کمپانی اپل انرژی ثبت شد؛ اپل در آینده‌ای نزدیک فروش الکتریسیته را آغاز می‌کند

کمپانی اپل انرژی ثبت شد؛ اپل در آینده‌ای نزدیک فروش الکتریسیته را آغاز می‌کند

اپل در چند سال اخیر و از زمانی که شخص تیم کوک در سمت مدیر عاملی آن قرار گرفته است، در زمینه‌ی تولید انرژی‌های پاک و تامین انرژی‌های مورد نیاز تشکیلات خود به‌قدری خوب عمل کرده است که حالا علاوه بر این‌که نیازهای داخلی خود را برآورده ساخته و به فکر تاسیس تشکیلاتی به نام اپل انرژی برای فروش الکتریسیته افتاده است.

به گزارش خبرگزاری ۹to5Mac و بر طبق اسنادی که اخیرا منتشر شده است، کمپانی اپل به‌تازگی یک تشکیلات با مسئولیت محدود (LLC) ثبت کرده است و فعالیت اصلی این تشکیلات در زمینه‌ی تولید و فروش انرژی‌های پاک خواهد بود. تشکیلات اپل انرژی (Apple Energy) در ایالت دلاویر (Deleware) آمریکا تاسیس شده است و قرار است که به‌صورت مستقیم و توسط مرکز فرماندهی اپل در کوپرتینو هدایت و مدیریت شود.

اما هدف اصلی اپل از تاسیس برند اپل انرژی چیست؟ در واقع مدیران اپل با ساخت مزرعه‌های سلول‌های خورشیدی در مساحت بسیار بالا توانسته‌اند که تمام نیاز بخش‌های مختلف این کمپانی به انرژی الکتریکی را از این طریق تامین کنند و حالا قصد دارند از طریق این تشکیلات جدید، انرژی الکتریکی تولید شده‌ی بیش از ظرفیت این سلول‌های خورشیدی را به فروش برساند.

اپل ایالات دلاویر را به این منظور انتخاب کرده است که مالیات کمتری بپردازد و با توجه به قوانین مالیاتی این ایالت کوچک در شمال شرقی آمریکا بتواند سودآوری بیشتری داشته باشد. البته یک محدودیت بزرگ در این راه پیش روی اپل قرار دارد و آن‌هم این است که اپل انرژی نمی‌تواند انرژی الکتریسیته را به‌صورت مستقیم به مصرف کنندگان عادی بفروشند و مجبور هستند که این انرژی را به کمپانی‌های بزرگ دیگر واگذار کنند.

اپل انرژی ؛ آغاز ورود گسترده‌ی اپل به صنعت برق

کمپانی اپل انرژی ثبت شد؛ اپل در آینده‌ای نزدیک فروش الکتریسیته را آغاز می‌کند

مدیران اپل بر سر این موضوع با مقامات محلی و دولتی بحث کرده و در حال رایزنی هستند به دلیل این‌که قصد دارند که این محدودیت را از بین ببرند، زیرا اپل در هنگام کار با کمپانی‌های بزرگ در این زمینه، آن‌قدر جای پای محکمی ندارد که بتواند نرخ مورد نظر خود را به بازار دیکته کند و به همین دلیل بیشتر تمایل دارند که وارد بازار مصرف و فروش مستقیم شوند؛ این درخواست اپل البته چندان‌ هم بی‌سابقه و عجیب نیست و تشکیلات مشابهی در این صنعت هم هستند که به این شکل فعالیت و فروش خود را ادامه می‌دهند.

جالب است بدانید که ۹to5Mac در این گزارش صحبتی هم درباره‌ی پروژه‌ی خودروی الکتریکی هوشمند اپل داشته است و بر طبق اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است، ادعا می‌کند که اپل قصد دارد در آینده‌ای نزدیک، از شبکه‌ی گسترده‌ای از پایگاه‌های شارژ الکتریکی باتری‌های خودروی خود در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا رونمایی کند؛ این موضوع در کنار شایعاتی که گفته می‌شود اپل در حال طراحی یک سیستم جدید برای تولید الکتریسیته‌ی مورد نیاز شارژ این خودروها در خانه‌ی خود کاربران است، می‌تواند باعث برتری قابل توجه پروژه‌ی خودروی الکتریکی اپل نسبت به رقبایی نظیر گوگل و تسلا بشود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*