اکسپریا ایجنت سونی در IFA 2016 به شما قهوه تعارف می‌کند

اکسپریا ایجنت سونی در IFA 2016 به شما قهوه تعارف می‌کند

خیلی از مردم قهوه دوست دارند. خیلی‌ها هم از روبات‌ها خوششان می‌آید. حال فرض کنید اکسپریا ایجنت سونی (Xperia Agent) در رویداد مهم IFA 2016 به شما قهوه‌ی عربی تعارف کند، می‌توانید رد کنید؟ قطعا این یکی از لذیذترین قهوه‌های عمرتان خواهد بود. با گجت نیوز همراه باشید.

سونی از اکسپریا ایجنت برای اولین بار در کنگره سالانه موبایل (MWC) رونمایی کرده بود. در آن زمان حرف زیادی از این روبات زده نشد. اما چه این قهوه مجانی باشد چه نه، دیدن یک روبات کوچک که کارهایی که شما از او می‌خواهید را انجام می‌دهد، می‌تواند برای هر کسی جالب باشد.

اکسپریا ایجنت علاوه بر سرو قهوه، دستوراتی مانند تماس با مخاطبی خاص یا پاسخ به ایمیل را برایتان انجام می‌دهد

اکسپریا ایجنت شاید همه‌ی برنامه‌ای که سونی برای رقابت با دستیار صوتی آمازون تدارک دیده است، نباشد. زمانی که شما از دستیار صوتی سونی می‌خواهید که برایتان اسپرسو بیاورد، اکسپریا ایجنت به طور خلاصه و مفید وظایفی که می‌تواند برای شما انجام دهد را بیان می‌کند. این روبات دستیار صوتی همچنین به دستورات شما مبنی بر تماس با شخصی خاص یا جواب دادن به پیام‌ها پاسخ می‌دهد. این کارها اکسپریا ایجنت را به یک هم‌خانه‌ی دوست‌داشتنی تبدیل کرده است.

در حال حاضر، مشکل این است که شما از اکسپریا ایجنت خوشتان آمده و قصد دارید چند دستگاه از آن را خریداری کنید ولی قبلا روی دستیار صوتی آمازون (Amazon Echo) سرمایه‌گذاری کرده‌اید. در واقع، هر تکنولوژی جدید سعی دارد با ارائه قابلیت‌ها و امکانات جدید، تکنولوژی‌های قبل از خود را کنار بزند. مانند جنگی که بین بلوری پلیرها و DVD پلیرها وجود دارد. هر شرکتی دوست دارد ایده و محصولش بر دیگر محصولات برتری داشته باشد. در صورت برنده شدن در این میدان، دیگر رقبا یا با احترام میدان رقابت را ترک می‌کنند و یا سعی می‌کنند در محصولات خود از تکنولوژی شرکت برنده استفاده نمایند. اکسپریا ایجنت به نظر نمی‌رسد به همین راحتی از میدان رقابت خارج شود، اما آیا برنده‌ی این جنگ بین تکنولوژی‌ها خواهد شد؟ یا شاید هم جای خود را به یک محصول جدیدتر و بهتر سونی خواهد داد.

فروشگاه اینترنتی جانبی انواع لوازم جانبی ps4 و خرید جدیدترین مدل های ساعت هوشمند و باتری موبایل حامی گجت نیوز در پوشش ویژه نمایشگاه IFA 2016

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*