تور گردشگری منظومه شمسی در راه است ؛ با ایلان ماسک به سفری ورای تصور بروید

تور گردشگری منظومه شمسی در راه است؛ سفر به ورای تصور با همراهی ایلان ماسک

حتما تاکنون و مخصوصا در روزهای اخیر، حرف‌های زیادی درخصوص سخنرانی ایلان ماسک و تشریح برنامه شرکت اسپیس ایکس جهت سفر به مریخ و سکونت در آن شنیده‌اید. یکی از جالب‌ترین بخش‌های این سخنرانی، ایجاد تور گردشگری منظومه شمسی است که به نظر می‌رسد مافوق تصور هر انسانی باشد.

مدیرعامل بلندپرواز شرکت اسپیس ایکس در جریان رویداد بین‌المللی هوافضا در مکزیک از برنامه و تئوری این شرکت برای ساخت یک راکت مریخی و سفینه فضایی سخن گفت که قرار است انسان را به مریخ ببرد. طبق نظریه ایلان ماسک، انسان قادر خواهد بود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال آینده، سیاره سرخ را به محلی برای سکونت خود تبدیل کند. در این سخنرانی بزرگ و جنجال برانگیز، او دلیل تغییر نام برنامه فضایی انتقال به مریخ این شرکت به سیستم حمل و نقل بین سیاره ای (Interplanetary Transport System) را نیز شرح داد. او این سیستم را نه فقط برای مریخ، بلکه برای ایجاد یک تور گردشگری منظومه شمسی طراحی کرده است. این سیستم، ترکیبی از یک راکت پرتاب‌گر ۷۷ متری و یک سفینه فضایی بزرگ است که قرار است هدف این شرکت (راه‌اندازی تور گردشگری منظومه شمسی) را تحقق بخشد.

ایلان ماسک همچنین بخش‌های مهم سیستم حمل و نقل بین سیاره ای (ITS) خود را شامل راکت، سفینه فضایی، تانکر سوخت‌رسانی و انبارهای سوخت عنوان کرد و گفت:

اگر شما هر ۴ بخش را با هم داشته باشید، می‌توانید با سفر به نقاط دوردست فضا، یک تور گردشگری منظومه شمسی هیجان‌انگیز را تجربه کنید. با ایجاد یک انبار سوخت در مدار سیاره یا یکی از قمرهای مشتری، می‌توان بدون هیچگونه مشکلی از مریخ به مشتری سفر کرد.

مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس سپس به تشریح ایده‌ی تور گردشگری منظومه شمسی با استفاده از ITS پرداخت. او به صورت تصویری، بینندگان را به سفری خیالی به دور حلقه‌های سیاره زحل برد، از کنار کره غول‌پیکر مشتری گذر کرد و توقف کوتاهی بر سطح قمرهای یخی اسنلادوس و اروپا داشت.

این سیستم در واقع دست شما را باز گذاشته که به هرجای منظومه شمسی که بخواهید، سفر کنید.

به دور از همه این حرف‌ها، به نظر می‌رسد اینچنین برنامه‌های فوق تصور برای مدیرعامل شرکتی که در دو سال و نیم گذشته دو پرتاب ناموفق راکت به فضا داشته، بیش از حد بلندپروازانه باشد. البته هنوز هم تصور ایجاد یک تور گردشگری برای هر شخصی که حتی علاقه کمی به نجوم و شناخت فضای پیرامون زمین دارد، بسیار هیجان‌انگیز و رویایی است.

اسپیس ایکس کمی بعد از اتمام سخنرانی مدیرعاملش در این رویداد بزرگ جهانی، تصاویری گرافیکی از آنچه این شرکت برای سفر به منظومه شمسی در سر می‌پروراند، منتشر کرده است. ایلان ماسک هنوز همه جزئیات سفر به مریخ را بازگو نکرده بود که پا را فراتر گذاشته و از ایجاد تور گردشگری منظومه شمسی سخن به میان آورده است. در هر صورت با دیدن این عکس‌ها حداقل می‌توانیم تصوری از آنچه ایلان و شرکتش در سر دارند، داشته باشیم.

تصاویر تور گردشگری منظومه شمسی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*