نسخه باز طراحی شده اپلیکیشن Paint

نسخه جدید اپلیکیشن Paint مایکرسافت رونمایی شد: با Paint 3D آشنا شوید

ردموندی‌ها دقایقی پیش در مراسمی که در راستای معرفی محصولات جدید خود و قابلیت‌های بعدی ویندوز ۱۰ تدارک دیده‌اند، سرانجام نسخه جدید اپلیکیشن Paint را با نام Paint 3D معرفی کردند که به نوعی بزرگ‌ترین به‌روزرسانی نرم‌افزارهای کلاسیک این شرکت محسوب می‌شود.

از آنجا که این شرکت قصد دارد فناوری واقعیت مجازی را به زودی در ویندوز ۱۰ ادغام کند، نسخه جدید اپلیکیشن Paint به طور پیش‌فرض از فناوری ۳ بعدی پشتیبانی کرده، بو کاربران قادر خواهند بود با استفاده از آن به رسم و ایجاد اشکال سه‌بعدی بپردازند و در سوی دیگر آن‌ها را با هدست هولولنز مشاهده نمایند.

نسخه یونیورسال اپلیکیشن Paint برای استفاده در صفحات لمسی به خصوص تبلت ها و پی سی هایی که از قلم استایلوس بهره می‌برند بهینه شده، با این حال کماکان دسترسی به ابزارهای قبلی با موس هم امکان پذیر است.

نسخه جدید اپلیکیشن Paint برای کار با هدست هولولنز بهینه شده است

از آنجا که این برنامه با پیشوند یونیورسال در دسترس عمومی قرار گرفته، این احتمال وجود دارد که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد نسخه موبایلی آن نیز از سوی ردموندی‌ها باشیم. نسخه جدید اپلیکیشن Paint  نسبت به نسخه دسکتاپی آن از سرعت عملکرد به مراتب بیشتری بهره برده و در سوی دیگر دسترسی به ابزارهای طراحی به مراتب آسان‌تر شده است. البته ناگفته نماند که مایکروسافت در این برنامه از انیمیشن‌های جدید استفاده کرده است که استفاده از آن را به خصوص در هنگام به کار گیری قلم، لذت بخش تر می‌کند.

مایکروسافت در اپلیکیشن Paint 3D میان‌برهایی تعبیه کرده و در سوی دیگر، همچون نرم‌افزار فتوشاپ، امکان لایه‌بندی در آن در نظر گرفته شده است به طوری که کاربر قادر خواهد بود بر روی هر المانی که اعمال می‌کند، کنترل دقیقی داشته باشد. نسخه به‌روز شده این نرم‌افزار همچنین امکان برش تصاویر، نوشتن متن و یا استفاده از اشکال هندسی را در اختیار کاربر قرار می‌کند. در سوی دیگر جالب است که بدانید به راحتی با استفاده از قلم قادر خواهید بود اشکال هندسی را به صورت ۲ بعدی رسم و سپس آن‌ها را به صورت سه بعدی تبدیل کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*