مک‌لارن MSO Carbon Series LT

خودروی مک‌لارن MSO Carbon Series LT رونمایی شد

مک‌لارن MSO Carbon Series LT که نسخه‌ای از مدل ۶۷۵ LT Spider F بوده با بدنه‌ای فیبر کربنی معرفی شد. در ساخت این خودرو نسبت به مدل ۶۷۵ LT Spider تا ۴۰ درصد بیشتر از فیبر کربن استفاده شده که باعث به وجود آمدن بدنه‌ای پر زرق و برق برای این سوپر اسپرت گشته و مک‌لارن از آن با عنوان زیبای وحشی یاد می‌کند.

این کمپانی بریتانیایی می‌گوید مدل MSO Carbon Series LT در پی درخواست‌ مشتریانی تولید شد که با دیدن بدنه‌ی فیبر کربنی مدل مک‌لارن P1 در نمایشگاه اتومبیل ژنو، خواستار تولید چنین ساختاری برای تولیدات جدید مک‌لارن شدند. چنین طراحی باعث شده تا وزن این ماشین به حداقل رسیده و عملکرد آیرودینامیکی آن به بهترین حالت ممکن برسد.

مک‌لارن MSO Carbon Series LT ؛ زیبای وحشی

بسیاری از قطعات استفاده شده در مدل اسپایدر ۶۷۵ LT که از فیبر کربن ساخته شده در مدل مک‌لارن MSO Carbon Series LT نیز به عاریه گرفته شده است. این قطعات شامل سپر‌های عقب و جلو، رکاب‌ها، دیفیوزر، دریچه‌های ورودی هوای جانبی و دریچه‌های ورودی هوا در زیر خودرو می‌شود.

در مدل جدید مک‌لارن این فیبر کربنی براق به دیگر نقاط این خودرو نیز کشیده شده است. سقف الکتریکی جمع شدنی آن، ستون‌ها، کاپوت و بال عقب از جمله بخش‌هایی است که در طراحی آن‌ها از این ساختار استفاده شده است.

در زیر کاپوت و در دل این خودرو همان موتور V8 توربو شارژر دو قلوی ۳.۸ لیتری که در مدل‌های اسپایدر و کوپه نیز مورد استفاده قرار گرفته، دیده می‌شود. برای بهینه‌سازی این مدل جدید، سیستم انتقال قدرت با قطعات جدیدی چون توربو کارآمدتر و یک میل بادامک جدید با میله‌های اتصال سبک به‌روز شده است؛ اما با این وجود، آمار و ارقام مربوط به قدرت و گشتاور موتور بدون تغییر باقی مانده است.

مک‌لارن MSO Carbon Series LT

این موتور برای مک‌لارن MSO Carbon Series LT قدرتی برابر با ۶۶۶ اسب بخار و در دور موتوری بین ۵۰۰۰ – ۶۵۰۰ دور در دقیقه، گشتاوری برابر با ۷۰۰ نیوتن – متر تولید می‌کند. با چنین موتور قدرتمندی مک‌لارن توانسته این خودرو را در مدت ۲.۹ ثانیه از حالت سکون به‎سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت این خودرو درست به‎مانند مدل‌های اسپایدر و کوپه همان ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت باقی مانده است.

برنامه ریزی برای تولید مک‌لارن MSO Carbon Series LT در اواخر امسال صورت خواهد گرفت و به نظر می‌رسد اولین تحویل آن در پایان سال جاری اتفاق افتد. تنها ۲۵ دستگاه از این خودرو برای تحویل در بازار‌های جهانی تولید خواهد شد. مک‌لارن قیمت گذاری برای این مدل را هنوز اعلام نکرده؛ اما با توجه به قیمت ۴۱۵,۶۰۰ دلاری (حدود ۱.۴۵ میلیارد تومان) اسپایدر، مطمئنا قیمت این مدل جدید نیز اشک از چشمانمان جاری خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*