مک لارن

رکوردشکنی سوپر اسپرت‌های مک لارن در آمار فروش

مک لارن اتومتیو در چند سال اخیر، نرخ پیشرفت چشمگیری را بر جای گذاشته است. این سوپر اسپرت ساز بریتانیایی در سال 2015 موفق به فروش 1654 دستگاه از خودروهایش شد تا مطابق دو سال قبل از آن، همچنان افزایش فروش را در کارنامه‌ ثبت کند. در حال حاضر گزارش‌های تازه‌ای به دستمان رسیده که گویا آما فروش این شرکت در سال 2016 دو برابر شده است.

مک لارن در سال‌های اوج به سر می‌برد؛ بریتانیایی‌ها سال گذشته توانستند 1654 دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش برسانند. مک لارن سال 2014 نیز 1649 سوپر اسپرت از درب کارخانه خارج کرده بود که بدین ترتیب شاهد رشد 0.06 درصدی در سال 2015 هستیم؛ اما این اعداد و ارقام تمام داستان نیست.

مک لارنآمریکای شمالی و ایالات‌متحده، اصلی‌ترین مشتریان خودروهای مک لارن هستند. نمایندگی شهر دالاس مک لارن بیش‌‎ترین فروش را داشته است، همچنین سال گذشته این شرکت 12 نمایشگاه جدید در سراسر جهان افتتاح کرد که 5 مورد از آن‌ها در آمریکای شمالی واقع‌شده است.

تمامی این سرمایه‌گذاری‌ها برای فروش هر چه بیش‌تر، موجب شده تا پیش‌بینی شود این شرکت مطرح خودروسازی، رشد فروش فوق‌العاده‌ای را در امسال تجربه کند. در حال حاضر میزان فروش محصولات این شرکت در ایالات‌متحده با رشد 78 درصدی مواجه شده و تا پایان نیمه‌ی اول امسال، 451 واحد فروش را به ثبت رسانده است. این آمار با کل فروش سال پیش محصولات مک لارن در این منطقه برابری می‌کند.

مک لارنبا توجه به آنچه مک لارن در چند سال اخیر بر جای گذاشته، کارشناسان معتقدند فروش محصولات این شرکت تا پایان سال افزایش دو برابری ( 100 درصدی ) را به دنبال خواهد داشت. انتظار می‌رود این شرکت تا پایان سال جاری 1100 واحد در شمال آمریکا به فروش برساند و آمار جهانی فروش آن به 3000 دستگاه برسد.

در صورت تحقق این پیش‌بینی‌ها، مک لارن پشت سر لامبورگینی و استون مارتین با آمار فروش سالیانه‌ی 3245 و 3615، به سومین برند سوپر اسپرت جهان بدل خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*