از امکانات جدید اینستاگرام برای صاحبان مشاغل و پیج های تجاری رونمایی شد

از امکانات جدید اینستاگرام برای صاحبان مشاغل و پیج‌های تجاری رونمایی شد

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام (Instagram) کارش را به‌عنوان یک شبکه‌ی به اشتراک گذاری تصاویر ساده آغاز کرد اما در مدت کوتاهی و بدون آن‌که مدیران آن از ابتدا در نظر داشته باشند، خیلی از کاربران پتانسیل‌های این محیط برای استفاده‌های تجاری و درآمدزایی از طریق تصاویر را کشف کردند.

در کشور ما نیز پیج‌های تجاری و تبلیغاتی زیادی در اینستاگرام وجود دارد که اگر از تبلیغات آزاردهنده و بیش از حد برخی از آنها صرف نظر کنیم، توانسته‌اند مشاغل زیادی را ایجاد کنند و بدون نیاز به سرمایه‌ی اولیه، به محل درآمدزایی برای خیلی از جوانان، آن‌هم از خانه تبدیل شوند. مطمئنا این دسته از کاربران و آن‌هایی که از پیج اینستاگرام خود برای بیزینس استفاده می‌کنند، از ارائه‌ شدن امکانات جدید اینستاگرام بسیار خوشحال خواهند شد.

چندی پیش مدیران این شبکه‌ی اجتماعی که از استقبال کارآفرینان و صاحبان مشاغل از پلتفرم اینستاگرام بسیار شگفت‌زده شده‌اند، عنوان کردند که قرار است ابزارها و امکانات جدیدی برای این‌گونه پیج‌ها عرضه کنند تا آنها بتوانند بیزینس خود را بسیار بهتر مدیریت کنند و با خریداران و مخاطبانی که به‌صورت بالقوه می‌توانند یک مشتری باشند، ارتباط قوی‌تری برقرار کنند.

این اتفاق به‌طور رسمی و از دقایقی پیش رخ داده و اینستاگرام، امکانات مخصوص پیج‌های تجاری را در آنها قرار داده است. اولین گزینه‌ برای این دسته از پیج‌ها، اضافه شدن یک دکمه‌ی contact در قسمت پایینی نام پیج است که برای ارتباط مخاطبان با مدیران آن پیج به کار می‌رود. شما می‌توانید تعیین کنید که اگر مخاطبی به کار شما و محتوای تولید شده توسط شما علاقه پیدا کرد، بتواند با فشردن این دکمه به آدرس وب‌سایت شما، ایمیل ارتباطی و یا حتی شماره تلفنتان دسترسی پیدا کند؛ قابلیت ارسال آدرس مکان خاصی بر روی نقشه که می‌تواند آدرس دفتر شرکت یا یک فروشگاه تجاری باشد، نیز در این دکمه وجود خواهد داشت.

اینستاگرام پست شما را به تبلیغ تبدیل می‌کند

از امکانات جدید اینستاگرام برای صاحبان مشاغل و پیج های تجاری رونمایی شد

یکی از مسائل آزاردهنده در پیج‌های تجاری و به‌خصوص صفحاتی که دنبال‌کننده‌های زیادی دارند، موضوع تبلیغات و ترکیب آنها با پست‌های معمولی است که اکثر اوقات باعث از دست دادن فالوور و مخاطبان جدید آن پیج می‌شود. با امکان جدیدی که اینستاگرام در اختیار مدیران صفحات تجاری قرار داده است، آنها می‌توانند یک پست به‌خصوص را به یک پست تبلیغاتی خاص تبدیل کنند و آن را از سایر پست‌های معمولی جدا کنند.

حتی برای این پست تبلیغاتی می‌توان یک دکمه با عملکرد خاصی هم تعیین کرد تا با فشردن آن توسط کاربران علاقه‌مند، آنها به آدرس اینترنتی آن محصول، سایت فروشگاه آنلاین آن پیج و یا حتی صفحه‌ی خرید آن کالا هدایت شوند، همچنین امکان مدیریت مخاطبان و تعیین افرادی که می‌توانند آن تبلیغ را ببینند هم وجود دارد و شما می‌توانید خودتان تعیین کنید که تنها افرادی که مخاطب پیج شما هستند و یا تمام کاربران بتوانند این تبلیغ را مشاهده کنند و یا اینکه این تصمیم را به خود اینستاگرام واگذار کنید تا با توجه به آمار بازدیدها، مخاطبان و مناطق جغرافیایی مختلف، این موضوع را تعیین کند.

گزینه‌ی جالبی که در این قسمت وجود دارد، امکان تعیین محدودیت زمانی برای پست‌های تبلیغاتی است. به این ترتیب دیگر شما لازم نیست که یک پست تبلیغاتی بگذارید و خودتآن‌هم مجبور به حذف کردن آن بشوید؛ بلکه می‌توانید یک محدودیت زمانی بگذارید تا آن پست تا هر زمانی که شما تعیین می‌کنید به‌صورت یک تبلیغ نشان داده شود و بعد از آن زمان، پیج به روال عادی خود برگردد.

امکانات تجاری اینستاگرام چه زمانی قابل استفاده خواهند بود؟

از امکانات جدید اینستاگرام برای صاحبان مشاغل و پیج های تجاری رونمایی شد

یکی از نیازهای مدیران پیج‌های تجاری و تبلیغاتی در اینستاگرام، این است که آنها نمی‌توانند آمار دقیقی از برترین پست‌ها، تعداد بازدیدها، تعداد دنبال‌کنندگان و سبک استفاده‌ی مخاطبان خود داشته باشند. مدیران این شبکه در این مجموعه امکانات جدید، به فکر این نیاز هم بوده‌اند و قسمتی تحت عنوان Insights را به اینستاگرام اضافه کرده‌اند.

ادمین‌ها با مراجعه به این بخش می‌توانند آمار کاملی از تعداد کاربرانی که به پیج آنها سر زده‌اند، تعداد کاربرانی که در هر روز به جمع فالوورهای آن پیج اضافه شده‌اند، برترین پست‌ها و تعداد بازدیدهای پست‌های تبلیغاتی را به تفکیک روزهای هفته مشاهده کنند تا بتوانند به شکل بسیار موثرتری، عادات رفتاری کاربران را تشخیص دهند و بر مبنای آنها برنامه‌ریزی خود را انجام دهند.

البته در مرحله‌ی اول که از امروز آغاز شده است، تنها سه کشور ایالات متحده‌‌ی آمریکا، استرالیا و نیوزلند از این قابلیت‌های جدید برخوردار خواهند شد، اما تمام کشورهای جهان تا پایان سال ۲۰۱۶ قرار است که به این امکانات مجهز شوند و کاربران پیج‌های تجاری در کشور خودمان نیز تا چند ماه آینده قادر خواهند بود از این قابلیت‌های کاربردی بهره ببرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*