تسلا و تویوتا هوشمند‌ترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۶ هستد

هر ساله لیستی از مجله‌ی دانشگاه MIT منتشر می‌شود که طی آن هوشمندترین شرکت‌های حال حاضر را در قالب فهرستی ۵۰ موردی گرد هم می‌آورد. نکته‌ی جالب در خصوص لیست امسال این است که تسلا و تویوتا هم در جمع هوشمند‌ترین شرکت‌ها قرار گرفته‌‌اند. با گجت نیوز همراه شوید.

مجله‌ی فناورانه MIT Technology Review، مطابق هر سال، لیستی منتشر کرد که هوشمند‌ترین شرکت‌های جهان در آن جای گرفته‌اند. دو شرکت خودروساز نیز موفق شدند در این لیست قرار بگیرند.

تسلا موتورز به دلیل پیشرفت‌هایی که در سیستم اتومبیل خودران هوشمند خود داشت، موفق شد به مقام چهارم این لیست نائل آید و همچنین تویوتا نیز به دلیل تحقیقات جامع خود در خصوص هوش مصنوعی، رباتیک و ارائه یک مدل سلول سوختی جدید در جایگاه ۱۷ این جدول قرار گرفت.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۵، تسلا در رتبه‌ی اول بود چراکه بر توسعه و تولید باتری‌های نوآورانه و گسترش کاربرد آن از اتومبیل به مصارف خانگی و مسکونی فعالیت می‌کرد.

اما امسال، تکنولوژی رانندگی خودران شرکت تسلا با کمک دریافت اطلاعاتی از یک دوربین، رادار، سنسورهای اولتراسونیک و جی‌پی‌اس، مسافرت امن و بی‌دردسری برای سرنشینان خود به ارمغان می‌آورد که در بزرگراه‌ها و هنگام پارک مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر پیشرفت رانندگی نیمه‌مستقل، تسلا همچنین یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین خودرو تمام الکتریکی‌اش را با نام مدل ۳ پرده برداشت که قیمت ۳۵ هزار دلاری و توانایی‌های بالای آن، تسلا را به رتبه‌ی چهارم رساند.

گفتنی است نشریه‌ی تکنولوژیک MIT، فهرست سالانه‌ی خود را از سال ۲۰۱۰ منتشر می‌کند. البته این فهرست پیش‌ازاین با نام ۵۰ شرکت نوآور شناخته می‌شد که در حال حاضر به ۵۰ شرکت نوآور تغییر یافته است.

هوشمندترینموسسه‌ی تحقیقاتی تویوتا با انجام بررسی‌ از آینده‌ی حمل‌ونقل، هوش مصنوعی و رباتیک، در فهرست هوشمند‌ترین کمپانی‌های امسال قرار گرفت. یکی دیگر از حرکات روبه‌جلو تویوتا که موجب شده به این لیست راه پیدا کند، تولید انبوه وسایل نقلیه‌ی هیدروژنی برای بازار است. این خودرو پس از هر سوخت‌گیری می‌توانند بیش از ۳۰۰ مایل (۴۲۰ کیلومتر) را طی کند، درحالی‌که تنها محصول خروجی از آن، بخارآب است. این شرکت ژاپنی در حال حاضر مشغول توسعه شبکه‌ای از ایستگاه‌های سوخت هیدروژن اقتصادی است.

موسسه‌ی تحقیقاتی تویوتا، اواخر سال ۲۰۱۵ بود که با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری به‌عنوان بخشی از یک برنامه تاسیس شد که تا اواخر سال ۲۰۲۰ در پیشبرد هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، وسیله نقلیه‌ی خودران و دانش رباتیک فعالیت خواهد کرد.

ژاپنی‌ها همچنین امیدوارند تا پایان سال ۲۰۱۷ به میزان ۳ هزار دستگاه از خودرو الکتریکی خود با نام میرای به فروش برسانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*