هزینه تعویض نمایشگر گوشی

هزینه تعویض نمایشگر گوشی های پرچمدار بازار چقدر است ؟

بدون شک اگرچه در اختیار گرفتن یکی از گوشی های پرچم‌دار بازار لذت بخش است، با این حال در نظر داشته باشید از آنجا که این محصولات از سخت افزاری قدرتمندتری نسبت به میان رده‌های بازار بهره می‌برند، بدون شک هزینه‌های جانبی تعمیرات آن‌ها نیز به مراتب بیشتر است. در همین راستا ما را در ادامه در گجت نیوز همراهی فرمایید تا بررسی کنیم که هزینه تعویض نمایشگر گوشی های پرچم‌دار بازار چقدر است؟

امروزه با افزایش سایز و از طرفی کیفیت نمایشگر گوشی های هوشمند، شاهد آن هستیم که اکثر هزینه صرف شده به منظور تولید گسترده یک گوشی هوشمند مربوط به پنل نمایش آن است؛ از این رو دارنده این گونه از گوشی ها بایستی تمام سعی خود را به منظور محافظت از نمایشگر آن‌ها به کار گیرند زیرا در صورت آسیب دیدن، بایستی هزینه گزافی را به منظور تعمیر صرف نمایند.

در همین راستا شاید برایتان جالب باشد که بدانید در میان گوشی های پرچم‌دار بازار، گلکسی نوت ۷ و گلکسی اس ۷ اچ سامسونگ از نمایشگرهایی به مراتب گران قیمت‌تر در میان هم رده‌های خود بهره می‌برند، به طوری که هزینه تعویض پنل AMOLED نمایشگر QHD دو لبه خمیده این محصولات دست کم ۲۶۹ دلار برای دارندگان هزینه خواهد گذاشت و این در حالی است که به طور متوسط مدت زمان دریافت، عیب یابی و رفع نقص آن‌ها نیز بین ۱۰ الی ۱۲ روز کاری به طول خواهند انجامید. البته اگر از طرح پوشش نقره ای این شرکت کره ای بهره‌مند شده باشید، پس از تعویض نمایشگر گوشی های مذکور باز هم قابلیت ضد آب بودن خود را بر طبق استاندارد IP۶۸ حفظ خواهند کرد، زیرا پوشش محافظت کننده از ورود آب به داخل دستگاه به طور رایگان در گوشی شما قرار خواهد گرفت.

همچنین اگر خواهان تعویض نمایشگر گوشی گلکسی اس ۷ خود باشید، بدون شک بایستی مبلغ ۱۶۲ دلار را کنار بگذارید؛ همچنین ممکن است دست کم ۱۰ روز کاری به آن دسترسی نداشته باشید. در ده بعدی گران قیمت‌ترین نمایشگر گوشی همراه بازار نام آیفون ۶ اس پلاس با قیمت ۱۴۹ دلاری مشاهده می‌شود. البته اگر خودتان برای تعویض نمایشگر گوشی مجهز به سنسور فورس تاچ را به یکی از نمایندگی‌های اپل ببرید، تنها یک روز کاری بایستی بدین منظور صبر نمایید، با این حال اگر آن را به شرکت‌های باربری بسپارید، پرسه تحویل، تعویض و برگرداندن آن ممکن است ۳ الی ۴ روز زمان ببرد.

بر اساس تحقیقات میدانی، علی‌رغم آنکه نمایشگر گوشی HTC ۱۰ که از نوع نسل پنجمی Super-LCD است، با این حال هزینه تعویض این پنل ۱۴۰ دلار هزینه بر خواهد داشت، با این حال مدت زمان ۷ الی ۱۰ روز کاری را بایستی برای این تعویض صبر نمایید. آیفون ۶ و آیفون SE نیز به ترتیب در این رده‌بندی با هزینه تعویض نمایشگر ۱۴۹ و ۱۲۹ دلار قرار دارند؛ اما در انتهای این جدول نام گوشی ال‌جی جی ۵ مشاهده می‌شود که علی‌رغم بهره‌مندی از نمایشگر IPS LCD با وضوح تصویر QHD، تنها ۷۰ الی ۱۰۰ دلار برای تعویض نمایشگر گوشی هزینه بر روی دست دارنده دستگاه خواهد گذاشت.

در هر حال همان‌طور که مشاهده می‌شود گوشی های پرچم‌دار سامسونگ به دلیل بهره‌مندی از نمایشگرهای AMOLED، دارای گران قیمت‌ترین پنل های نمایشگر بازار هستند و این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که ممکن است امسال شاهد معرفی آیفون‌هایی با این نوع نمایشگرها باشیم، از این رو این احتمال وجود دارد که آیفون ۷ با قیمتی به مراتب بیشتری از نسل قبلی خود سرانجام راهی بازار شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*