آیفون های 2017 اپل

عرضه آیفون های ۲۰۱۷ اپل با تراشه‌های ۱۰ نانومتری A11 ساخت TSMC

گزارش شده که شرکت تایوانی TSMC در هکاری با اپل ساخت تراشه‌‌های A11 با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری را بر عهده گرفت. این تراشه در آیفون های ۲۰۱۷ اپل به کار گرفته می‌شود. با نزدیک شدن زمان رونمایی از آیفون های امسال اپل، تنور شایعات درباره خبرهای مربوط به این گوشی‌های هوشمند، داغ و داغ‌تر می‌شود.

چند هفته پیش گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد در ساخت اپل آیفون ۷ (Apple iPhone 7) و اپل آیفون ۷ پلاس (iPhone 7 Plus) سه کمپانی تایوانی با شرکت مستقر در کوپرتینو همکاری کرده و زنجیره تامین قطعات محصولات جدید آن را تکمیل می‌کنند. یکی از این شرکت‌های همکار، کمپانی TSMC خواهد بود. این شرکت تایوانی وظیفه دارد تا تراشه‌ های Apple A11 را که بر اساس فرآیند ۱۰ نانومتری همراه شده برای آیفون های ۲۰۱۷ اپل آماده کند. انتظار می‌رود که صد در صد از تراشه‌های اپل A10 که در گوشی‌های آیفون ۲۰۱۶ به کار گرفته می‌شود توسط TSMC تولید گردد.

آیفون های ۲۰۱۷ اپل با تراشه‌های ۱۰ نانومتری اپل A11 عرضه خواهند شد

شرکت تایوانی دیگری که با کمپانی Apple در این زمینه همکاری خواهد داشت، کمپانی MPI است. این شرکت موظف است تا برای تست ویفر TSMC، کارت‌های پروب تهیه کند. کمپانی Chipboard سومین شرکت تایوانی است که در تامین زنجیره تامین مایحتاج آیفون های ۲۰۱۷ اپل با غول کوپرتینو همکاری خواهد کرد. این شرکت بیشتر درگیر ساخت آی سی های راه انداز برای محصولات سال آینده اپل خواهد بود.

در ساخت آیفون های ۲۰۱۷ اپل شرکت‌های کره‌ای نیز نقش پررنگی را ایفا خواهند کرد. نمایشگرهای اولد آیفون ۸ توسط این شرکت‌ها ساخته خواهد شد. کمپانی اپل در تلاش است تا یکپارچه سازی راه انداز نمایشگر لمسی را در قالب ساخت یک تراشه، طراحی کند. IC راه اندازهای اولد که توسط اپل طراحی شده، توسط TSMC ساخته خواهد شد.

آیفون های 2017 اپل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*