آموزش بازی Pokemon Go

آموزش بازی Pokemon Go ؛ نکات ساده‌ای که قبل از شروع باید بدانید

بازی پوکمون گو (Pokemon GO) را می‌توان نقطه عطف عرصه بازی‌های واقعیت افزوده در تلفن‌های هوشمند در نظر گرفت. این بازی تنها در عرض چند هفته به شهرت جهانی دست یافته و کاربران زیادی را از کار و زندگی انداخته است. حتما خبرهای مربوط به این بازی را طی هفته‌های قبل در خبرگذاری‌های مختلف – از جمله گجت نیوز – مطالعه کرده‌اید. اما اگر یکی از کاربران تازه کار در این بازی جذاب هستید، مطمئنا این 10 آموزش بازی Pokemon Go در مقاله ما به شما در پیش بردن مراحل بازی کمک شایانی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

کاربران به خاطر علاقه شدید خود به شکار پوکمون‌ها تنبلی را کنار گذاشته و به بیرون می‌روند. ممکن است در برخی پارک‌ها و فضاهای عمومی افرادی را در حال اجرای این بازی محبوب مشاهده کنید. چنین چیزی تاکنون در هیچ بازی محبوبی در تاریخ اتفاق نیوفتاده است؛‌ شاید به همین خاطر پوکمون گو را پدیده عرصه گیمینگ می‌دانند.

چه کاربر تازه کاری در پوکمون گو هستید و چه در آن رشد خوبی داشته‌اید، لیست 10 آموزش بازی Pokemon Go در این مقاله می‌تواند شما را در موفقیت بیشتر یاری کند.

آموزش بازی Pokemon Go : قدرت پوکمون‌ را همان ابتدا افزایش ندهید

آموزش بازی Pokemon Go

همانطور که می‌دانید در بازی پوکمون گو باید موجوداتی به نام پوکمون را شکار کنید. پس از شکار کردن این موجودات گزینه Power Up را با رنگ سبز در کنار آن مشاهده می‌کنیم (مطابق تصویر بالا). ممکن است بلافاصله پس از شکار پوکمون‌ها یا همان پوکمون اولیه بخواهید به سرعت از این گزینه استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه کمی صبر کنید.

قدرت بخشیدن به پوکمون‌ها موجب تکامل آنها نمی‌شود و احتمالا یک پوکمون قدرتمند و بهتر را به زودی شکار خواهید کرد. بهترین راه تکامل یک پوکمون، شکار موجودی با قدرت مشابه با همان است تا آب نبات‌های مخصوص شما (Pokemon Candies) ذخیره شوند.

به عنوان مثال ممکن است همچون تصویر بالا کار خود را با پوکمون Charmander آغاز کنید. اگر بخواهید همان ابتدا قدرت آن را بیشتر کنید، آب نبات و معجون با ارزش خود را در همین راه از دست خواهید داد. حتی اگر هرگز با یک Charmander همچون این پوکمون در محیط روبرو نشوید، باز هم این موجود تا زمانی که به Charmeleon یا Charizard تکامل پیدا نکند، قدرتمندتر نخواهد شد. به زودی پوکمونی با قدرت بیشتر از Charmander شکار خواهید کرد.

بنابراین بهتر است تا زمانی که به اندازه کافی از یک نوع پوکمون در محیط شکار نکرده‌اید، صبر کنید. سپس می‌توان پوکمون با CP بالاتر را قدرتمند نمایید. درنهایت قدرتمند کردن این پوکمون کاملا تکامل یافته به نفع شماست.

آموزش بازی Pokemon Go : تکراری‌ها را انتقال دهید

آموزش بازی Pokemon Go

در اختیار داشتن پوکمون‌های مشابه در جمع خود آنچنان سودی ندارد اما انتقال یا همان ترانسفر آنها به نفعتان است؛ درست مثل ترانسفر شدن بازیکنان فوتبال توسط باشگاه‌هایشان. اگر در صفحه مربوط به هر پوکمون به انتها مراجعه کنید، گزینه ترانسفر را مشاهده خواهید کرد؛‌ این گزینه در پایین نقشه مکان شکار شدن پوکمون تعبیه شده است. اگر از این دکمه استفاده کنید، پوکمون شما برای پروفسور بلوط ارسال می‌شود (یعنی برای همیشه شما را ترک می‌کند). این پروفسور در عوض پوکمون ارسالی یک آب نبات برایتان می‌فرستد و بدین ترتیب امکان تکامل دادن پوکمون‌های باقی مانده وجود دارد.

با شکار هر پوکمون سه آب نبات در اختیار شما قرار می‌گیرد، اما با ترانسفر کردن هر پوکمون مشابهی که شکار می‌کنید، در حقیقت از هر پوکمون چهار آب نبات را به دست می‌آورید. البته پیشنهاد می‌کنیم همیشه پوکمونی با کمترین CP را ترانسفر کنید. اگر یک پوکمون Bullbasaur با 200CP و یک Bulbasaur دیگر با 40CP در اختیار دارید، حتما دومی را برای آن پروفسور ارسال کنید.

آموزش بازی Pokemon Go : ترانسفر همیشه بهترین راه نیست

آموزش بازی Pokemon Go

پیشنهاد می‌کنیم موجودات Pidgeys و Rattatas را خیلی سریع در بازی ترانسفر نکنید. تکامل دادن یک پوکمون حدود 500 ایکس پی به سطح مهارت شما می‌افزاید. بنابراین ابتدا باید XP بیشتری را جهت تکامل دادن این موجودات پرنده جمع آوری کند.

اما چرا Pidgey؟ این موجودات با ارزش را می‌توان تنها با 12 آب نبات مخصوص تکامل داد. پوکمون‌های دیگر نظیر Rattata به 25 آب نبات نیاز دارند. این در حالی است که بیشتر موجودات بازی به 50 یا 100 آب نبات تکاملی نیاز دارند. با توجه به وفور این موجودات (پیجی‌ها)، آنها را می‌توان گنج‌های XP بازی در نظر گرفت.

بنابراین اگر آب نبات‌های Pidgey شما به 120 و موجودات این گونه به 10 مورد رسید، همه آنها را به سرعت تکامل دهید تا 5 هزار XP دریافت کنید! توجه داشته باشید که تکامل دادن تعداد زیادی از این موجودات در یک زمان تاکتیک مناسبی محسوب می‌شود.

آموزش بازی Pokemon Go : تخم مرغ شانسی‌های خود را ذخیره کنید

آموزش بازی Pokemon Go

تخم مرغ‌های شانسی به عنوان آیتم‌های جادویی بازی شناخته می‌شوند که برای 30 دقیقه به اندازه دو برابر خود XP به شما خواهند داد، اما باید از این تخم مرغ‌ها کمتر استفاده کنید. این آیتم‌های جادویی کمتر در طول بازی به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرند و می‌توانید آنها را به کمک سکه‌های خود خریداری کنید؛ این سکه‌ها معمولا باید با پول واقعی توسط کاربر خریداری شوند! بنابراین باید از تخم مرغ‌ شانسی خود به صورت عاقلانه و تنها در مواقع ضروری استفاده کنید.

یکی از این شرایط، زمانی است که بخواهید چندین پوکمون خود را به یک باره تکامل دهید. تکامل هر موجود در بازی 500 ایکس پی در اختیارتان قرار می‌دهد، اما اگر تخم مرغ شانسی خود را فعال کنید، این میزان دو برابر خواهد شد.

یک شرایط مناسب دیگر برای تخم مرغ‌های شانسی مربوط به زمانی است که بخواهید چند پوکمون را شکار کنید. این مورد می‌تواند مربوط به آغاز کار شما و یا زمانی باشد که به منطقه جدیدی می‌روید. به عنوان مثال زمانی که Pidgey و Rattatas زیادی در شهر شما وجود دارد سعی کنید به جمع آوری موجوداتی از سایر گونه‌ها بپردازید.

آموزش بازی Pokemon Go : ایستگاه‌های پوکمونی خیلی سریع رفرش می‌شوند

آموزش بازی Pokemon Go

ایستگاه‌های مخصوص در بازی برای تمامی کاربران ضروری هستند، چراکه آیتم‌های مورد نیاز شما جهت ادامه بازی نظیر توپ، توت و معجون احیا را تامین می‌کنند. وقتی به این مکان رفته و ستاره میانی را جهت آزاد کردن جوایز خود می‌چرخانید، ایستگاه مربوطه بنفش شده و غیر قابل استفاده می‌شود.

اما اگر به آیتم‌های بیشتری نیاز دارید، تا 5 دقیقه دیگر این ایستگاه‌ها قابل استفاده خواهند بود. حتی نیازی به خروج و بازگشت دوباره ندارید. اگر یک کتابخانه، پارک یا کافی شاپ در محل زندگی شما به عنوان ایستگاه بازی ثبت شده است، کافیست در همان جا با دوستان خود صبر کنید و هر چند دقیقه یک بار آیتم‌های خود را جمع آوری کنید.

آموزش بازی Pokemon Go : از خرج کردن پول اجتناب کنید

آموزش بازی Pokemon Go

نینتندو در این بخش برنامه‌هایی را در سر دارد. این بازی رایگان است و تا زمانی که احساس نیاز به خرید نداشته باشید می‌توانید تا حدی آن را پیش ببرید. اما درنهایت توپ‌های شما، معجون‌ها و… تمام می‌شود و باید با پرداخت هزینه واقعی از طریق پرداخت درون برنامه‌ای، این آیتم‌ها را خریداری کنید.

اگر مشکلی در این زمینه ندارید، پس پیشنهاد می‌کنیم آیتم‌ها را خریداری کرده و از شکار خود لذت ببرید. اما اگر علاقه‌ای به پرداخت هزینه بر روی یک بازی موبایل ندارید، ایستگاه‌های آیتمی بازی بهترین پیشنهاد ما هستند. این مکان‌ها تنها راه دریافت آیتم به صورت رایگان در بازی هستند و نحوه بهره برداری از آنها را در قسمت قبل توضیح دادیم.

آموزش بازی Pokemon Go : باشگاه بروید

آموزش بازی Pokemon Go

پس از رسیدن به لول 5 در بازی، به باشگاه‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. سایر کاربران در باشگاه‌ها شما را به چشم یک تازه وارد با مرحله 5 نگاه می‌کنند که قوی‌ترین پوکمون شما Pidgeotto با 157 سی پی است. احتمالا در باشگاه‌های اطراف شما فلارون و آرکانین‌هایی با 1000 سی پی نیز حضور دارند اما این به معنای شکست صد درصدی شما نیست.

اولین موضوع مهم در این بخش مربوط به تیم شماست: تیم غریزه (زرد)، تیم والور (قرمز) و میستیک (آبی). تیمی که در ابتدا انتخاب می‌کنید تنها بر روی نوع رقبای شما و اینکه چه کسی را می‌توانید در باشگاه کنترل کنید تاثیر می‌گذارد. بنابراین استقلالی یا پرسپولیسی بودن خود را کنار گذاشته و سعی کنید به تیمی که دوستانتان در آن حضور دارند ملحق شوید تا به کمک همدیگر رقبا را شکست دهید.

به محض اینکه تیم خود را انتخاب کنید، هر باشگاه نزدیک به شما که تیمی دیگر آن را به کنترل خود در آورده به عنوان یک رقیب شناخته می‌شود و در اینجا شما چند برتری دارید. به عنوان مثال هر کسی که به باشگاه حمله می‌کند باید از 6 پوکمون استفاده کند.

به عنوان مثال ممکن است باشگاهی توسط یک جولتون 500 سی پی و یک الکتاباز 600 سی پی کنترل شود و تمامی پوکمون‌های شما حدود 400 باشند. شاید این یک رقابت غیر ممکن باشد اما در عمل چنین موضوعی مطرح نیست.

آموزش بازی Pokemon Go

پوکمون خود را بر اساس قدرت و نوع موجودات باشگاه مقابل انتخاب کنید. در این مورد خاص از آنجایی که زمین در برابر الکتریسیته مقاوم است، بنابراین پوکمون خود را باید با توجه به همین موضوع انتخاب نمایید. همچنین فراموش نکنید که برای هر نبرد می‌توان از 6 پوکمون استفاده کرد. بنابراین اگر دو پوکمون اولیه شما در برابر جولتون حرفی برای گفتن نداشته باشند، باز هم 4 پوکمون دیگر دارید تا الکتاباز را نابود کنند.

به محض اینکه موجودات اصلی و قدرتمند یک باشگاه را نابود کنید، باشگاه آنها بسیار ضعیف و آسیب پذیر خواهد شد. آنقدر باید به جنگ با این موجودات بپردازید تا قدرت این باشگاه به رقم صفر برسد و درنهایت باشگاه آزاد شود. سپس با دکمه پایین صفحه می‌توانید این باشگاه را در اختیار خود گرفته و یک پوکمون قوی در آن قرار دهید.

هر پوکمونی که در جنگ باشگاه‌ها از بین می‌رود را می‌توان با یک معجون خاص نیمه جان کرد و یک معجون دیگر آنها را کاملا سالم می‌کند. اگر پوکون خود را در باشگاهی قرار دهید، تا زمانی که فردی دیگر به آن حمله کرده و نابودش کند در آنجا خواهد ماند. اگر فردی این پوکمون شما را نابود کند، با تنها یک HP در لیست شما قرار خواهد گرفت.

آموزش بازی Pokemon Go : نحوه مبارزه

آموزش بازی Pokemon Go

جنگ‌های واقعی در باشگاه‌ها هیچ شباهتی با پوکمون‌های قدیمی که مرحله‌ای بود و به چهار انتخاب نیاز داشت، ندارد. این جنگ‌ها به صورت زنده پیش می‌روند. لمس سریع بر روی رقیب حمله را آغاز می‌کند، با اسلاید می‌توان جاخالی داد و به محض پر شدن نوار آبی رنگ در بالا سمت چپ می‌توانید از حملات خاص خود استفاده کنید.

بیشتر کاربران تنها به ضربه زدن بر روی رقیب و حمله تمرکز کرده و موارد دیگر را مد نظر قرار نمی‌د‌هند. اما در برخی مواقع این حرکات و تکنیک‌های خاص واقعا کاربردی هستند. به عنوان مثال جای خالی دادن در زمان‌های مناسب می‌تواند علاوه بر ذخیره انرژی شما، موجب زدن ضربات بیشتر به حریفان شود.

علاوه بر این باید به نوع حرکات و جابجایی‌های پوکمون خود دقت کنید. به عنوان مثال پونتیا می‌تواند در اولین حرکت خود تکل بزند و در مرحله دوم حرکت چرخش شعله‌ای را اجرا کند. بنابراین حتی اگر با موجودات آسیب پذیر در برابر آتش بازی می‌کند، ضربه زدن پیاپی بر روی رقیب در حین جنگ آنچنان کارساز نیست. باید از حالت دوم حمله در زمانی استفاده شود که بیشترین خسارت را بر روی رقیب وارد کند.

بیشتر بخوانید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

70 دیدگاه

 1. سلام میشه کمک کنید من تازه ریختم.بلد نیستم اصلا!چ جوری راه میره شخصیتش؟ هرکار کردم تکون نمخوره

 2. ممنون از اطلاعات خوبی که دادین

 3. سلام تو شهر لاهیجان واقع در گیلان بیشتر از ده تا جی اس ام
  و بیشتر از سی چهل تا پوک استاپ هستش

 4. سلام من باز زندگیمان رو از وقتی اومد بازی می کنم من تو کرمان اما گاهی که باشگاه باشه نیست می شه کمکم کنید تو کرمان کجا باید برو تا باشگاه پیدا کنم

 5. سلام
  من وقتی وارد بازی می شم اسم با رمز می خ آد
  هرچیزی می زنم باز نمیشه
  ممکن راهنماییم کنین؟

 6. ببخشید تو بوشهر محل جیم و مکب های ابی هست

 7. سلام من چند روزی هست بازی میکنم لول ۳ هستم و ۶تا موجودم دارم ولی نمیدونم چه جوری باید جوزو گروه بشم یا چه جوری برم با کسی بجنگم لطفا بگین من باید چیکار کنم که بتونم برم با کسی بجنگم

 8. سلام
  از کجا میشه فاصله تا پوکمون و جهت رسیدن به پوکمونها رو فهمید؟ تو بازی من کنار عکس پوکمونها هیچ رد پایی نیست که فاصله رو مشخص کنه.

 9. چرا کسى جواب نمیده؟

 10. بعضى از پوکومون ها فقط افزایش لول دارن و گزینه Evolve رو ندارن .
  اینارو چکارشون باید بکنیم ؟
  آیا باید فقط پاورشون رو افزایش بدیم یا میشه evelve رو ردیف کرد ؟

 11. سلام ؛
  طریقه و نحوه استفاده از potion چطوریه ؟
  و طریقه و نحوه استفاده از revive چیه ؟
  ممنون

 12. سلام. میخواستم ببینم وقتی لول 5 شدیم برای انتخاب تیم باید عضو gym شیم یا بدون پیدا کردن gym میشه تیم انتخاب کرد؟

  یه سوال دیگم اینکه تو تهران کجاها میشه gym پیدا کرد؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 13. من مشکل nickname دارم…هر nickname که انتخاب می کنم می نویسه that name isn’t available….چی کار کنم ؟

 14. سلام امیدوارم این مطلب کپی پیست نباشه و بتونین جواب سواله منو بدین
  سواله بنده اینه ک
  من از رویه ندانستن چون کیف ذخیره پوکومنام پر شده بود کامل دیگه نمیتونستم پوکومن جم کنم ندونشته ضعیف ترسن پوکومنام رو دادم رویه ترنسفر ….چون میومدن بیرون از اون محلو میتونستم پوکومن جدید بگیرم حالا سوال اینکه میتونم کنسل کنم؟؟؟و چجوری؟؟ و اینکه اگه ی دونه پوکومن خیلی قوی داشته باشم میتونم اونو بدم برایه اپگرید؟
  و باز سوال اینکه الماس های لوزی شکل ب چ درد میخورن؟ خخخ و باز سوال اینکه
  مجبورم همه پوکومنارو بگیرم یا حق انتخاب دارم؟؟؟میتونم یه ضعیف نگیرم ولی بجاش بگردم دنبال قوی یا باید لولم بره بالا؟؟؟الان 13 عه لولم!

 15. SALAM
  MIKHASTAM BEDONM CHETORI AZ DOORBIN MISHE BARA PEYDA KARDANE POKEMON ESTEFADE KARD

 16. تو تبریز کسی میدونه gymهست یا نه من لولم ۶ هستش ولی در خواست تیم برام نیومد…؟؟ضمنا اگه پوکمون رو تو ای ار مد نگیریم ایا ایرادی داره

 17. دوباره روی یک پرنده امتحان کردم ولی بازم غیب میشن .چراااااااااا

 18. سلام. من نزدیک یک پوکمون که خرچنگ بود شدم ولی دوربین باز نشد. هر چقدر هم روش زدم اتفاقی نیفتاد. بعدشم غیب شد. چرا؟

 19. من بازیو نصب کردم همون اول بازى با استفاده از دوربین بود بعد اون بالا ی چیزى اومد ک تغیرش دادم بعد بازى رفت تو ی مکان سبز الان هرکار میکنم همش تو اون مکان سبزس :(( چیکار کنم دوباره با دوربین شه؟ اون چیزیم ک اون بالا بود دیگه نیست

 20. سلام . دوستانی که توشهرزاهدان هستن اگه pokestop پیداکردن ادرس اون منطقه رو بفرستن

  • من یکی تو مدرس جلوی طب تصویری و یکی هم طفاهای خانه معلم نزدیک مسجد پیدا کردم
   اگه شما جای دیگه ای سرغ داری ادرس بده داداش
   منتظر م

 21. سلام . دوستانی که توشهرزهدان هستن اگه pokestop پیداکردن ادرس اون منطقه رو بفرستن

 22. ۱-حل مشکل حی پی اس ?به بیرون از منزل تشریف ببرید از روشن بودنش مطمین باشین یا برنامه رو اپ کنید یکبار از بازی خارج و مجددا وارد بازی بشین
  ۲-حل مشکل nickname ?اسمی وارد کنید که تکراری نباشه بین حروف از عدد استفاده کنید
  ۳حرکت نکردن کاراکتر ? باید در فضای خارج از منزل بازی کنید و راه برید
  ۴- دوربین ?از قسمت بالای صفحه سمت چپ گزینه AR استفاده کنید
  ۵- وارد نشدن بازی ?… شکن رو عوض کنید

  • ۶- تمام شدن توپ یا بال ?به pokestop برید
   ۷- gym? تو بعضی از شهر ها هست و به معنای باشگاه هستش بعد از چند لول و قویتر شدن باید عضو تیمی بشین و بهش نیاز پیدا میکنید
   ۸-دستگاه بخور ?پوکمون ها رو ۳۰مین به سمت شما جذب میکنه

  • مرسی به خاطر راهنمایی‌هاتون .. 🙂

 23. من که تا حالا بازی نکردم ولی فکر کنم خیلی باحال باشه

 24. سلام خسته نباشید دوستان .
  برخی از دوستان من وقتی نزدیک پوکیمون میشن دوربینشون روشن میشه اما برای من فقط اون بالا اون توپ سفیده میاد اگرم میشه راجع به gym و پاک استات کمی توضیح بدید که چی هستن و کجاهان . با تشکر

  • دوست عزیز شما حتی بدون روشن شدن دوربین هم میتونید پوکمون شکار کنید تفاوت فقط در بک گراند هستش دوربین فضای واقعی اطراف رو در پس زمینه پوکمون نشون میده بدون دوربین پوکمون در غالب فضای انیمیشن ظاهر میشه فقط کافیه توپ رو از پایین صفحه به سمت پوکمون هدف بگیرید و شکارش کنید
   برای تنظیم دوربین هم از بالای صفحه سمت راست قسمت ARاقدام کنید

  • Pokestop مکانی هست که بهتون بال یا توپ ، تخم ،و…. اپشن های دیگه رو میده و هر چند مین شارژ میشه
   Gym هم باشگاه هست
   بعد از اینکه تیم رو انتخاب کردین میتونیین یه باشگاه برا خودتون داشته باشین و باید ازش محافظت کنید چون ممکنه افراد قویتر بهش حمله کنن و بالعکس شما هم میتونید به دشمن ها تون حمله کنید .

 25. برای تعغییر nickname چه باید کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 26. چگونه توپ پوکمون گو بدست بیارم؟

 27. سلام،اصلا راه نمیره حرکت نمیکنه راهنمایی کنین لطفا

 28. من توب هام تموم شد چی کار کنم از کجا پوکمون بال گیر بیارم؟؟؟؟

 29. سلام من نمی تونم وارد پوکمونم شم تازه ثبت نامم نکردم گوشیمم اندروید بگید چیکار کنم

 30. کسی هست بیاد پارک لاله بازی کنیم gym هست . pokemon های دم برج میلاد رو حتما یه سر بزنید بهشون .

 31. سلام من بازی رو نصب کردم بعد از ٢ روز لوگ اوت شد، حالا هر کاری میکنم میگه روی سرور شما کار میکنیم بعدا امتحان کنید، الان ۴ روزه هر کاری میکنم وارد بازی نمیشه کمک کنین لطفا

 32. سلام…ببخشید من وقتی میخوام نیک نیم انتخاب کنم هی مینویسه: this name is not available
  لطفا بگید چیکار کنم؟؟؟

  • اسمی وارد کنید که تکراری نباشه
   مثلا بین حروف از عدد استفاده کنید یا ….
   مثل اسم کاربریه که تو سایتهای معمولی ثبت نام میکنید تکراری باشه قبول نمیکنه

 33. ترو خدا کمک کنید هی برام میاد نات فایند جی پی ای جی بی اسممم رو شن ترو خدا کمکم کنید ایمیلمو قبول می کنه اما می گه نات فین جی پی اس با تشکر لطفا جواب بدید

 34. سلام. من لول ۵ شدم. ولی هیچ چیزی برای باشگاه یا تیم نیومد. چطوری باید عضو باشگاه شد؟

 35. سلام . من بازی رو نصب کردم وای هر اسمی رو ب عنوان نایک نیم مینویسم قبول نمیکنه ، چیکار کنم ??

 36. سلام من لولم پنج شده ولی تیمی پیدا نمیکنم چطور باید عضو شم

 37. من ۲۶تا پوکمون جمع کردم سه تاش هم ترانسفر کردم نزدیک خونمون هم ۳تا پوک استاپ هست اما اصلآآ هیییچ تخمِ پوکومونی ندیدم.. مگه تخمها رو هم نباید مثل پوکمونها جمع کرد؟؟

 38. سلام..من بعد از اینکه بازی رو ریختم یه صفحه باز شد ک فقط چند خط نوشته بود و بعد یه چیزی اومد رو صفحه که روش N E W S نوشته..الان چجوری باید وارد بازی بشم؟?

 39. سلام وقتى به لول پنج برسیم و باشگاه رو پیدا کردیم چطورى میتونیم با باشگاههاى دیگه قیاس کنیم و چطورى عضو باشگاه دلخواه بشیم

 40. سلام برای تعغییر nickname تو بازی چه باید کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 41. تو بعضی شهرا کار نمیکنه مثه خرمشهر ?

 42. نمیدونم چی شد که یک گزینه ای رو فعال کردم و یک نوار بنفش دورم اومد و یک تایمر 30دقیقه ای بالای صفحه اومد و چون سوار ماشین بودم مرتب پوکیمون دورم جمع میشد. 13 تا گرفتم!
  کسی میدونه این چه گزینه ایه؟!!

 43. خواهشا راهنمای نصب بازی رو بگید
  برای اپل میخواستم
  مرسی

 44. من میتونم پوکمون پیدا کنم ولی در نقشه من pokestop نیست لولم 3 هست آیا این ربطی به شهر محل زندگی داره یا نه و آیا برای شما هم همیجوریه؟

 45. سلام ممنون از اطلاعات خوبی که دادین.
  من این بازی رو چند روزیه دارم میکنم هرچقدر میرم هیچ موجودی واسه شکار پیدا نمیکنم.هیچ چیزی توی نقشه نیس.
  کل اطراف خونه و محل رو دور زدم.اگه ممکنه یه راهنمایی کنین