با سنسور OmniVision فیلم‌برداری 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه ممکن می‌شود

با سنسور OmniVision ، فیلم‌برداری ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه با موبایل ممکن می‌شود

فیلم‌برداری ۴K یکی از آن مواردی است که قابلیت‌های تصویربرداری دوربین‌های تلفن‌های همراه هوشمند را چندین مرحله افزایش داده است و کاربران اسمارت فون‌هایی که به این قابلیت مجهز هستند، کاملا و به‌صورت محسوس تفاوت آن را با فیلم‌برداری و تصویربرداری در کیفیت معمولی حس خواهند کرد.

اما هر چه قدر فیلم‌برداری ۴K با استفاده از دوربین گوشی هوشمند برای کاربران جذاب و لذت‌بخش است، یک محدودیت بزرگ می‌تواند باعث شود که این لذت از یک حدی فراتر نرود و آن‌هم این است که کاربران نمی‌توانند تصاویر با رزولوشن ۴K را با نرخی بیشتر از ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط کنند. هرچند که برای خیلی از آنها این موضوع، محدودیت آزاردهنده‌ای محسوب نمی‌شود، اما برای کاربران حرفه‌ای‌تر، فیلم‌برداری ۴K در رزولوشن‌های بالاتر می‌تواند روند پخش ویدیو را بهبود ببخشد و نرمی و روانی آن را در چشم انسان بسیار افزایش دهد.

البته طبق گزارشی که به‌تازگی منتشر شده است، این محدودیت قرار است به‌زودی برطرف شود. طبق اطلاعاتی که از کنفرانس خبری OmniVision منتشر شده است، سنسورهای جدید دوربین این کمپانی قرار است که به کاربران اجازه دهند که فیلم‌برداری ۴K را با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه انجام دهند. نام این محصول جدید، سنسور دوربین O12890 است که علاوه بر این قابلیت، چندین ویژگی بسیار کاربردی دیگر را هم به دوربین تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها اضافه خواهد کرد.

با سنسور OmniVision فیلم‌برداری 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه ممکن می‌شود

سنسور دوربین O12890 می‌تواند تکنولوژی PureCelPlusS پیکسل OmniVision را به دوربین‌های گجت‌های همراه بیاورد و بر همین اساس کاربران قادر خواهند بود تصاویر با رزولوشن ۴K را با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه ضبط کنند. علاوه بر این آنها قادر خواهند بود فیلم‌های با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسلی را با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه ذخیره کنند که این موضوع باعث می‌شود که فیلم‌های سوپر اسلوموشنی با سرعت ۸ برابر پایین‌تر از حالت معمولی تهیه شوند.

فیلم‌برداری ۴K به‌صورت صحنه آهسته با سنسور جدید OmniVision ممکن می‌شود

از دیگر توانایی‌های سنسور دوربین O12890 این است که می‌تواند فیلم‌برداری ۴K را با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه انجام دهد تا کاربران در عین حال اینکه تصاویری با کیفیت ۴K را ذخیره می‌کنند، افکت اسلوموشنی معادل ۲.۵ برابر حالت عادی را هم دریافت کنند و یک ویدیوی بسیار باکیفیت صحنه آهسته به دست بیاورند.

سنسور OV12890 با معماری ۱۰ در ۱۰ میلی‌متری و با ارتفاع عمودی ۶ میلی‌متر ساخته می‌شود و گفته شده است که تولید و عرضه‌‌ی عمومی آن برای کمپانی‌های سازنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها در سه ماهه‌ی نهایی سال ۲۰۱۶ میلادی اتفاق خواهد افتاد؛ احتمال دارد که کمپانی‌هایی نظیر اپل، سامسونگ، سونی و ال‌جی از این سنسورها در طراحی و تولید دوربین نسل جدید دیوایس‌های خود استفاده کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*