گوشی اولترا واید ال جی با نسبت تصویر 21:9 راه است؟

ثبت نماد تجاری UltraWide Mobile+ توسط ال جی؛ گوشی اولترا واید با نسبت تصویر ۲۱:۹ راه است؟

شاید بعد از افزایش رزولوشن، تغییر اندازه و خمیده کردن نمایشگرها توسط سازندگان موبایل، حالا نوبت به تغییر نسبت تصویر در نمایشگرهای موبایل رسیده است و احتمال می‌رود که گوشی اولترا واید ال جی ، اولین دیوایسی باشد که این موضوع را در نمایشگر خود به جهان اسمارت فون‌ها اضافه کند.
اما چنین شایعه‌ای از کجا به دست آمده است؟ کمپانی ال جی به تازگی نام تجاری UltraWide Mobile+ را برای خود به ثبت رسانده است و همین موضوع باعث به وجود آمدن گمانه‌زنی‌هایی شده است مبنی بر این که گوشی اولترا واید ال جی قرار است در آینده‌ای نزدیک ساخته شود. این گوشی الترا واید ال جی دارای نسبت تصویر بزرگتری از نسبت ۱۶:۹ فعلی خواهد بود و این موضوع باعث عریض‌تر شدن نمایشگرهای موبایل می‌شود.

احتمالا می‌دانید که ساعاتی پیش ال جی به صورت رسمی تایید کرد که پرچمدار سال آینده‌ی این کمپانی با نام ال جی وی ۲۰ (LG V20) در دست توسعه و ساخت است؛ بنابراین حتی این احتمال وجود دارد که کمپانی کره‌ای تغییر نسبت تصویر به ۲۱:۹ را برای اولین بار در این دیوایس به کار بگیرد تا همانطور که مدیران این کمپانی بارها گفته‌اند، بتوانند محصول متفاوتی را تولید کنند؛ کما این که پیش از این هم شاهد نوآوری‌های شجاعانه‌ای از سوی ال جی بوده‌ایم که ایجاد یک نمایشگر خمیده از وسط به بالا و پایین و البته عرضه‌ی اولین اسمارت فون ماژولار دنیا در بازار از جمله‌ی آنها هستند.

آیا مدل وی ۲۰ همان گوشی اولترا واید ال جی است؟

این تغییر نسبت از ۱۶:۹ به ۲۱:۹ در درخواست رسمی ال جی هم آمده است و دقیقا مشخص شده است که گوشی اولترا واید تولید شده با این نمایشگر دارای عرض بیشتری خواهد بود. البته این موضوعی است که از سوی ال جی به عنوان یک سازنده‌ی نمایشگر موبایل مطرح شده و حالا باید ببینیم که در صورت عملی شدن این اتفاق، تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند آیا از آن استقبال خواهند کرد و مهمتر از آن، آیا کاربران از اسمارت فون‌هایی با نمایشگرهای عریض‌تر از مدل‌های فعلی خوششان خواهد آمد و یا خیر.

جالب است بدانید که تغییر نسبت تصویر در نمایشگر توسط کمپانی ال جی پیش از این هم سابقه داشته است و تبلت‌های جیبی ال جی وی یو (LG VU) با نسبت تصویر ۴:۳ عرضه شده بودند. البته در آن زمان هم خیلی‌ها از طراحی عریض این محصول خوششان نمی‌آمد و حالا مشخص نیست که آیا گوشی اولترا واید ال جی هم به چنین شرایطی دچار خواهد شد و یا خیر.

شما عزیزان گجت نیوزی در تصویر زیر می‌توانید جزییات کامل این درخواست رسمی را مشاهده کنید:

گوشی اولترا واید ال جی با نسبت تصویر 21:9 راه است؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*