برند تسلا موتورز به تسلا تغییر نام پیدا می‌کند

برند تسلا موتورز به تسلا تغییر نام پیدا می‌کند

در اکثر گزارش‌های اینترنتی و در مراجع مختلف، کاربران و کارشناسان برای اشاره به کمپانی تحت مدیریت ایلان ماسک از نام تسلا استفاده می‌کنند و کمتر کسی است که بداند (و یا ترجیح دهد که بداند) که نام کامل این کمپانی، تسلا موتورز (Tesla Motors) است و باید با این نام مورد اشاره و ارجاع دیگران قرار بگیرد.

اما حالا که شرایط اینگونه است و افراد زیادی در جهان این کمپانی را با نام تسلا می‌شناسند، آیا مدیران این شرکت پیشرو در زمینه‌ی صنایع خودروهای الکتریکی قصد تعویض نام آن را دارند؟ بله پاسخ مثبت است. طبق گزارش جدیدی که از سوی خبرگزاری بریتانیایی رویترز منتشر شده گویا مدیران تسلا قصد دارند نام تسلا موتورز را کنار بگذارند و از این پس از همان نام تسلا به‌صورت مجزا استفاده کنند.

این تصمیم وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانید بر طبق گزارش کمپانی اعطای استوارنامه‌های اینترنتی یا همان ICANN، مدیران تسلا درخواست کرده‌اند که دامنه‌ی اینترنتی این کمپانی از تسلا موتورز دات کام به تسلا دات کام تغییر نام داده شود. در حال حاضر هم اگر به وبسایت این کمپانی مراجعه کنید، با یک پیام ارور حاوی تکمیل نشدن درخواست شما برای دسترسی به سایت مورد نظر مواجه می‌شوید که به نظر می‌رسد به دلیل اعمال تغییرات دامنه و اصلاح لینک اینترنتی این وبسایت در حال انجام است.

تغییر نام برند تسلا موتورز با چه هدفی انجام شده است؟

اما این موضوع و تغییر نام از تسلا موتورز به تسلا چه اهمیتی برای کاربران دارد؟ این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است: ابتدا اینکه این تغییر نام می‌تواند تنها یک اصلاح نام‌های طولانی باشد که روزانه در ده‌ها کمپانی مختلف در سطح جهان رخ می‌دهد و مدیران تصمیم می‌گیرند که به‌جای نام‌های طولانی و با تلفظ سخت، از نام‌های کوتاه و آهنگین استفاده کنند تا برندسازی و ماندگاری برند تحت مدیریت آنها در اذهان کاربران بهتر انجام شود.

فرضیه‌ی دوم هم این است که تسلا در حال آماده سازی برای عرضه‌ی یک محصول بزرگ است و مدیران این کمپانی خودروسازی و در راس آنها شخص آقای ایلان ماسک تصمیم گرفته‌اند که در همین بازه‌ی زمانی، تغییر نام برند خود را هم به انجام برسانند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۷ یعنی دقیقا یک سال قبل از عرضه‌ی آیفون به بازار، مدیران اپل و در راس آنها، استیو جابز فقید، تصمیم گرفتند که نام این کمپانی را از اپل کامپیوترز به اپل تغییر دهند تا بعد از عرضه‌ی اسمارت فون انقلابی آنها در یک سال بعد از آن اتفاق، این دیوایس با نام اپل آیفون مورد اشاره‌ قرار بگیرد و به خاطر سپردن نام آن آسان‌تر شود.

حالا باید دید در تسلا نیز چنین اتفاقی خواهد افتاد و یا خیر؛ اتفاقی که احتمال وقوع آن بالاست و به‌خصوص عملی شدن این موضوع با توییتی که اخیرا ایلان ماسک (Elon Musk) در صفحه‌ی شخصی خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر کرده ، احتمال بیشتری یافته است. شما عزیزان گجت نیوزی متن این توییت را در زیر مشاهده می‌کنید:

ما امروز در تسلا بر روی سیستم رانندگی خودکار (اتو پایلت) و مدل ۳ خودروهای خود کار خواهیم کرد. بعد از آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم که یک شب کامل را بیدار بمانیم و بر روی طرح نهایی و تکمیل تمام جزییات آن کار کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*