تصویری که جیلبریک آیفون 7 را تایید می‌کند ؛ بهره‌برداری حداکثری از پرچمدار اپل

تصویری که جیلبریک آیفون 7 را تایید می‌کند ؛ بهره‌برداری حداکثری از پرچمدار اپل

تنها چند روز پس از ورود پرچمدار سال 2016 اپل به بازارهای جهانی، به نظر می‌رسد جیلبریک آیفون 7 (iPhone 7) با موفقیت توسط لوکا تدسکو (Luca Tedesco) ؛ هکر، توسعه‌دهنده، محقق امنیت موبایل و متخصص در حوزه تکنولوژی، انجام گرفته است. با گجت نیوز همراه باشید.

لوکا جیلبریک آیفون 7 را جهت استفاده شخصی انجام داده است

تدسکو در صفحه توییتر خود تصویری منتشر کرده که جیلبریک آیفون 7 را تایید می‌کند. این تصویر آیفون 7 را در حالی نشان می‌دهد که در حال اجرای iOS 10 بوده و اپلیکیشن فروشگاه Cydia نیز بر روی آن نصب شده است. آیفون نشان داده شده در تصویر، آیفون 7 با رنگ سیاه مات است که سیستم عامل iOS 10.0.1 را میزبانی کرده و از اپلیکیشن Cydia 1.1.26 در آن استفاده شده است.

به احتمال زیاد این توسعه‌دهنده ایتالیایی، این نسخه از جیلبریک و روش‌های رسیدن به آن را برای استفاده شخصی خود نگه داشته است و این بدین معناست که دیگر توسعه‌دهندگان برای استفاده و بهره‌برداری حداکثری از آیفون خود باید کمی صبر کنند تا جیلبریک آیفون 7 به صورت عمومی ساخته و عرضه شود. لوکا یک محقق در زمینه امنیت موبایل است و گویا جیلبریک آیفون 7 را به عنوان بخشی از تحقیقات خود در این زمینه ساخته و قصد انتشار آن به صورت عمومی را ندارد.

اما حالا که شخصی موفق به جیلبریک آیفون 7 شده است، احتمالا زیاد طول نخواهد کشید که دیگر توسعه‌دهندگان و هکرها نیز موفق به جیلبریک آیفون 7 شده و امکان بهره‌برداری حداکثری از آن را یافته و آن را به صورت عمومی نیز منتشر کنند.

جیلبریک کردن یعنی شکستن قفل یک آی‌دیوایس مانند آیفون که به کاربر این امکان را خواهد داد تا نرم افزارهایی که در اپ استور اپل وجود ندارند را بر روی دیوایس خود نصب کنند. همچنین توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌هایی را بر روی آی‌دیوایس خود نصب کنند که توسط آنها دسترسی بیشتری به سخت افزار دیوایس خود داشته و نیز به ساخت اپلیکیشن‌ها و ترفندهای سفارشی بپردازند. جیلبریک کردن یک آی‌دیوایس، مانند روت کردن گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی است.

تصویری که جیلبریک آیفون 7 را تایید می‌کند ؛ بهره‌برداری حداکثری از پرچمدار اپل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*