عدم مشارکت نینتندو در ساخت کنسول ایکس باکس

وقتی که نینتندو پیشنهاد مشارکت در ساخت کنسول ایکس باکس را رد می‌کند!

«اد فریس» خالق کنسول ایکس باکس در یکی از برنامه‌های ویدیویی آنلاین حقایق جالبی را از کمپانی مایکروسافت افشا کرده است. به گفته وی کمپانی مایکروسافت قبل از آنکه بخواهد کنسول ایکس باکس را تولید کند طرح خود را جهت مشارکت به پیش مدیران نینتندو و حتی سونی می‌برد؛ اما هیچ یک از این کمپانی‌ها شراکت با مایکروسافت را قبول نمی‌کنند.

اگر به روزهای خوب گذشته بازگردیم، مایکروسافت و سونی نام‌های بزرگی در بخش گیمینگ نبودند. نینتندو بزرگ‌ترین نامی بود که همراه با کنسول بازی‌های ویدیویی به زبان می‌آوردیم و دوران طلایی را از این کنسول می‌دیدیم. حال برای عاشقان به دنیای بازی‌ها می‌تواند جالب باشد بدانند که کمپانی مایکروسافت قبل از تولید کنسول ایکس باکس ۳۶۰ سعی داشته تا با شرکت نینتندو شراکت تازه‌ای را در ارتباط با ساخت یک کنسول بازی آغاز کند.

در آخرین قسمت از سری برنامه‌های IGN Unfiltered مجری برنامه می‌پرسد که اگر مایکروسافت تا کنون نینتندو را خریده بود چه اتفاقی می‌افتاد؟ در این بین خالق کنسول ایکس باکس «اد فریس» می‌گوید که مایکروسافت تلاش زیادی را برای ایجاد یک همکاری متقابل بین نینتندو و خود انجام داد؛ اما به نظر می‌رسد که نینتندو علاقه‌ای به ایجاد این همکاری در آن زمان نداشته است. فریس می‌گوید:

عدم مشارکت نینتندو در ساخت کنسول ایکس باکس

وقتی‌که ما برای نخستین بار در ارتباط با ساخت ایکس باکس فکر می‌کردیم ملاقاتی را با مدیران کمپانی نینتندو اتخاذ کردیم. به آن‌ها گفتیم این چیزی است که ما می‌خواهیم انجام بدیم آیا می‌توانیم روی شما به‌عنوان یک شریک حساب کنیم و این کار را با همکاری یکدیگر به سرانجام برسانیم؟ آن‌ها خیلی راحت در پاسخ به ما جواب رد دادند. ما قصد داشتیم تا بخش شبکه این کنسول را بر عهده داشته باشیم و نینتندو وظیفه سخت افزاری آن را بر عهده بگیرد.

علاوه بر نینتندو، سونی هم مشارکت در ساخت کنسول ایکس باکس را رد کرده است

نکته جالب دیگر آن است که به گفته فریس مایکروسافت حتی برای تولید این کنسول به سونی، صاحب کنسول بازی‌های پلی استیشن نیز چنین پیشنهاد همکاری را داده است که به نظر می‌رسد با جواب منفی آن‌ها مواجه شده است. هرچند که این جواب رد چندان هم تعجب برانگیز نخواهد بود. آخرین باری که نینتندو با یک شرکت شخص ثالث شریک بوده است، آن‌ها به کلی قافیه را باخته‌اند. جالب اینجاست که امروز مایکروسافت با کنسول ایکس باکس وان خود در اوج قرار دارد و حتی چند روز قبل از نسل تازه این کنسول با پشتیبانی از کیفیت ۴K و ظاهری بسیار شکیل‌تر رونمایی کرد. به نظر شما اگر این دو کمپانی با یکدیگر به شراکت می‌پرداختند حاصل این کار امروز می‌توانست یک کنسول قدرتمند بازی‌های کامپیوتری باشد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*