IDC: فروش گجت‌های پوشیدنی تا سال ۲۰۲۰ به ۲۱۳.۶ میلیون عدد خواهد رسید

با پیشرفت تکنولوژی و وجود دستگاه‌های گوناگون در بازار مانند گجت‌های کاربردی و پوشیدنی، زندگی امروزی قدری متفاوت‌تر از گذشته شده است، به هر حال گجت‌های پوشیدنی رشد بسیاری داشته‌اند و به‌زودی همانند گوشی‌های هوشمند به یک نیاز برای کاربران تبدیل خواهند شد. به‌تازگی نتایج تحقیقاتی IDC درباره گجت‌های پوشیدنی منتشر شده که آمار و ارقام جالبی را به نمایش گذاشته است.

در حال حاضر ساعت‌های هوشمند، دستبندهای تناسب اندام و دیگر گجت‌های پوشیدنی رشد بسیاری در بازار داشته‌اند، شرکت تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده که این دستگاه‌های پوشیدنی در آینده رشد چشمگیری خواهند داشت. آمار فروش دستگاه‌های پوشیدنی در سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته و مقدار کلی آن به ۱۰۱.۹ میلیون واحد رسیده است.

از این آمار و ارقام تقریبا قدری بیش از ۵۰ درصد از سهم کل بازار را دستبندهای تناسب اندام تشکیل می‌دهد که شرکت‌های سازنده آن‌ها FitBi ،Jawbone و غیره هستند. همچنین ۴۰ درصد از کل سهام بازار گجت‌های پوشیدنی را ساعت‌های هوشمند پوشش می‌دهند که شامل محصولات شرکت‌هایی مانند اپل، سامسونگ، ال جی، موتورولا، هواوی و غیره می‌شود.

با توجه به پیش‌بینی‌های IDC تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۲ درصد از کل بازار را ساعت‌های هوشمند فرا می‌گیرند و تقریبا ۲۸.۵ درصد آن را گروه دستبندهای تناسب اندام تشکیل خواهند داد. اما در آن زمان انتظار می‌رود که تعداد گجت‌های پوشیدنی در بازار به ۲۱۳.۶ میلیون واحد برسد، یعنی تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۱۳.۶ میلیون کاربر از گجت‌های پوشیدنی استفاده خواهند کرد و تقریبا رشد سالانه آن ۲۰% خواهد بود.

جدا از همه این‌ها عینک‌های هوشمند و لباس‌های هوشمند دو بخش دیگر از گجت‌های پوشیدنی هستند، این دو نوع گجت هم در حال رشد هستند و آمار فروش کلی آن‌ها تا سال ۲۰۲۰ به رقم بالایی خواهد رسید. انتظار می‌رود که عینک‌های هوشمند ۸.۸ درصد از بازار و لباس‌های هوشمند ۷.۳ درصد از سهام بازار را از آن خود کنند. به هر حال تا آن زمان قطعا گجت‌های جدیدی دیگری معرفی خواهد شد و شاید با تکنولوژی تازه‌تر بخش جدیدی در گجت‌های پوشیدنی باز شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*