آپدیت کلش آف کلنز

آپدیت کلش آف کلنز مهر ماه ۹۵ منتشر شد + لینک دانلود

اگر در جریان اخبار بازی محبوب کلش آف کلنز (Clash of Clans) قرار دارید، حتما می‌دانید امروز نسخه جدیدی از این بازی توسط کمپانی سوپرسل، استودیوی سازنده این بازی منتشر شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به تغییرات جدیدترین آپدیت کلش آف کلنز داشته باشیم.

 

آپدیت کلش آف کلنز ۱۹ مهر ماه ۹۶

نسخه جدید بازی (Clash of Clans 9.265.4) منتشر شد. برای دانلود آپدیت جدید اینجا کلیک کنید

پس از ارائه چندین پیش نمایش و بالا بردن عطش بازیکنان کلش آف کلنز توسط توسعه دهندگان فنلاندی این بازی، امروز آپدیت کلش آف کلنز با انبوهی از تغییرات جدید برای دانلود عرضه شد. این تغییرات متعادل سازی و بالانس میزان حمله و مقاومت برخی نیروها و ساختمان‌های دفاعی، متعادل سازی و امکانات جدید کلن وار و معرفی ساختمان دفاعی جدید می‌شوند که به ترتیب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

آپدیت کلش آف کلنز : سطح جدید نیرو ها و ساختمان‌های دفاعی

در آپدیت بزرگ قبلی کلش آف کلنز، شاهد اضافه شدن چندین کارت جدید نظیر ماینر و بیبی دراگون بودیم. اما در آپدیت امروز سطح‌های جدیدی از نیروها به شرح زیر معرفی شدند:

 • ویزارد (Wizard) سطح ۷ در تاون هال ۱۰ با هزینه ساخت ۴۵۰۰ اکسیر
 • بیبی دراگون (Baby Dragon) سطح ۵ در تاون هال ۱۱ با هزینه ساخت ۱۹ هزار اکسیر
 • دراگون (Dragon) سطح ۶ در تاون هال ۱۱ با هزینه ساخت ۴۶ هزار اکسیر

در کنار سطح‌های جدید نیروها، سطح‌های جدیدی برای ساختمان‌های دفاعی نیز تعریف شده‌اند:

 • اکس بو (X-Bow) سطح ۵ در تاون هال ۱۱
 • هیدن تسلا (Hidden Tesla) سطح ۹ در تاون هال ۱۱
 • مورتار سطح ۱۰

آپدیت کلش آف کلنز : متعادل سازی‌ها

برای ایجاد بالانس میان نیروها و ساختمان‌های دفاعی، تعییراتی در میزان مقاومت و حمله نیروها و دفاع ساختمان‌ها اعمال شده است:

 • اسپل اسکلتون (Skeleton Spell) تعداد بسیار بیشتری اسکلت می‌سازد (۲۶ عدد).
 • مدت زمان و ظرفیت اسپل کلون (Clone Spell) افزایش یافته است.
 • میزان مقاومت بولر (Bowler) با کاهش روبرو شده است.
 • میزان مقاومت و حمله ویچ (Witch) کمی افزایش یافته است.
 • اثر گذاری جاینت بمب (Giant Bomb) روی نیروی هوگ (Hog) دیگر تفاوتی با سایر نیروها ندارد و از ۱.۵ برابر به یک برابر کاهش یافته است.
 • هیدن تسلا (Hidden Tesla) اثر گذاری دو برابری خود را در برابر پکا (P.E.K.K.A) از دست داده و به میزان ثابتی از جان تمامی نیروها می‌کاهد.

آپدیت کلش آف کلنز :‌ متعادل سازی و امکانات جدید کلن وار

حتما بارها برایتان پیش آمده که با دوستانتان سر میزان مقاومت مپ یا قدرت نیروهایتان بحث کرده باشید. در آپدیت قبلی امکان به چالش کشیدن هر بازیکن به کلش آف کلنز اضافه شد و اگر قصد محک زدن مپ خود را داشتید، می‌توانستید با عضویت در کلن دوستتان، او را به چالش بکشید. اما به تازگی امکان وارهای دوستانه فراهم شده که کمی روابط خشونت آمیز بین کلن‌ها را دوستانه می‌کند. حالا دو قبیله می‌توانند وارهایی سفارشی شده‌ ترتیب دهند و یکدیگر را به چالش دعوت کنند. از تغییرات مهم وارهای دوستانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال چالش از طریق پروفایل کلن و پذیرش از بخش چت کلن
 • امکان غیرفعال کردن دریافت پیشنهاد وار دوستانه
 • امکان تنظیم زمان باقی مانده تا شروع وار ( از ۳ دقیقه تا یک روز تا شروع وار) و انتخاب اعضای شرکت کننده در وار از ۵ تا ۵۰ نفر
 • نیروهای مورد استفاده در وار دوستانه پس از حمله از بین نمی‌روند.
 • هیچ لوت و XP به طرفین وار دوستانه تعلق نمی‌گیرد.

همچنین امکان افزودن بازیکنان قبیله‌های دیگر به لیست دوستان نیز فراهم شده و می‌توانید تنها با وارد کردن تگ دهکده، قرد مورد نظرتان را پیدا کنید. پیش از این اگر نیروی هیرو (Hero) دهکده درحالت آپگرید قرار داشت، این نیرو در خلال چالش دوستانه درون کلن همانند سایر حمله‌ها از دهکده محافظت نمی‌کرد. اما در جدیدترین آپدیت کلش آف کلنز این نقص برطرف شده و هیروها در چالش دوستانه به دفاع از دهکده می‌پردازند.

بهتر است نگاهی به وارهای عادی نیز بیاندازیم. سوپرسل وارهای عادی را نیز دستخوش تغییر کرده و حالا اگر قبیله‌تان در وار برنده شود ولی حمله‌های شما به حریف بدون کسب ستاره باشد، باز هم مقادیری طلا، اکسیر و نفت عاید دهکده‌تان خواهد شد. اینک با دستیابی قبیله به اهداف سخت مشخص شده توسط بازی، XP زیادی به قبیله تعلق می‌گیرد و همچنین میزان XP در وارها نیز افزایش یافته است. همچنین نفرات اول که در گذشته تنها ۵ XP دریافت می‌کردند حالا دو برابر بیشتر XP می‌گیرند.

آپدیت کلش آف کلنز : تغییراتی در ساخت نیروها

در نسخه قبلی کلش آف کلنز تغییراتی جزیی در نحوه چینش نیروهای درحال ساخت اعمال شد که کارایی چندانی نداشتند. در به روز رسانی امروز این بازی ساخت نیروهای جدید با راحتی بیشتری همراه شده و تمامی نیروها و اسپل‌ها در یک تب قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید با تعریف و ذخیره چندین ترکیب متفاوت برای سربازخانه، در کمترین زمان شروع به ساخت نیروهای مورد نیاز خود کنید. شایان ذکر است مدت زمان تعلیم و آماده سازی نیروهای یک نفره با کاهش چشمگیری همراه شده است؛ به طوری که تنها در مدت ۳ دقیقه می‌توان به تربیت یک دراگون پرداخت!

آپدیت کلش آف کلنز : ساختمان دفاعی جدید

آپدیت کلش آف کلنزو اما می‌رسیم به جذاب‌ترین قسمت آپدیت امروز کلش آف کلنز، ساختمان جدید بمب تاور (Bomb Tower). همانطور که احتمالا در ویدیوهای پیش نمایش تماشا کرده‌اید، این ساختمان به گروهی از نیروهای حریف حمله‌ور می‌شود و عملکردی مشابه مورتار اما با قدرت بیشتر دارد. جالب است بدانید پس از تخریب بمب تاور توسط دشمن، بمب‌های باقی مانده در این ساختمان در شعاعی کوچک منفجر می‌شوند و نیروهای حریف را از بین می‌برند و بی راه نیست اگر بگوییم انفجار پس از تخریب بمب تاور از بازی کلش رویال (Clash Royale) و از کارت «Giant Skeleton» الهام گرفته شده است. این ساختمان از تاون هال ۸ در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد و هزینه ساخت ابتدایی آن دو میلیون طلا است. ناگفته نماند میزان ۲۵ عدد دیوار نیز به بازی افزوده شده که با چینش مناسب آن‌ها می‌توان مقاومت دهکده در برابر حملات را بالا برد.

http://gadgetnews.net/wp-content/uploads/2016/07/2-620x53-620x49.jpg

شما می‌توانید با مراجعه به لینک‌های زیر جدیدترین نسخه از بازی کلش آف کلنز را دریافت و اجرا کنید

download2-32