مل گیبسون قصد دارد دنباله‌ی جنجالی فیلم مصائب مسیح را بسازد

مل گیبسون قصد دارد دنباله‌ی جنجالی فیلم مصائب مسیح را بسازد

فیلم‌های مذهبی و تاریخی همیشه در سینمای جهان خبرساز بوده‌اند و به دلیل ماهیت و حساسیتی که روی این‌گونه از فیلم‌ها وجود دارد، محدودیت‌های بسیاری بر سر راه سازندگان آن وجود دارد. فیلم مصائب مسیح یکی از آن معدود فیلم‌هایی است که برای اولین بار در تاریخ سینما این محدودیت‌ها را کاملا کنار گذاشت.

در این فیلم که زندگی حضرت عیسی و یارانش روایت می‌شود، خشونت، صراحت بسیار بالا و صحنه‌های غلیظی از رفتارهای جمعیت پیروان و دشمنان آن زمان حضرت عیسی وجود دارد و میزان خشونت و صحنه‌های خون ریزی به کار رفته در آن بالاست که در چندین کشور جهان تماشای آن ممنوع شده است و خیلی از جوامع مذهبی و رهبران دنیای مسیحیت نیز در زمان اکران این فیلم نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند.

فیلم مصائب مسیح (The Passion Of The Christ) با اینکه تحت فشار شدیدی قرار گرفت و اکران آن در خیلی از موارد با هیجان و عصبانی شدن تماشاگران مواجه و به تظاهرات و تجمعات گسترده منجر می‌شد، توانست فروش بسیار بالایی را تجربه کند و ۶۰۰ میلیون دلار از بلیت‌های این فیلم در سراسر سینماهای جهان به فروش رسید!

این میزان فروش در سال ۲۰۰۴ و آن‌هم در حالی که هزینه‌ی تولید آن تنها ۳۰ میلیون دلار بوده است، فیلم مصائب مسیح را به موفق‌ترین اثر سینمایی مستقل در تمام تاریخ سینما تبدیل کرد و کارگردان این فیلم یعنی مل گیبسون (Mel Gibson) به موفقیتی رویایی دست پیدا کرد؛ در واقع تمام جوسازی‌ها و فشارهای منفی بر روی این فیلم در رسانه‌ها به‌نوعی باعث تبلیغ غیرمستقیم آن شد و خیلی از تماشاگرانی که پیش از این برنامه‌ای برای تماشای آن نداشتند، مشتاق شدند که این اثر خشونت بار و تابو شکن را برای اولین بار مشاهده کنند.

فیلم مصائب مسیح ۲ ساخته می‌شود

مل گیبسون قصد دارد دنباله‌ی جنجالی فیلم مصائب مسیح را بسازد

حالا نکته‌ی جالب‌تر اینجاست که با وجود تمام این مخالفت‌ها، فشارها و نقدهای منفی، مل گیبسون قصد دارد نسخه‌ی دوم این فیلم را هم بسازد و بار دیگر دنباله‌ی جدیدی از فیلم جنجالی مصائب مسیح را روانه‌ی سینماها کند. هکساو ریج (Hacksaw Ridge) نام جدیدترین اثر سینمایی آقای گیبسون است که مراحل تولید آن در حال تمام شدن است و قرار است در تاریخ چهارم نوامبر سال جاری در سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا روی پرده برود.

بعد از اتمام تولید و اکران این فیلم، مل گیبسون به سراغ پروژه‌ی ساخت دنباله‌ی فیلم مصائب مسیح خواهد رفت و گفته می‌شود که داستان نسخه‌ی دوم این فیلم درباره‌ی رستاخیز و قیام دوباره‌ی حضرت عیسی مسیح باشد. رندال والاس (Randall Wallace) نام فیلم‌نامه ‌نویس و کارگردان مشهور آمریکایی است که پیش از این هم آثار فوق‌العاده‌ای نظیر پرل هاربر، ما سرباز بودیم و شجاع دل را از او دیده بودیم و حالا اعلام کرده است که در حال نوشتن فیلم‌نامه‌ی نسخه‌ی دوم مصائب مسیح است.

البته اینکه داستان این نسخه قرار است درباره‌ی رستاخیز و قیام دوباره‌ی حضرت مسیح باشد، تنها توسط این فیلم‌نامه نویس تایید شده است و هنوز مل گیبسون اظهار نظری درباره‌ی داستان نداشته است؛ اما به نظر می‌رسد که تکمیل داستان در حال نهایی شدن است و تولید این فیلم با نام احتمالی resurrection of Jesus به‌زودی آغاز شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*