بی ام و X5 M

بی ام و X5 M با تیونینگ جی پاور؛ هیولایی 750 اسب بخاری

بی ام و X5 M نسل دوم، یکی از برجسته‌ترین خودرو‌های امسال است که تیونر مطرح جی پاور، با تحت تیونینگ قرار دادن این SUV، توان 750 اسب بخار را به آن عطا کرد. برای شناخت بیش‌تر این خودرو، با گجت نیوز همراه شوید.

بی ام و X5 M در نسل دوم خود به یکی از برترین‌های بازار تبدیل‌شده و این موفقیت در کنار استایل بدنه‌ی به‌خصوص، باوجود توانایی‌های حرکتی بسیار بالا رقم خورده است. خودرو یادشده، پیشرانه‌‌ی هشت سیلندر V شکل همراه با دو توربوشارژ در زیر کاپوت دارد که پتانسیل بسیار بالای 575 اسب بخار قدرت و 650 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

در اصل، قابلیت‌های X5 نسل جدید در حدی هستند که رقبای دیگر را تحت‌فشار زیادی قرار داده است. اما اگر نیروی خروجی بیش‌تر از این خودرو بخواهید چاره چیست؟ روشن است اولین کاری که می‌توانید انجام دهید، پیدا کردن شرکتی است که می‌تواند در این کار به شما کمک کند.

بی ام و X5 M

بی ام و X5 M با تیونینگ جی پاور به قدرت 750 اسب بخار می‌رسد!

بهترین برند برای این کار، جی پاور است! شما می‌توانید به این شرکت مراجعه کنید و ببینید که متخصصین آن در حال ارتقا و تنظیم مدل‌های M بی ام و هستند. آن‌ها فی‌الواقع پتانسیل پنهان اتومبیل‌های مختلف خودرو را در گاراژ مخصوصشان تقویت می‌کنند. جی پاور روند سه مرحله‌ای بهبود عملکرد برای آخرین خودرو تیون شده‌اش در نظر گرفت تا نهایتا اتومبیل بی ام و X5 M آماده بهره‌برداری شد.

مرحله‌ی نخست

بی ام و X5 M

طی اولین مرحله از روند افزایش عملکرد خودرو، متخصصان ساکن جی پاور، قدرت و توانایی خودرو را تا 650 اسب بخار افزایش می‌دهند، آن‌هم تنها با استفاده از تغییرات نرم‌افزاری ساده، که از طریق برنامه‌های Tronik 5 V1 و Bi-Tronik 2 V1 لحاظ می‌شوند. درنتیجه‌ی تغییرات ایجاد شده، دستگاه دینامومتر افزایش قدرت 75 اسب بخار و همچنین افزایش گشتاور 100 نیوتون متر‌ را مشخص می‌کند تا خروجی‌های این خودرو در مجموع به 650 اسب بخار و 750 نیوتون متر ارتقا یابند.

مرحله‌ی دوم

بی ام و X5 M

در دومین مرحله‌ی کار، جریان‌های اگزوز این خودرو با استفاده از استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) بهینه‌سازی می‌شود. درنهایت نیز با ارتقاها‌ی نرم‌افزاری، قدرت نهایی خودرو به 700 اسب بخار و گشتاور 905 نیوتن متر افزایش پیدا می‌کند.

مرحله‌ی سوم

بی ام و X5 M

در آخرین مرحله از افزایش قدرت، توانایی این خودرو به میزان 175 اسب بخار نسبت به مدل استاندارد افزایش می‌یابد که باعث می‌شود قدرت نهایی این خودرو به رقم باورنکردنی 750 اسب بخار برسد! گشتاور بهبودیافته آن نیز به 980 نیوتن متر رسیده که در دور موتور 3 هزار تا 4 هزار ارائه می‌شود. طی این مرحله، بازطراحی‌هایی روی توربوشارژرها انجام شده و توربین و کمپرسور بزرگ‌تری روی بدنه خودرو و در هوزینگ جدید نصب می‌شوند. همراه این به‌روزرسانی‌ها نیز سیستم اگزوز جدیدی با لوله‌هایی از جنس فولاد ضد زنگ و تیتانیومی به رفته‌اند که در پشت به دو صدا خفه کن و چهار خروجی 100 میلی‌متری منتهی می‌شود. گفتنی است که این سیستم اگزوز، صدای بسیار قدرتمند و قابل‌توجهی را منتشر می‌کند.

عملکرد هوشمندانه

بی ام و X5 M

پس‌ازاینکه خودرو بی ام و X5 M خود را به تیونر جی پاور سپردید، با انجام دادن مراحل بالا، به آن امکان می‌دهد تا ظرف 11.5 ثانیه مسافت 400 متر را طی کند و نیز به حداکثر سرعت 300 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

در پایان، جی پاور نه تنها پیشرانه‌ی این خودرو را برای عملکرد بیش‌تر بهینه‌سازی کرده، بلکه سیستم تعلیق جدید GX5M-RS به همراه رینگ‌های 23 اینچی هاریکن RR را نیز در این خودرو به کار گرفته است. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای منحصر به فرد و قدرتمندتر کردن بی ام و X5 M بود. از آن لذت ببرید!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*