اپل با پرداخت ۶۰ میلیون دلار نام تجاری Ipad را از آن خود کرد

اختلاف بر سر تصاحب نام تجاری آی‌پد شرکت اپل را مجبور به پرداخت غرامت ۶۰ میلیون دلاری کرد.
به گزارش chinadaily روز گذشته شرکت اپل به منظور برطرف کردن یک اختلاف قدیمی بر سر تصاحب نام تجاری iPad در چین مجبور شد تا مبلغ ۶۰ میلیون دلار را به شرکت Proview بپردازد.

اختلاف میان اپل و شرکت چینی Proview به چندین سال قبل باز می‌گردد. اپل ادعا می‌کند در سال ۲۰۰۹ حق استفاده از نام تجاری iPad را از این شرکت چینی خریداری کرده اما مدیران چینی می‌گویند این معامله اپل را مجاز به استفاده از نام تجاری آی‌پد در سایر کشورهای دنیا کرده و شامل چین نبوده است.

به این ترتیب با شکایت Proview از اپل، دادگاه چینی اپل را موظف کرد تا هرطور شده رضایت شاکی چینی خود را جلب کند و سرانجام با پرداخت ۶۰ میلیون دلاری اپل به حساب دادگاه Guangdong اختلاف قدیمی این ۲ شرکت به پایان رسید.

به اعتقاد کارشناسان این مبلغ در برابر میلیاردها دلاری که از فروش محصولات مختلف نصیب اپل می‌شود بسیار ناچیز است. چراکه چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار بعد از آمریکا برای اپل محسوب می‌شود و با این اقدام اپل فروش iPad۳ خود را که در آینده نزدیک به بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد تضمین می‌کند.

از سوی دیگر این مبلغ می‌تواند به Proview که این روزها با بحران مالی مواجه شده کمک زیادی کرده و آن را از ورشکستگی نجات دهد.


منبع : chinadaily

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*