رسوایی گلکسی نوت 7

واکنش تیم کوک به رسوایی گلکسی نوت 7 : از روی آورندگان به آیفون استقبال می‌کنیم

دیروز، اپل نتایج مالی سه ماهه چهارم خود را منتشر کرد که طبق آن، این کمپانی در سه ماهه اخیر 45.4 میلیون آیفون به فروش رسانده است. این در حالی است که سال گذشته در همین بازه‌ زمانی اپل موفق به فروش 48.04 میلیون دیوایس شده بود. با این وجود، اگر چه میزان فروش این کمپانی با کاهش رو به رو شده اما همچنان این مقدار بیشتر از پیش‌بینی تحلیلگران وال استریت ژورنال (44.8 میلیون واحد) است. هرچند که در این میان، رسوایی گلکسی نوت 7 نیز بی تاثیر نبوده است.

البته که آیفون یکی از جذاب‌ترین گجت‌های بازار است و بسیاری انتظار دارند فروش آن از رقبا یک سر و گردن بالاتر باشد اما بدیهی است، مشکلات رخ داده برای گلکسی نوت 7 تاثیر مستقیمی بر فروش بهتر محصول اپل داشته است. به بیانی دیگر، مشکل انفجار در پرچمدار سامسونگ تعداد زیادی از کاربران این فبلت را مجاب کرده تا استفاده از محصولات سامسونگ را کنار گذاشته و به جایگزین‌های دیگر روی آورند و اصلا جای تعجب نیست که بسیاری از این کاربران آیفون را مقصد بعدی خود انتخاب کردند.

از طرفی، طبق گزارشی که تیم کوک منتشر کرده، معاملات اپل در سیستم پرداخت اپل پی به لطف رشد بین المللی موقعیت سرویس‌ها و افزایش مراکز ارائه‌دهنده، افزایش 500 درصدی را تجربه کرده است و اپل قصد دارد به حوزه‌هایی نظیر اینترنت اشیا و خانه‌های هوشمند، ورود پررنگ‌تری داشته باشد.رسوایی گلکسی نوت 7

رسوایی گلکسی نوت 7 ، راه حل اپل برای افزایش فروش!

به اعتقاد تیم کوک مصیبت‌های پیش آمده برای گلکسی نوت 7 به احتمال زیاد منجر به افزایش فروش آیفون خواهد شد، هرچند وی به صورت مشخص اشاره‌ای به این موضوع نکرد و در این مورد تنها به ذکر اینکه استفاده از فرصت ارائه‌شده توسط سامسونگ سخت است اما اپل با روی خوش از کسانی که به سمت آیفون روی آورند استقال خواهد کرد، اکتفا کرده است.

کوک در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود می‌گوید، تقاضا برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس بیشتر از عرضه آن است و تمرکز اصلی کمپانی فعلا بر این مسئله است که عرضه را همگام با تقاضا کند. با این وجود احتمالا به عمل نشستن این اتفاق چند ماهی به طول خواهد انجامید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*