انفجار آیفون 6 اپل

انفجار آیفون ۶ اپل پس از سقوط دوچرخه سوار منجر به سوختگی نوع سوم شد

بسیاری از هواداران کمپانی اپل معتقدند حوادثی نظیر انفجار و سوختگی تلفن‌های هوشمند تنها مربوط به تولیدات شرکت‌های چینی و بی کیفیت است. اما حالا گزارشی از انفجار آیفون ۶ اپل در فضای اینترنت منتشر شده است. دوچرخه سوار ۳۶ ساله اهل سیدنی پس از یک سقوط معمولی از روی دوچرخه خود، با انفجار آیفون ۶ اپل (Apple iPhone 6) مواجه شد. این حادثه منجر به سوختگی نوع سوم در ناحیه پا این دوچرخه سوار شده است.

انفجار آیفون ۶ اپل پس از یک حادثه کوچک دوچرخه سواری

گارث کلیر، Gareth Clear، یک کارشناس مشاور مدیریتی اهل سیدنی است که ساعاتی از روز را به دوچرخه سواری می‌پردازد. گارث در بعد از ظهر روز یکشنبه همین هفته در حال دوچرخه سواری بود. طبق ادعای خود گارث، هنگامی که پای چپ وی به پدال نرسید، دچار یک سقوط کوچک از روی دوچرخه شد. این سقوط وی در نوع خود آرام بود و صدمات جزئی به بدن گارث وارد کرد. با این حال آیفون ۶ اپل که در جیب سمت راست وی بود کم کم شروع به ذوب شدن کرد و شلوار و پوست وی را سوزاند.

وی در مصاحبه با یکی از رسانه‌های خبری در این زمینه اعلام کرد:

ناگهان دیدم از جیب شلوارم دود بلند شده و هراسان بودم که پس از مدتی در ناحیه ران پا احساس سوختگی کردم…

این انفجار آیفون ۶ اپل در نوع خفیف بود و کم کم تمامی پوشش بدن وی را ذوب کرده و به پوست او رسید. همچنین انگشتان گارث در تلاش‌هایش جهت جدا کردن آیفون از پا دچار سوختگی شدند. در نهایت آقای کلیر موفق شد دستگاه را از بدن خود جدا کرده و به زمین بیاندازد. وی هم اکنون دچار سوختگی درجه سوم در ناحیه پا شده و در بیمارستان رویال سیدنی تحت مداوا قرار دارد. در ادامه تصویری از آقای گارث کلیر را مشاهده می‌کنید.

انفجار آیفون 6 اپل

با این که سقوط وی از روی دوچرخه خود آنچنان جدی و خطرناک نبود، اما همین تاثیر کوچک برای انفجار آیفون ۶ اپل و ذوب شدن باتری لیتیومی آن کافی بود. این اولین باری نیست که در مورد شعله ور شدن باتری‌های لیتیومی درون تبلت و گوشی‌ ها خبری می‌شنویم. باتری‌های از جنس لیتیوم که در اکثر گجت‌های الکترونیکی به کار می‌روند، به عواملی همچون تاثیرات فیزیکی، حرارت و الکتریسیته بسیار حساس هستند.

طبق تحقیقات پژوهشگران، تقریبا از هر ده میلیون باتری لیتیومی، یک باتری به چنین سرنوشتی دچار می‌گردد. این آمار شاید خیال بسیاری از کاربران در این زمینه را راحت کند، اما با توجه به آمار فروش ۱.۴ میلیارد گوشی در سال ، متاسفانه بروز چنین حوادثی در آینده دور از انتظار نیست. طبق ادعای آقای کلیر، آیفون ۶ وی از اپ استور خریداری شده بود. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*