جیلبریک آیفون 7

جیلبریک آیفون 7 توسط یک نوجوان در کمتر از 24 ساعت

به تازگی یک هکر نوجوان با نام Luca Todesco از طریق شبکه اجتماعی تویئتر، از جیلبریک آیفون 7 در کمتر از 24 ساعت خبر داده است. با اینکه وی اذعان داشته که موفق به کشف رخنه امنیتی iOS 10 شده، اما قصد ندارد اطلاعات مربوط به آن را به این سرعت منتشر کند و فعلا منتظر عرضه یک آپدیت جدید از سوی اپل می‌ماند. اگر این خبر صحت داشته باشد، می‌توان گفت که آیفون 7 با مجهز بودن به سیستم عامل iOS 10، در کمتر از دو هفته از زمان عرضه، به صورت کامل جیلبریک شده است.

یک هکر نوجوان در کمتر از 24 ساعت موفق به جیلبریک آیفون 7 شد؛ امنیت iOS 10 پایین است؟!

البته مشابه این خبر، پیشتر نیز از طریق همین رسانه اعلام شده بود، اما در گذشته تنها اطلاعات مربوط به این کار انتشار پیدا کرده بود و حالا خود Luca Todesco با حساب کاربری “qwertyoruiop@” در تویئتر، در رابطه با جیلبریک شدن پرچم دار جدید اپل صحبت کرده است. هر چند، اخبار قبلی نشان می‌دادند که لوکا، این کار را تنها برای استفاده شخصی انجام داده، اما آیا واقعا این خبر صحت داشته است؟

این هکر نوجوان در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت Motherboard داشته، از سختی‌های جیلبریک کردن آیفون 7 گفته و اذعان داشته که فعلا اسرار مربوط به این کار را نزد خود نگاه می‌دارد. پیش از این، اپل برای پیدا کردن رخنه‌های امنیتی iOS 10، از پرداخت پول به عنوان جایزه خبر داده بود. زمانی که در این رابطه از Todesco پرسیده شد، وی با اشاره به اینکه iOS 10 نیز همانند هر چیز دیگری به صورت 100 درصد ایمن نیست، اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به جیلبریک آیفون 7 با اپل ندارد.

به دنبال انتشار این اخبار، احتمالا باید به زودی شاهد عرضه آپدیت جدیدی برای iOS 10 باشیم تا تمامی راه‌های نفوذ احتمالی، بسته شود. با این وجود، Todesco ایتالیایی اعلام کرده که اپل می‌تواند برای برطرف کردن مشکلات سیستم عامل خود تلاش بیشتری داشته باشد، اما هر چه قدر هم که امنیت iOS بیشتر شود، باز هم کسی پیدا خواهد شد که به دنبال جیلبریک کردن محصولات این شرکت باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*