مک لارن

رکوردشکنی سوپر اسپرت‌های مک لارن در آمار فروش

مک لارن اتومتیو در چند سال اخیر، نرخ پیشرفت چشمگیری را بر جای گذاشته است. این سوپر اسپرت ساز بریتانیایی در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۱۶۵۴ دستگاه از خودروهایش شد تا مطابق دو سال قبل از آن، همچنان افزایش فروش را در کارنامه‌ ثبت کند. در حال حاضر گزارش‌های تازه‌ای به دستمان رسیده که گویا آما فروش این شرکت در سال ۲۰۱۶ دو برابر شده است.

مک لارن در سال‌های اوج به سر می‌برد؛ بریتانیایی‌ها سال گذشته توانستند ۱۶۵۴ دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش برسانند. مک لارن سال ۲۰۱۴ نیز ۱۶۴۹ سوپر اسپرت از درب کارخانه خارج کرده بود که بدین ترتیب شاهد رشد ۰.۰۶ درصدی در سال ۲۰۱۵ هستیم؛ اما این اعداد و ارقام تمام داستان نیست.

مک لارنآمریکای شمالی و ایالات‌متحده، اصلی‌ترین مشتریان خودروهای مک لارن هستند. نمایندگی شهر دالاس مک لارن بیش‌‎ترین فروش را داشته است، همچنین سال گذشته این شرکت ۱۲ نمایشگاه جدید در سراسر جهان افتتاح کرد که ۵ مورد از آن‌ها در آمریکای شمالی واقع‌شده است.

تمامی این سرمایه‌گذاری‌ها برای فروش هر چه بیش‌تر، موجب شده تا پیش‌بینی شود این شرکت مطرح خودروسازی، رشد فروش فوق‌العاده‌ای را در امسال تجربه کند. در حال حاضر میزان فروش محصولات این شرکت در ایالات‌متحده با رشد ۷۸ درصدی مواجه شده و تا پایان نیمه‌ی اول امسال، ۴۵۱ واحد فروش را به ثبت رسانده است. این آمار با کل فروش سال پیش محصولات مک لارن در این منطقه برابری می‌کند.

مک لارنبا توجه به آنچه مک لارن در چند سال اخیر بر جای گذاشته، کارشناسان معتقدند فروش محصولات این شرکت تا پایان سال افزایش دو برابری ( ۱۰۰ درصدی ) را به دنبال خواهد داشت. انتظار می‌رود این شرکت تا پایان سال جاری ۱۱۰۰ واحد در شمال آمریکا به فروش برساند و آمار جهانی فروش آن به ۳۰۰۰ دستگاه برسد.

در صورت تحقق این پیش‌بینی‌ها، مک لارن پشت سر لامبورگینی و استون مارتین با آمار فروش سالیانه‌ی ۳۲۴۵ و ۳۶۱۵، به سومین برند سوپر اسپرت جهان بدل خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*