ارتباط خودروهای آئودی با علائم راهنمایی

خودروهای هوشمند آئودی با علائم ترافیکی جاده‌ها ارتباط برقرار می‌کنند

از شرکت آئودی خبر می‌رسد این کمپانی به تکنولوژی جدیدی دست یافته است که به واسطه آن خودروهای برند آئودی می‌توانند با علائم راهنمایی و رانندگی جاده‌ها ارتباط برقرار کنند تا ایمنی هرچه بیشتری را برای راننده و سرنشینان به ارمغان آورند. به لطف این تکنولوژی که به زودی در پنج ایالت آمریکا محقق می‌شود، دارندگان دو خودرو Q7 2017 و A4 آئودی در هنگام سبز و یا قرمز شدن چراغ راهنمایی مطلع خواهند شد.

آئودی روز گذشته از تکنولوژی تازه‌ای در خاک ایالات متحده رونمایی کرد که بر اساس آن خودروهای این شرکت با علائم ترافیکی نظیر چراغ‌های راهنمایی ارتباط برقرار کرده و با آن‌ها به دریافت و ارسال سیگنال می‌پردازند. این تکنولوژی که برای نخستین بار است در حوزه خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد، با کاهش استرس رانندگان موجب تجربه بهتر آن‌ها در رانندگی و در نتیجه سفری ایمن‌تر خواهد شد. این کمپانی اعلام کرده است که از تکنولوژی مربوطه در دو مدل اتومبیل Q7 2017 و A4 استفاده کرده است. هر دو این مدل‌ها از تاریخ یکم ژوئن سال جاری تولید شده‌اند و بدون شک به لطف تکنولوژی فرستنده سیگنال خود به زیرساخت‌های شهری متصل کمک شایانی را خواهند کرد.

همان‌طور که گفته شد این تکنولوژی، خودرو شما را با چراغ‌های راهنمایی و سایر زیرساخت‌هایی که قادر به ارسال سیگنال هستند، مرتبط می‌سازد تا به طور موثری رانندگان با جاده‌ها ارتباط برقرار کرده و دیگر نگران از دست دادن و رعایت نکردن هیچ یک از علائم راهنمایی و رانندگی نباشند.

ارتباط خودروهای آئودی با علائم راهنمایی

هشدار به راننده اتومبیل در هنگام قرمز و یا سبز شدن چراغ راهنمایی با تکنولوژی جدید خودروهای آئودی

بسیاری از خودروسازان در سراسر جهان در حال آزمودن این تکنولوژی با هدف جلوگیری از سقوط‌، تراکم و همچنین تصادف در جاده‌ها هستند. آئودی اشاره می‌کند که این نخستین حرکت این خودروساز به تکنولوژی ارسال و دریافت سیگنال است اما قطعاً می‌تواند به زودی آسایش و رانندگی رانندگان را به ارمغان آورد. این سیستم موجب می‌شود تا با اتصال خودرو شما به چراغ راهنمایی، در هنگام قرمز شدن به شما هشدار داده شود و در هنگام سبز شدن نیز شما از آن با خبر باشید. بنابراین دیگر نیازی نیست برای فهمیدن تغییر علائم راهنمایی شما اضطراب داشته باشید.

در آینده ممکن است این فناوری به سیستم ناوبری خودروهای آئودی و یا ویژگی خاموش/روشن کردن اتومبیل متصل شود تا به صورت خودکار با کاهش سرعت خودرو شما و نگه داشتن در پشت چراغ قرمز راهنمایی به صورت خودکار، کمک یار راننده باشد.

شرکت آئودی اعلام کرده این تکنولوژی را طی سال جاری در هفت ایالات آمریکا راه اندازی خواهد کرد اما هنوز نام این ایالت‌ها عنوان نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*