بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

شاید جنگ و جنگیدن در دنیای واقعی برای هیچ انسانی قابل تحمل نباشد و هر فردی می‌خواهد که در دورترین نقطه نسبت به محل جنگ قرار گرفته باشد؛ اما این موضوع در دنیای گیم کاملا با دنیای بیرون تفاوت دارد و میلیون‌ها علاقه‌مند در سراسر دنیا روزانه‌ به انجام بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس مشغول هستند.

سبک بازی استراتژیک یکی از دشوارترین سبک‌های گیم پلی محسوب می‌شود اما برای افرادی که به این دسته از بازی‌ها علاقه دارند، این سختی از بین می‌رود و لذتی بالاتر از تشکیل ارتش‌های چندصدتایی، محافظت از بیس مرکزی و اتخاذ تاکتیک‌های مناسب وجود ندارد. در واقع بازی‌های استراتژیک اندروید و یا هر پلتفرم دیگری، به کاربران این امکان را می‌دهند که با توجه به خلق و خو و روحیات درونی خود، شیوه‌ی بازی خود را انتخاب کنند؛ افراد درون گرا بیشتر ترجیح می‌دهند که سبک‌های دفاعی و حمله از راه دور را امتحان کنند در حالی که افراد برون‌گرا بیشتر مایل هستند که یک تنه به دل ارتش دشمن بزنند و همه چیز را نابود کنند!

نمایشگرهای لمسی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها نیز بهترین فرصت را برای این دسته از بازی‌ها فراهم می‌آورند و نحوه‌ی دستیابی به هر نیرو و کنترل آنها را به‌مراتب آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر از کنترلرهای دیگر می‌کنند؛ بنابراین و با توجه به طرفداران میلیونی این سبک در میان گیمرهای ایرانی، در این مطلب در گجت نیوز قصد داریم که بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و البته عناوین مشابه در سیستم عامل آی او اس که در ماه‌های گذشته از سال ۲۰۱۶ تا به اینجای کار عرضه شده‌اند را به شما عزیزان معرفی کنیم تا آنها را در لیست دانلود خود قرار دهید و از انجام آنها لذت ببرید:

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس در سال ۲۰۱۶

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

بازی Banner Saga

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این بازی سبک استراتژیک و نقش آفرینی (RPG) را با هم ترکیب می‌کند و جزو معدود بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس است که سازندگان برای آن یک داستان غنی، دراماتیک و کامل از اساطیر باستانی ترتیب داده‌اند. محیط بازی به‌صورت دو بعدی طراحی شده و کیفیت گرافیک هنری بازی با دارا بودن انواع محیط‌های متنوع، کاراکترهای حماسی و پس زمینه‌های نقاشی شده با دست، در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندبیش از ۲۵ نیروی مختلف در ۷ کلاس متفاوت در بازی Banner Saga قرار دارند و شما با توجه به سبک بازی دفاعی یا هجومی خود می‌توانید هر کدام از آنها را با یکدیگر ترکیب کنید و ارتش قدرتمندی از وایکینگ‌ها را برای خود تشکیل دهید؛ البته توجه داشته باشید که تصمیمات مختلف شما در مواقع حساس می‌تواند تاثیر بسزایی در جریان بازی داشته باشد و علاوه بر میدان نبرد، در میدان مذاکرات با سران دیگر قبایل و نیروهای وحشی نیز باید مهارت داشته باشید.

قیمت این بازی ۴.۹۹ دلار است و برای دانلود آن برای آی او اس ۸.۰ و بالاتر می‌توانید به این لینک در اپ استور و برای دانلود برای اندروید به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Frozen Synapse Prime

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

چندین ماه قبل هم نسخه‌ی دیگری از این بازی عرضه شده بود و در آن زمان توانسته بود جزو بهترین‌ بازی‌های استراتژیک اندروید انتخاب شود، اما این ورژن جدید با محیط گرافیکی بازسازی شده و از کنسول‌های دستی بار دیگر به دنیای موبایل برگشته است تا بتواند عنوان یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس را به خود اختصاص دهد. سبک این بازی به‌صورت استراتژیک نوبتی تعریف شده است، یعنی شما باید بتوانید حرکت بعدی دشمن را هم پیش‌بینی کنید و بعد از آن، حرکت خود را انجام دهید. اگر در این کار موفق نباشید، از آنجا که هنگام نوبت بازی دشمن، شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید، باید تنها شکست خود را مشاهده کنید و پر پر شدن نیروهایتان را به نظاره بنشینید!

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندگرافیک بازی و افکت‌های انفجاری نظیر تیراندازی و منفجر شدن بمب‌های مختلف بسیار زیبا طراحی شده است. تم کل بازی شامل نیروهای ویژه و نبردهای تاکتیکی مردن است و سلاح ‌ها نیز مشابه نمونه‌هایی هستند که آنها را پیش‌تر در بازی‌های معروف این سبک نظیر نیروهای دلتا فورس و کانتر استرایک مشاهده کرده‌اید.

برای دانلود بازی با قیمت ۴.۹۹ دلار برای آی او اس ۸.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای دانلود با قیمت ۴.۹۹ دلار برای اندروید ۲.۳ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Tactile Wars

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

در این بازی شما با متحدان خود باید به‌صورت بسیار هماهنگی عمل کنید تا بتوانید دشمنان را شکست دهید. با اینکه محیط بازی به‌صورت کارتونی و فانتزی طراحی شده است، اما این موضوع مانع شما نخواهد شد و جلوی اعمال وحشتناک شما را نخواهد گرفت و هنوز هم می‌توانید با انواع موشک‌ها، مین‌های سهمگین، برج‌های دفاعی و تانک‌های غول پیکر به نیروهای حریف حمله کنید و آنها را از بین ببرید!

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندیکی از نقاط قوت این بازی، سبک کنترلی منحصر به فرد آن است و به شما اجازه می‌دهد که با کشیدن جسچرهای مختلف حرکتی، آرایش نیروهای خود را تعیین کنید و نحوه‌ و محل قرارگیری آنها را در کسری از ثانیه به شکلی که خودتان می‌خواهید، دربیاورید. محیط نه چندان خشن بازی هم اجازه می‌دهد که گیمرهای کم سن و سال‌تر که می‌خواهند یکی از جذاب‌ترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس را تجربه کنند، با خیال راحت وارد آن شوند.

این بازی به‌صورت رایگان منتشر شده است و برای دانلود آن برای آی او اس ۷.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای دانلود آن برای اندروید ۲.۳ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی بروید.

بازی Cosmonautica

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این لیست که از لحاظ طراحی گرافیکی محیط بازی و ظاهر کاراکترهای آن در رده‌ی بسیار بالایی قرار می‌گیرد. در این بازی استراتژیک شما کنترل یک سفینه‌ی فضایی را در اختیار دارید که داخل خود یک شهر کوچک را جای داده است و ساکنان این شهر، خدمه‌ و تیم فرماندهی این سفینه هستند.

این وظیفه‌ی شماست که با تعیین وظیفه‌ی هر عضو گروه، سلامت سفینه‌تان را حفظ کنید و برای انجام ماموریت‌‌های محول شده به شما تلاش کنید. هر عضو از تیم فرماندهی دارای مشخصات خاصی است و به موارد خاصی از تجیهزات و منابع نیز نیازمند است، بنابراین باید تعادل بین جنبه‌های مختلف زندگی افرادتان را رعایت کنید و مطمئن شوید که تغذیه‌، سلامت، ورزش، سرگرمی و انجام وظیفه‌ی آنها در مسیر درستی قرار دارد، البته در این راه از عواملی که مانع از انجام ماموریت شما می‌شوند از دشمنان خارجی گرفته تا گسترش بیماری بین افراد هم نباید غافل شوید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندامکان انتخاب از بین چندین نوع سفینه در کلاس‌های مختلف، امکان تبادل کالا و تجارت با ساکنان سیاره‌های دیگر، جهان باز و گسترده‌ی قابل کشف بازی، قابلیت انجام بازی به‌صورت مالتی پلتفرم و انتقال پیشرفت‌ها از نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی به موبایل و تبلت‌ها، نبردهای هیجان انگیز و استراتژیک فضایی، محیط تعاملی و دارای موجودات زنده با تاثیرپذیری از تصمیمات شما و سبک طراحی کاراکترها و زیبایی گرافیک هنری از ویژگی‌های مهم این بازی هستند.

شما می‌توانید این عنوان جذاب را با قیمت ۵.۹۹ دلار برای آی او اس ۸.۱ و بالاتر از این لینک در اپ استور و برای اندروید از این لینک در گوگل پلی دانلود کنید.

بازی Star Hammer: The Vanguard Prophecy

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

بعد از معرفی چند عنوان مشترک از بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس، نوبت به یکی از عناوین محبوبی می‌رسد که تنها برای سیستم عامل آی او اس عرضه شده است. این بازی یکی از پرجزییات‌ترین و گسترده‌ترین عناوین این لیست است و اگر عاشق بازی‌های سبک استراتژیک نباشید، شدت بالای جزییات دیوا‌نه‌وار این بازی اذیتتان خواهد کرد!

داستان بازی در قرن بیست و دوم رخ می‌دهد، جایی که انسان‌ها بالاخره با نادانی خود کره‌ی زمین را نابود کرده‌اند و حالا سوار بر سفینه‌های غول پیکر در فضای بی‌کران هستی سرگردان شده‌اند؛ اما خب در آن محیط بدون جاذبه هم باز درگیری‌هایی وجود دارد و بین بشر و نیروهای فضایی جنگ سختی در گرفته است؛ البته جنگ داخلی انسان‌ها با یکدیگر نیز وجود دارد و آنجا هم همه به دنبال به دست گرفتن قدرت و فرمانروایی بر دیگران هستند!

شما در این بازی کنترل یک ارتش حاوی تعدادی سفینه‌ی مختلف را بر عهده خواهید داشت که این سفینه‌ها هرکدام دارای تیم فرماندهی و اعضای مخصوص به خود هستند. جزییات بازی از جایی شروع می‌شود که بدانید هر کدام از این سفینه‌ها در کلاس خاصی قرار می‌گیرند، دارای سلاح‌ها، ابعاد، ویژگی‌های فیزیکی، میزان مصرف سوخت و امکانات خاص خود هستند و فاکتورهای متفاوتی برای حمله و دفاع آنها در نظر گرفته شده است. اینها را بگذارید در کنار این موضوع که اعضای تیم فرماندهی سفینه‌های نیز دارای ویژگی‌های شخصیتی و امکانات مختلفی در زمان نبرد و سفر در فضا هستند و باید با ترکیب تمام این معیارها با دقت بسیار بالا، خود و اعضای زیر دستتان را به سوی موفقیت هدایت کنید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندگرافیک بازی با جزییات فراوانی طراحی شده است و افکت‌های نور و انیمیشن‌های حرکت در فضای سه بعدی این بازی، کاملا مطابق با جو خارج از زمین طراحی شده‌اند. یک کمپین داستانی با بیش از ۶۰ مرحله‌ی متنوع، امکان ساخت نبردهای سفارشی با نیروهای مختلف، امکان بازی در نبردهای آنلاین، گیم پلی به سبک real-time با قابلیت توقف لحظه‌ای، امکانات سفارشی سازی سفینه‌ها و ارتقای نیروها و سلاح‌ها، امکان اتخاذ صدها استراتژی مختلف و با استفاده از نیروهای متفاوت نیز از دیگر ویژگی‌های این بازی ارزشمند است.

برای دانلود بازی با قیمت ۱۴.۹۹ دلار برای آیفون، آیپاد و آیپد با آی او اس ۸.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور مراجعه کنید. توجه داشته باشید که به دلیل سنگینی بازی ممکن است که این بازی بر روی دیوایس‌های قدیمی‌تر به‌خوبی نصب نشود و یا حتی بعد از نصب هم به‌درستی عمل نکند، بنابراین قبل از خرید و دانلود بازی، حتما به قسمت دیوایس‌های پشتیبانی شده که در قسمت جزییات این بازی در اپ استور نوشته شده است، توجه کنید.

بازی Battlestation: Harbinger

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

امروزه تعداد زیادی از بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس با تم داستانی مربوط به آینده و بعد از نابودی زمین ساخته می‌شوند و این عنوان نیز پیرو همین تم داستانی ساخته شده است. در این بازی شما سفینه‌ی خود را می‌سازید، قسمت‌های مختلف آن را تنظیم می‌کنید، سلاح‌های مورد علاقه‌تان را بر روی آن قرار می‌دهید و سپس به همراه دیگر اعضای گروهتان عازم یک جنگ سخت فرا‌زمینی می‌شوید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندسه نوع از موجودات خاص به همراه یک نیروی اهریمنی ناشناخته در این جنگ حضور خواهند داشت و این شما هستید که سرنوشت نسل انسان‌ها در فضا را تعیین می‌کنید. یک سیستم اختصاصی و منحصر به فرد برای ارتقای سفینه و جان پناه، قابلیت کشف ده‌ها کهشان مختلف با ویژگی‌ها و موجودات منحصر به فرد، قابلیت انجام بازی به‌صورت مرحله به مرحله و یا گشت و گذار آزاد، بیش از ده‌ها ماموریت متنوع و چالش برانگیز، سیستم مبارزه‌ای نوبتی و تماشای نبردها به‌صورت زنده از ویژگی‌هایی است که این بازی را به گزینه‌ای مناسب برای دانلود تبدیل می‌کنند.

برای دانلود بازی با قیمت ۳.۹۹ دلار برای آی او اس ۷.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای دانلود نسخه‌ی اندروید برای اندروید ۲.۳ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Fallout Shelter

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این بازی که به قولی یک اسپین آف بسیار جذاب از سری بازی‌های محبوب فال اوت بر روی کنسول‌های خانگی و کامپیوترهای شخصی است، به نظر من جزو سه گزینه از بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس در تمام تاریخ این ژانر بر روی سیستم عامل‌های موبایل محسوب می‌شود و به‌قدری اعتیاد‌آور و جذاب است که مطمئنا چندین ساعت از طول روز خود را به انجام آن مشغول خواهید بود!

امروز بعد از گذشت چند ماه از زمان عرضه، بازی فال اوت شلتر به بلوغ بسیار بالایی رسیده است و با اضافه شدن چندین قابلیت و آزادی عمل جدید، تمام کاربران قبلی این بازی و شما هم مطمئنا از انجام آن لذت خواهید برد. داستان بازی در زمانی بعد از انفجارهای هسته‌ای در سراسر جهان اتفاق می‌افتد و شما وظیفه دارید که از انسان‌های باقی مانده‌ای که از این فاجعه جان سالم به در برده‌اند، محافظت کنید و آنها در یک پناهگاه زیرزمینی جای دهید.

شما در نقش فرمانده‌ی این پایگاه قرار دارید و باید با گرفتن تصمیماتی که گاهی اوقات بسیار دشوار هم می‌شوند، علاوه بر افزایش جمعیت داخل این پناهگاه، رضایت آنها را هم کسب کنید. همه چیز در این بازی نیاز به برنامه‌ریزی و تفکر فراوان دارد، از نحوه‌ی چیدن اتاق‌های تامین منابع، آسانسورها و انبارها گرفته تا نحوه‌ی ارسال نیروها به بیرون از پناهگاه برای یافتن ابزار، پول و سلاح.

سیستم گیم پلی منحصر به فرد بازی فال اوت که به سیستم امتیازدهی اسپشیال معروف است، باعث می‌شود که هر کدام از اعضای داخل پناهگاه دارای استقامت، چابکی، سرعت و فاکتورهای شخصیتی منحصر به فردی باشند که باعث می‌شود آنها برای کار در برخی از موارد خاص نظیر نیروگاه برق، دفاع از پناهگاه، جستجو در جهان وحشی، کار در پالایشگاه، کار در آشپزخانه و دیگر وظایف متنوع این بازی، مناسب‌تر از دیگران باشند؛ البته امکان ارتقای این فاکتورها از طریق ورزش کردن، تمرین تیراندازی، تحصیل و یا با استفاده از پوشیدن لباس‌های مختلف نیز وجود دارد.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندامکان ازدواج اعضا، به دنیا آمدن کودک آنها و افزایش تعداد افراد حاضر در پناهگاه، طراحی بسیار عالی، سبک کنترلی سفارشی سازی شده برای صفحات لمسی، رخ دادن انواع چالش‌ها نظیر حملات موجودات وحشی، آتش سوزی و بیماری، گیم پلی اعتیادآور بازی و دریافت جایزه با انجام ماموریت‌های مختلف جزو ویژگی‌های اصلی بازی محبوب فال اوت شلتر هستند.

برای دانلود رایگان این بازی برای آی او اس ۷.۰ و بالاتر می‌توانید به این لینک در اپ استور و برای اندروید ۴.۱ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Transformers: Earth Wars

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این بازی همانطور که از نام آن مشخص است برای علاقه‌مندان به مجموعه‌ی تبدیل ‌شوندگان عرضه شده است. در این بازی شما قادر هستید که نیروهای رباتی خود را بسازید و با تشکیل ارتشی از تبدیل شوندگان مورد نظر خود، به پایگاه‌های دشمن حمله کنید و مانع از نابودی سیاره‌ی زمین بشوید. البته شما در این راه تنها نخواهید بود و می‌توانید با تشکیل اتحاد‌های جهانی با دیگر ارتش‌ها، در برابر حملات دشمنان مقاومت بیشتری داشته باشید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندطراحی بسیار زیبای ربات‌ها، امکان جمع آوری کارت‌های ربات‌های افسانه‌ای، محیط پر زرق و برق و نبردهای گسترده از نکات قابل توجه بازی ترنسفورمرز است. اگر از طرفداران فیلم‌های تبدیل شوندگان هستید، این بازی می‌تواند یکی از گزینه‌های برای دانلود از میان بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید برای شما باشد.

برای دانلود این بازی رایگان برای آی او اس ۹.۰ و بالاتر می‌توانید به این لینک در اپ استور و برای اندروید ۴.۲ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Tiny Guardians

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این بازی توانسته است از اکثر سایت‌های نقد و بررسی بازی معتبر در جهان و البته کاربران ثابت فروشگاه‌های نرم افزاری آنلاین، امتیازات بالایی را دریافت کند و با کسب چندین جایزه به یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس تبدیل شود. سراسر این بازی پر از جادو، رمز و راز و افسانه‌های مرموز است و شما برای پیدا کردن خاله‌ی گم شده‌ی کاراکتر ماجراجوی بازی، در راهی قدم خواهید گذاشت که ترسناک‌ترین و قدرتمندترین موجودات اهریمنی در آن کمین کرده‌اند تا شما را برای همیشه نابود کنند.

سبک بازی برگرفته از عناوین تاور دیفنس یا همان دفاع از برج است و شما باید با احضار کردن فرشته‌های نگهبان از طریق فراخواندن کارت‌های آنها، از شخصیت اصلی بازی در برابر دشمنان ریز و درشتی که بر سر راهش سبز می‌شوند، محافظت کنید. نیروهای دشمن در بیش از ۴۰ کلاس مختلف پراکنده شده‌اند و غول‌های پایانی خطرناکی هم منتظر شما هستند، بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا با احضار نیروهای مناسب آن نبرد با ویژگی‌های منحصر به فرد، این دخترک ماجراجو را نجات دهید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندفرشته‌های نگهبان در ۱۲ کلاس مختلف، قابلیت ارتقای هر کلاس تا ۴ مرحله، طراحی بسیار زیبا و هنری محیط بازی و کارت‌های کاراکترها، قابلیت بازی هر مرحله در دو حالت گیم پلی و با سه درجه‌ی سختی متفاوت و قابلیت آزاد کردن نیروهای افسانه‌ای و قابل ارتقا نیز از دیگر امکانات این بازی محبوب هستند.

برای دانلود بازی با قیمت ۳.۹۹ دلار برای آی او اس ۶.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای دانلود برای اندروید ۴.۰ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Space Grunts

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

در این بازی به مقدار بیش از ۳۰۰ سال در آینده سفر خواهید کرد و به زمانی می‌روید که کنفدراسیون فضایی در حال احداث پایگاه‌های متعددی بر روی ماه و دیگر سیاره‌های خارج از کره‌ی زمین است. حالا یکی از این پایگاه‌ها در حال ارسال سیگنالی است که از وجود مشکل مرموزی حکایت دارد. اینجاست که داستان اصلی بازی شروع می‌شود و شما با رهبری تیمی از کارشناسان فضایی، نظامیان برجسته و نیروهای قدرتمند باید به سراغ این مشکل بروید و معمای داستان را حل و فصل کنید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندسبک گیم پلی بازی شامل ترکیبی از اکشن آرکید، نقش آفرینی فرازمینی و استراتژی نوبتی است و سرعت عمل و شجاعت در اتخاذ تصمیم‌های دشوار در پیش بردن بازی اهمیت بالایی دارد. سبک گرافیکی بازی به‌صورت ریترو و پیکسلی طراحی شده و تنوع گسترده‌ای از سلاح‌ها با قابلیت ارتقای هر کدام از قسمت‌های مختلف آنها، مخفی کاری بسیار بالا به همراه صدها مکان مخفی، اسلحه و آیتم‌های جادویی، راه‌های پنهان، مسیرهای زیرزمینی، پورتال‌های سفر در فضا و انتقال به دیگر بخش‌های ماه به همراه سیستم تغذیه و کنترل مصرف انرژی از دیگر امکاناتی است که این بازی در اختیار گیمر قرار می‌دهد.

البته طبیعی است که در میان دیگر بازی‌های استراتژیک اندروید ، این عنوان بیشتر برای سلیقه‌های خاص مناسب است و شاید خیلی از گیمرهای معمولی‌ از آن خوششان نیاید. برای دانلود بازی با قیمت ۳.۹۹ دلار برای آی او اس ۷.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای دانلود برای اندروید ۲.۳ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Warhammer Quest

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

برند وار همر یکی از برترین‌های سبک استراتژیک در کل تاریخ صنعت گیم است و این موضوع برای بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس نیز صادق است. اولین عنوانی که قصد داریم از این سری معرفی کنیم، بازی Warhammer Quest است که در آن شما رهبری یک گروه چهار نفره از قدرتمندترین و ماهرترین شوالیه‌ها و نیروهای نظامی را در اختیار خواهید گرفت و باید برای به دست آوردن ثروت و افتخار، تمام دنیای گسترده‌ و مرموز بازی را زیر پای خود بگذارید!

این بازی از جمله معدود بازی‌های استراتژیک موبایل است که گیم پلی آن در بخش داستانی بسیار غنی است و به گفته‌ی سازندگان، گیمرها بیش از ۴۰ ساعت را پای آن سرگرم خواهند شد. شما باید با اتخاذ بهترین تصمیم‌ها و انتخاب بهترین مسیرها در دنیای وسیع بازی، علاوه بر اینکه کمترین آسیب را به نیروهای خود می‌زنید، بیشترین گنجینه‌ها و منابع را هم پیدا کنید و قهرمانان خود را به انواع سلاح‌ها، پوشش‌های محافظتی و آیتم‌های جادویی مجهز کنید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌انداین تصمیم با شماست که بخواهید از راه دور دشمنان را از پای در بیاورید و یا اینکه دل را به دریا بزنید و به‌صورت ناگهانی وارد مهلکه شوید! امکان ارتقای لول نیروها و قهرمانان، بیش از ده‌ها دشمن مختلف شامل ارک‌ها، گابلین‌ها و غول‌ها در کلاس‌های مبارزه‌ای متفاوت، گرافیک چشم نواز و سبک فیلمبرداری منحصر به فرد، محیط گسترده و شامل چندین قلمرو مختلف و داستان عمیق و گیرا از ویژگی‌های این عنوان در سری وار همر هستند.

شما عزیزان گجت نیوزی می‌توانید برای دانلود بازی با قیمت ۲.۹۹ دلار برای آی او اس ۶.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای اندروید ۴.۰ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی Warhammer 40k: Deathwatch

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این عنوان و عنوان بعدی از سری وار همر تنها برای آی او اس عرضه شده‌اند و جزو بازی‌های استراتژیک اندروید محسوب نمی‌شوند. شما در این بازی به مقدار هزاران سال در آینده سفر خواهید کرد و به جایی می‌روید که همه چیز در مرز نابودی قرار دارد. همه چیز بزرگ‌تر، وحشی‌تر و ترسناک‌تر شده است و البته به همان میزان که دشمنان پیشرفت کرده‌اند، نیروهای مبارز شما نیز ارتقا یافته‌اند و کاملا می‌توانید به توانایی‌های نظامی ارتش کوچک خود در هنگام مقابله با هیولاهای غیر عادی و فضایی این بازی اعتماد کنید.

در این نسخه شما می‌توانید بیش از ۳۸ نیروی مختلف را به ارتش خود اضافه کنید و اگر این تعداد بالا خیال شما را راحت نمی‌کند، توسعه‌دهندگان بازی بیش از ۱۵۰ اسلحه‌ی اتوماتیک و فوق مدرن را هم در اختیارتان گذاشته‌اند تا ارتش خود را به یک توپخانه‌ی در حال حرکت تبدیل کنید و بتوانید با راحتی بیشتری از پس بیش از ۴۰ ماموریت متنوع این نسخه بر بیایید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اندسیستم ارتقای نیروها و سلاح‌های متنوع، دست‌یابی به توانایی‌های ویژه و قابلیت‌های منحصر به فرد برای هر کدام از سربازهای ارتش، طراحی بسیار دقیق و پر از جزییات هر نیرو و سلاح، گیم پلی طولانی و داستان مثل همیشه عالی این نسخه، ویژگی‌هایی هستند که آن را به یکی از برترین‌های این لیست تبدیل می‌کنند.

برای دانلود این بازی با قیمت ۱.۹۹ دلار برای آیفون، آیپاد و آیپد با آی او اس ۸.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور مراجعه کنید.

بازی Warhammer 40k: Armageddon

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

این نسخه از سری وار همر هم مانند همیشه برایتان سناریویی از جنگ خیر و شر را روایت می‌کند با این تفاوت که این بار همه چیز به‌صورت ماشینی در آمده است و شما بیشتر به جای اینکه بر چالاکی سربازان پیاده‌تان تکیه کنید، باید از قدرت تخریب و تیربارهای مرگبار، ماشین‌های نظامی و تانک‌های فوق پیشرفته‌ی ارتش خود لذت ببرید!

گیم پلی این بازی از نسخه‌های کلاسیک وار همر فاصله گرفته است و بیشتر شبیه به عناوین محبوبی نظیر ژنرال شده است. حالت داستانی بازی با بیش از ۳۰ مرحله‌ی طولانی و ۵ حالت آموزشی پر شده است و علاوه بر این هم شما امکان بازی در مود‌های دیگر گیم پلی با چالش‌های بیشتر را خواهید داشت. بیش از ۳۰۰ نوع نیروی مختلف در این نسخه قرار داده شده است که از سربازان مینیاتوری و آتش‌بارهای موتوری گرفته تا تانک‌های غول پیکر و تایتان‌های ترسناک، همگی در خدمت استراتژی‌های هوشمندانه‌ی شما خواهند بود و می‌توانید با ساخت ارتشی مجهز از ترکیب کلاس‌های مختلف، ارتقا و آرایش مناسب آنها، هر ارتش دشمنی را از سر راه خود بردارید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌انداگر از طرفداران بازی‌های استراتژیکی هستید که مایل هستید یک ارتش ماشینی بسیار قدرتمند، پرتعداد و مجهز را روانه‌ی میدان نبرد کنید و ارتش دشمن را با تاکتیک‌های خلاقانه از بین ببرید، پیشنهاد می‌کنم که تجربه‌ی این بازی بسیار گسترده و ارزشمند را از دست ندهید. امکان بازی به‌صورت مالتی پلتفرم و در نبردهای آنلاین با دوستان خود، قابلیت تغییر تنظیمات گرافیکی و آزادی عمل‌های کمتر یا بیشتر در گیم پلی، نقشه‌های پر از جزییات و دارای ویژگی‌های جغرافیایی منحصر به فرد، نیروهایی با بیش از ۲۰ فاکتور مختلف قابل ارتقا به همراه امکانات و توانایی‌های اختصاصی برای هرکدام، قابلیت بازی در مودهای متنوع و امکان ساخت چالش‌های جدید توسط خود بازیکن از دیگر ویژگی‌های این نسخه از سری بازی‌های محبوب وار همر به حساب می‌آیند.

برای دانلود این بازی با قیمت ۱۹.۹۹ دلار برای آیفون، آیپاد و آیپد با آی او اس ۸.۰ و بالاتر می‌توانید به این لینک در اپ استور مراجعه کنید.

بازی Worms 4

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌اند

آخرین عنوان این لیست یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و بسیاری از پلتفرم‌های دیگر محسوب می‌شود. بازی ورمز یا همان کرم‌های دوست داشتنی از سال‌ها قبل در خاطرات گیمرها حضور داشته‌اند و شاید خیلی از گیمرهای قدیمی‌تر، اولین نسخه‌های این بازی را بر روی رایانه‌های شخصی تجربه کرده باشند. ورژن موبایلی این بازی نیز جزو برترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس محسوب می‌شود و میلیون‌ها نفر از سراسر جهان به انجام آن مشغول هستند.

احتمالا با گیم پلی این بازی و سبک استراتژیک نوبتی آن آشنا باشید. در واقع گیم پلی این بازی از همان عرضه‌ی اولین نسخه تا به الان تغییر چندانی نداشته است و شما در قالب فرمانده‌ی یک تیم از کرم‌های جنگی قرار می‌گیرید و تیم حریف نیز دقیقا به همان تعداد، نیرو دارد. بازی به‌صورت اتفاقی و توسط یکی از طرفین آغاز می‌شود و او می‌تواند توسط کرمی که توسط بازی انتخاب شده، یک سلاح را از میان ده‌ها سلاح داخل منو انتخاب کند و آن را به سمت یکی از کرم‌های دشمن پرتاب کند؛ در ضمن برای انتخاب سلاح، نشانه‌گیری و پرتاب آن هم زمان مشخصی تعیین می‌شود و شما باید سریعا تصمیم خود را بگیرید.

بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس که در سال ۲۰۱۶ معرفی شده‌انداوضاع به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که تمامی کرم‌های یکی از طرفین نابود شوند و طرف دیگر، برنده‌ی آن رقابت شود. در نسخه‌ی موبایلی این بازی بیش از ۸۰ مرحله در بخش کمپین وجود دارد و اگر مدت زمان گیم پلی این بخش شما را قانع نمی‌کند (که احتمالا نخواهد کرد)، می‌توانید دیگر مدها با چالش‌های بسیار متنوع‌تری را تجربه کنید. نقشه‌های مختلف با دارای بودن آیتم‌های کاملا قابل تخریب و با قابلیت تعامل، قابلیت بازی به‌صورت آنلاین در انواع رویدادها و مسابقات جهانی، قابلیت تغییر ظاهر و ویژگی‌های هر کدام از کرم‌ها و سفارشی سازی آنها با بیش از ده‌ها گزینه‌ی مختلف، چالش‌های روزانه با جوایز جذاب و ارزشمند و قابلیت بازی مالتی پلیر با دوستان نیز از دیگر نکات قابل توجه نسخه‌ی چهارم بازی ورمز است که آن را مطابق معمول اکثر نسخه‌های این سری، به یکی از برترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس تبدیل می‌کند.

شما می‌توانید برای دانلود بازی با قیمت ۴.۹۹ دلار برای آی او اس ۸.۰ و بالاتر به این لینک در اپ استور و برای اندروید ۲.۳ و بالاتر به این لینک در گوگل پلی مراجعه کنید.

بازی‌های مورد علاقه‌تان را به گجت نیوز معرفی‌ کنید

امیدوار هستیم که بازی‌های انتخاب شده در این لیست برای شما عزیزان گجت نیوزی مفید بوده باشید و بتوانید با تجربه‌ی این عناوین فوق العاده، ساعت‌های اوقات فراغت خود در ادامه‌ی ماه رمضان و البته روزهای طولانی فصل تابستان را پر کنید و از تجربه‌ی بهترین بازی‌های استراتژیک اندروید و آی او اس بر روی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت خود لذت ببرید.

البته مانند تمام لیست‌های این چنینی، ممکن است تعدادی از بازی‌های مورد علاقه‌ی شما از این لیست جا مانده باشد. در این صورت خوشحال می‌شویم که آنها را در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران مطرح کنید تا همگی بتوانیم از وجود بازی‌های با کیفیت موبایلی در این سبک مطلع شویم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

 1. واقعا ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و این بازی هارو معرفی کردین من خیلی وقت بود که دنبال یه بازی خوب میگشتم و الان دوتا بازی خوب گیر آوردم

 2. واقعا ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و این بازی هارو معرفی کردین
  من خیلی وقت بود دنبال یه بازی خوب میگشتم و الان دوتا بازی خوب گیر آوردم

 3. سلام.دمت گرم.عالی بود

 4. بازی تو گوگل پلی نوشته ، در کشور شما مجاز نیست. نمیشه دانلود کرد! راه حلی هست ؟

 5. سلام

  اگه بازی ها رو گلچین میکردین و توضیحات رو خلاصه و عکسای بیشتری میذاشتید خیلی بهتر میشد

  به هر حال خوب بود