشغول ساخت خودروهای الکتریکی خود است و فارادی فیوچر با این تصمیم، به اصطلاح وارد حیاط خلوت کمپانی تسلا شده است.

فارادی فیوچر

دفاتر شرکت و مرکز خدمات و امور مشتریان برای استقرار در این شبه جزیره برنامه ریزی شده‌اند. لس آنجلس تایمز در ادامه توضیح می‌دهد که ممکن است در این ساخت و ساز وسیع با این ویژگی‌ها، خودروی کانسپت FFZERO1 در آن تولید نشده و به جای آن این سازنده‌ی ماشین‌های الکتریکی به محصولات مشتری پسند دیگری که توانایی رقابت با تولیدات تسلا را داشته باشد، روی آورد.

کمپانی فارادی ساخت و ساز در Mare Island را تائید کرده و معتقد است که تقاضا برای ماشین‌های الکتریکی به‌شدت در حال رشد است. Faraday می‌گوید که چشم‌انداز ما احداث کارخانه‌ی دومی همتراز با طرح‌های توسعه‌ی آتی این کمپانی خواهد بود. فارادی فیوچر امیدوار است که تاسیس این کارخانه‌ی جدید بتواند به ایجاد صدها شغل در این منطقه کمک شایانی کرده و راه را برای ایجاد اشتغال بیشتر هموارتر گرداند.

میشیگان هنوز هم ممکن است که یک مکان برای تجارت خودرو‌های مرسوم و عادی باشد؛ اما با خبرهایی که از کالیفرنیا به گوش می‌رسد و با توجه به نزدیکی این محل به دره سیلیکون احساس می‌شود که به‌زودی، کالیفرنیا تبدیل به خانه‌ی ماشین‌های الکتریکی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*