تلویزیون سه بعدی

سامسونگ در سال ۲۰۱۶ تلویزیون سه بعدی عرضه نخواهد کرد

یکی از تکنولوژی‌هایی که زمان معرفی خود، سر و صدایی زیادی به پا کرد تکنولوژی تلویزیون سه بعدی بود و توانست به محبوبیتی هرچند کم برسد؛ اما به نظر می‌رسد که این روزها بازار تلویزیون‌های سه بعدی چندان هم رونقی ندارد و سامسونگ تصمیم گرفته که برای سال ۲۰۱۶ محصولی در این دسته تولید نکند.

همان‌طور که در مقدمه گفتیم تکنولوژی سه بعدی در زمان عرضه‌ی خود توانست توجه همه را به سمت خود جلب کند؛ اما از گرانی تولید محتوای سه بعدی گرفته تا حتی گرانی تلویزیون‌های سه بعدی همگی باعث شدند تا کاربران تمایل چندانی برای رفتن به سمت استفاده از تکنولوژی سه بعدی نشان ندهند.

طبق گزارش‌های یک منبع ناشناس، گویا مسئولان سامسونگ نیز به دلیل سود کم بازار تلویزیون سه بعدی تصمیم گرفته‌اند که در سال ۲۰۱۶ محصولی با چنین ویژگی عرضه نکنند.

با این حساب اگر علاقه داشته باشید که تلویزیونی با چنین مشخصاتی خریداری کنید باید به سراغ مدل‌های ۲۰۱۵ تلویزیون‌های سه بعدی سامسونگ بروید؛ البته حق انتخاب از برندهای دیگری مانند سونی و الجی همچنان وجود دارد.

سامسونگ تلاش می‌کند تا به سمت واقعیت مجازی برود و به همین منظور بر روی گجت‌هایی مانند هدست Gear VR، دوربین ۳۶۰ درجه‌ای و Gear 360 سرمایه‌گذاری کرده است.

از طرف دیگر، کمپانی کره‌ای تمرکز خود را بر روی تلویزیون‌های ۴K SUHD به همراه HDR معطوف کرده و انتظار می‌رود که این کمپانی نسل دوم صفحات کوانتوم دات (Quantum Dot) را معرفی کند که باعث هرچه بهتر شدن کیفیت تصاویر می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*