سامسونگ وان

سامسونگ وان ؛ فونت اختصاصی غول کره‌ای فناوری معرفی شد

شرکت سامسونگ چند روز پیش از خانواده فونت اختصاصی تازه طراحی شده‌ی سامسونگ وان (SamsungOne) رونمایی کرد. این خانواده فونت‌ها قرار است در تمامی محصولات اکوسیستم تکنولوژی این غول کره‌ای ورود یافته و به‌نوعی به انحصاری کردن این محصولات کمک کند. این خانواده‌ متشکل از ۲۶ سیستم اسکریپت نویسی است که شامل بیش از ۴۰۰ زبان مختلف و ۲۵ هزار حرف خواهد بود.
در حال حاضر مسائل زیادی است که می‌تواند به یک برند و یا کمپانی وابسته باشد. به‌عنوان مثال خش خش کفش هنگام راه رفتن ما را یاد برند نایک انداخته و یا ترکیب رنگ قرمز و سفید بدون شک ما را به یاد برند کوکاکولا می‌اندازد. شرکت‌های فناوری همانند گوگل و اپل برای خود فونت‌هایی را طراحی کرده‌اند و به‌تبع آن محصولاتشان نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند. حال سامسونگ نیز قصد دارد تا بدین سمت قدم برداشته و با اضافه کردن فونت اختصاصی خود، احساس منسجم‌تری را در بین دستگاه‌هایش ایجاد کند.

سامسونگ وان یک فونت واحد نیست

در همین راستا غول کره‌ای فناوری چند روز قبل از سامسونگ وان (SamsungOne) رونمایی کرده است. این یک تلفن، ساعت، کامپیوتر و یا یک تبلت جدید نیست؛ بلکه سامسونگ وان فونت اختصاصی طراحی شده‌ی این کمپانی است که به‌زودی روانه‌ی تمامی دستگاه‌های ساخت این شرکت خواهد بود.

سامسونگ می‌گوید که این خانواده فونت را به کمک شرکت طراحی “Brody Associates” توسعه داده است و همچنین از کمک متخصصان سایر زبان‌های زنده دنیا نیز در ساخت آن بهره برده است. به گفته‌ی این شرکت، سامسونگ وان (SamsungOne) به یک فونت واحد تبدیل نخواهد شد بلکه خانواده‌ای از ۲۶ سیستم اسکریپت نویسی است که شامل بیش از ۴۰۰ زبان مختلف و ۲۵ هزار حرف است. این کمپانی می‌گوید که هنگام طراحی سامسونگ وان ، این شرکت به پنج اصل مهم چاپ و ویژگی‌های آن نیز توجه خاصی داشته است.

سامسونگ وان

این خانواده از فونت‌های سامسونگ وان شامل «انسانی»، «ممتاز»، «جهانی» «کارشناسی» و همچنینی «خوانا/مقیاس پذیر» خواهد بود. اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص سامسونگ وان کسب کنید، می‌توانید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

<div id=”14694625684177544″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/8RzBQ?data[rnddiv]=14694625684177544&data[responsive]=yes”></script></div>

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*