عملیات مونتاژ و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌ی Pegatron آغاز شد

عملیات مونتاژ و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌ی Pegatron آغاز شد

از حالا تا زمان معرفی آیفون ۷ (iPhone 7) در کنفرانسی که به‌صورت رسمی و همه ساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، کمتر از سه ماه زمان داریم و در این سه ماه هر چه که رو به جلو می‌رویم، اخبار، شایعات و تصاویر بیشتری از نسل هفتم آیفون منتشر خواهد شد و زمانی که به کنفرانس اصلی می‌رسیم، تقریبا چیزی برای تماشا باقی نمانده است!

بعد از لو رفتن اخبار و شایعات زیادی درباره‌ی قابلیت‌های مختلف سخت افزاری و ظاهر آیفون ۷، این بار نوبت به زمان آغاز مونتاژ و تولید عمومی پرچم‌دار نسل بعدی اپل رسیده است که توسط OnLeaks فاش شود. حساب کاربری OnLeaks که سال‌هاست در زمینه‌ی انتشار تصاویر و اطلاعات دیوایس‌های مختلف (به‌خصوص محصولات اپل) پیش از معرفی رسمی فعالیت می‌کند، دقایقی پیش توییتی را منتشر کرده و اعلام کرده است که مونتاژ آیفون ۷ به‌طور رسمی آغاز شده است.

کارخانه‌ی پگاترون (Pegatron) که در شهر شانگهای کشور چین قرار دارد، یکی از محرمانه‌ترین و پر رمز و رازترین کارخانه‌هایی است که تولید آیفون و دیگر محصولات اپل در آن انجام می‌شود و اینکه مدیران OnLeaks چگونه توانسته‌اند از آغاز شدن عملیات تولید و مونتاژ آیفون ۷ توسط این کارخانه مطلع شوند، جای سوال دارد.

عملیات مونتاژ و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌ی Pegatron آغاز شد

البته طبق اعلام OnLeaks تنها آیفون ۷ با نمایشگر ۴.۷ اینچی در پگاترون تولید خواهد شد و مدل فبلت که آیفون ۷ پلاس یا آیفون ۷ پرو نام خواهد گرفت، در کارخانه‌ی رقیب پگاترون یعنی مجموعه کارخانه‌های فاکسکان ساخته خواهد شد. هر دوی این کارخانه‌ها در تولید آیفون ۷ نقش خواهند داشت اما تولید نسخه‌ی بزرگ‌تر با سایز احتمالی ۵،۵ اینچی تنها در فاکسکان انجام می‌شود، زیرا ظرفیت تولید خطوط تولید فاکسکان بسیار عظیم‌تر است و این کمپانی می‌تواند به‌خوبی از پس تقاضای اپل بربیاید.

اپل برای نسل هفتم آیفون‌های خود سفارشی معادل ۷۸ میلیون واحد را به تامین کنندگان سخت افزاری خود داده است و از آنجا که تولید این حجم از آیفون‌های ۷ در یکی دو ماه مانده به کنفرانس ماه سپتامبر ممکن نیست، به همین دلیل آغاز تولید از چنین روزهایی کلید می‌خورد و حتی تا چند روز بعد از برگزاری کنفرانس رسمی هم ادامه دارد؛ در ضمن اگر بعد از عرضه‌ی عمومی در بازارهای جهانی، این محصول با تقاضای پیش‌بینی نشده‌ای از سوی بازار مواجه شود، اپل سفارش خود را دو برابر خواهد کرد تا تولیدکنندگان بتوانند بنا بر نیاز بازار، ظرفیت تولید روزانه‌ی خود را افزایش دهند.

دوربین دوگانه‌ی آیفون ۷ به سرنوشت یاقوت کبود دچار می‌شود؟

عملیات مونتاژ و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌ی Pegatron آغاز شد

به غیر از این موضوع و اعلام آغاز شدن تولید و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌های شریک اپل، یک شایعه‌ی دیگر نیز مدتی است که فضای مجازی را پر کرده است و اتفاقا، مربوط به موضوع مهمی هم می‌شود. بر طبق ادعای مطرح شده در این شایعه، گویا اپل قصد دارد از ایده‌ی قرار دادن دوربین دوگانه در پنل پشتی آیفون ۷ و البته با احتمال بیشتری در آیفون ۷ پلاس، صرف نظر کند و دوربین این دو محصول را به‌صورت معمولی تولید کند.

دلیل این موضوع، مشکلاتی است که بر سر راه تولید به‌موقع تعداد قطعات مورد نیاز برای این نوع از دوربین‌های آیفون وجود دارد و البته دشواری‌هایی که در زمینه‌ی طراحی سخت افزاری این قابلیت در بدنه‌ی باریک آیفون برای مهندسان اپل به وجود آمده است؛ همان‌طور که احتمالا می‌دانید، اپل قرار بود که از دوربین‌های با لنز دوگانه در پنل پشتی آیفون ۷ و ۷ پلاس بهره بگیرد و با استفاده از این فناوری، ویژگی‌های بسیار جذابی نظیر زوم اپتیکال را به تجربه‌ی کاربران از تصویربرداری با نسل هفتم آیفون اضافه کند.

مطمئنا بدون وجود این ویژگی، هیجان رونمایی از آیفون ۷ و نسخه‌ی فبلت آن بسیار کاهش خواهد یافت و خیلی از کاربران و کارشناسانی که تنها به این موضوع برای تضمین موفقیت مدل ۷ امید داشتند، حالا باید به دنبال راه چاره‌ی دیگری بگردند. البته این اولین باری نیست که اپل از اجرای ایده‌های خود برای تولید آیفون آن‌هم در زمانی که تنها سه ماه به معرفی آن باقی مانده است، صرف نظر می‌کند.

عملیات مونتاژ و ساخت آیفون ۷ در کارخانه‌ی Pegatron آغاز شد

اگر یادتان باشد مدیران این کمپانی کوپرتینویی قصد داشتند که در زمان تولید آیفون ۶ و ۶ پلاس، از بدنه‌ی از جنس یاقوت کبود در طراحی آن دو اسمارت فون استفاده کنند تا مقاومتی بسیار بالا و البته بدنه‌ای ضد خش و ضد ضربه را تحویل کاربران دهند؛ اما به دلیل مشکلاتی که در تولید وجود داشت، در آن زمان هم این ایده کنسل شد و بدنه‌ی نسل ششم آیفون هم با استفاده از پنل‌های آلومینیومی ساخته شد. در آن زمان گفته می‌شد که حتی اپل با یک کمپانی فعال در این زمینه به نام GT Technologies وارد همکاری شده است تا بدنه‌ی یاقوت کبودی آیفون ۶ را برایشان بسازد. اما این توافق درنهایت حاصل نشد و شرکت مربوطه هم چندی بعد اعلام ورشکستگی مالی کرد!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*