بلود هوند

خودرو مافوق صوت بلود هوند در ماه اکتبر رکورد سرعت زمینی را می‌شکند!

بلود هوند ام پروژه‌ای زیر نظر مهندسان بریتانیایی است که طی آن سعی می‌شود رکورد سرعت زمینی به وسیله‌ای خودرویی به نام بلود هوند SSC شکسته شود. هم‌اکنون زمان زیادی تا انجام آزمون باقی نمانده و از این همین رو، فرصت را غنیمت دانستیم تا سری به کارگاه این تیم بزنیم. با گجت نیوز همراه شوید.

پروژه‌ی بلود هوند نتیجه‌ی تلاش چندساله‌ی مهندسان نخبه است. این تیم با ساخت خودرویی مافوق صوت تصمیم دارند به صحرای آفریقا رفته، موتور را روشن کنند، راننده را درون آن بنشانند و به‌سرعت ۱۶۰۹ کیلومتر بر ساعت برسند!

خوشبختانه در آستانه‌ی انجام تست رکوردشکنی، پشتوانه‌ی مالی جدیدی برای متخصصان این تیم پیداشده تا از این نظر مشکل خاصی نداشته باشند. البته بی‌دریغ در پی شکستن چنین رکوردی بودن، استرس‌های خاص خودش را نیز دارد. رکورد قبلی سرعت خودروی زمینی، به Thrust SSC تعلق داشت که در سال ۱۹۹۷ با سرعت ۱۲۲۷ کیلومتر بر ساعت رقم خورد اما این تیم موفق شد آن را به ۱۲۸۷ کیلومتر بر ساعت افزایش دهد. حال پس از گذشت چند سال، بریتانیایی‌ها مصمم هستند تا در ماه اکتبر سال آینده، نام خود را با رکورد جدید در کتاب گینس به ثبت برسانند.

بلود هوند

خودرو مافوق صوت بلود هوند، بیش از ۱۳.۴ متر طول دارد و وزن آن حدود ۷.۵ تن است. پیشرانه‌ی این خودرو، موتور جت رولز رویس EJ200 است که اغلب در هواپیماهای جنگنده‌ی یوروفایتیر تایفون به کار گفته می‌شود. همچنین وظیفه‌ی سوخت‌رسانی به این موشک، بر عهده‌‌ی یک موتور سوپر شارژ V8 جگوار است تا درنهایت ۱۳۵.۰۰۰ اسب بخار از دیوار صوتی عبور کند و با سرعت ۱۶۰۹ کیلومتر بر ساعت در تاریخ ماندگار شود.

سکان هدایت این ابر خودرو، در دست اندی گرین است که پیش از این نیز با تیم بلود هوند همکاری داشته و برای اولین بار به‌ سرعت ۱۲۸۷ کیلومتر بر ساعت دست‌یافته است. احتمالا آنچه به‌زودی از این راننده خواهیم شنید، شکستن رکورد هزار مایل بر ساعت است.

هم‌اکنون نیز این تیم در حال انجام برخی فعل‌وانفعالات بر روی این خودرو است تا برای ثبت رکورد جدید آماده شود. این احتمالا بزرگ‌ترین لحظه در تاریخ پروژه‌ی بلود هوند خواهد بود. به هر جهت، باید چند ماه دیگر منتظر ماند تا ببینیم موفقیت این تیم بازهم تکرار می‌شود یا خیر.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هزار مایل ووو )..