کالبدشکافی گوگل پیکسل

کالبدشکافی گوگل پیکسل توسط گروه iFixit: فقط باتری دستگاه توسط اچ تی سی ساخته شده است

شاید شکل ظاهری گوگل پیکسل همچون آیفون ۷ اپل زیبا باشد، اما بخش داخلی این دستگاه ‌با بیرون آن تفاوت‌های زیادی دارد. حالا تیم iFixit که از دیرباز آن را با بررسی‌ها و کالبدشکافی گوشی های قدرتمند (و البته دیگر محصولات الکترونیکی) می‌شناسیم، سراغ کالبدشکافی گوگل پیکسل رفته و می‌خواهد میزان تعمیرپذیری این گوشی هوشمند را مشخص کند.

پیش از این و در ویدیوی مربوط به کالبدشکافی گوگل پیکسل ایکس ال، تیم iFixit امتیاز ۶ از ۱۰ را به این گوشی هوشمند داد. حالا نوبت به کالبدشکافی گوگل پیکسل رسیده است: در تلاشی که مهندسین iFixit برای جدا کردن نمایشگر از بدنه اصلی گوشی داشتند، پنل OLED به نسبت دیگر محصولات کمی آسان جدا شد و در اثر آن شکست. شاید کمی برای قضاوت زود باشد اما این موضوع می‌توانست نشانه‌ای از سخت تعمیر پذیر بودن پرچمدار گوگل باشد. تصویر زیر محل قرارگیری پنل OLED و مرز ببین صفحه نمایش و دستگاه را نشان می‌دهد:

کالبدشکافی گوگل پیکسل

در ادامه کالبدشکافی گوگل پیکسل، تیم iFixit با اشاره به طراحی ماژولار این گوشی از امکان تعویض آسان بخش‌هایی همچون USB Type-C، دوربین و جک هدفون خبر داد. در مادربورد گوگل پیکسل نیز اجزایی همچون حافظه رم و حافظه ذخیره‌سازی UFS 2.0 که توسط شرکت سامسونگ طراحی شده، پردازنده کوآلکام ۸۲۱ و تراشه‌های مختلف ساخته شده توسط شرکت کوآلکام برای شبکه ۴G-LTE، سیستم صوتی و … در کنار یکدیگر قرار دارند. شاید غیر منتظره‌ترین بخش از کالبدشکافی گوگل پیکسل به باتری دستگاه که توسط شرکت اچ تی سی تولید شده، مربوط شود. در گذشته اطلاعات بسیار زیادی از تعامل شرکت گوگل با اچ تی سی در ساخت محصولات سری پیکسل شنیده بودیم. حتی پس از معرفی محصولات جدید گوگل، بسیاری از افراد مدعی بودند که اچ تی سی در طراحی دستگاه و ساخت اجزای داخلی همکاری داشته است، اما حالا کالبدشکافی گوگل پیکسل چیز دیگری را نشان می‌دهد.

با اینکه تعویض بسیاری از اجزای داخلی گوگل پیکسل به آسانی انجام می‌شود اما iFixit صراحتا اشاره کرد که باز کردن پیکسل بدون اینکه آسیبی به آن برسد، کار سختی خواهد بود. به همین جهت گوگل پیکسل نیز در تست میزان تعمیرپذیری همچون برادر بزرگ‌تر خود، امتیاز ۶ از ۱۰ را دریافت کرده است.

کالبدشکافی گوگل پیکسل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*