سامسونگ پایه گذار اصلی سیری، استارتاپ Viv Labs را تصاحب کرد

سامسونگ پایه گذار اصلی سیری، استارتاپ Viv Labs را تصاحب کرد

بر کسی پوشیده نیست که هوش مصنوعی تقریبا در تمامی عرصه‌های فناوری نوین کاربرد دارد، از این رو شرکت‌های بزرگ فناوری نیز هر یک به شیوه‌ای مشغول توسعه و بهره‌مندی از این قابلیت هستند. در همین راستا سامسونگ روز گذشته استارتاپ Viv Labs که در واقع پایه‌گذار دستیار صوتی سری (Siri) اپل محسوب می‌شود را تصاحب کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، اپل سال 2010 دستیار صوتی سیری را برای به‌کار‌گیری در پلتفرم موبایلی خود، از استارتاپ Viv Labs خریداری کرد. این استارتاپ که هم اکنون در آن 3 نفر مشغول فعالیت هستند، به تازگی ادعا کرده که در آینده دستیار صوتی هوشمند دیگری تحت عنوان Viv را معرفی خواهد کرد که به مراتب از سیری اپل پیشرفته‌تر است.

شاید درز همین اخبار کافی بود تا سامسونگ که تا پیش از این با دنیای دستیار صوتی و هوش مصنوعی غریبه بود، به فکر خرید و سرمایه‌گذاری در استارتاپ مورد بحث بیفتد.

در همین راستا مدیرعامل سامسونگ، آقای Dag Kittlaus، ضمن تایید خبر خرید استارتاپ Viv Labs توسط شرکت متبوعش، بیان کرده است که بدون شک سرمایه‌گذاری سامسونگ در این استارتاپ، موجب افزایش سرعت و کارایی دستیار صوتی Viv خواهد شد. ناگفته نماند که هرچند جزئیات مالی این قرارداد منتشر نشده، با این حال Dag Kittlaus به صراحت اعلام کرده است که Viv Labs از این پس نیز به صورت یک شرکت مستقل به کار خود ادامه خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*