سریع ترین وای فای

پروژه LinkUK اینترنت وای‌فای گیگابایتی و رایگان را به خیابان‌های لندن می‌آورد

LinkNYC یک پروژه زیربنایی و بسیار بزرگ بود که برای به وجود آوردن یک شبکه وای‌فای رایگان با تحت پوشش قرار دادن کل شهر نیویورک طراحی و در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۴ اعلام شد و در ادامه، شرکت، عملیات نصب نخستین کیوسک‌های Links را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. این کیوسک‌ها با هدف فراهم کردن سریع‌ ترین وای فای رایگان در خیابان‌های نیویورک، جای خود را به شبکه سراسری تلفن عمومی دادند که تعداد آن‌ها بین ۹ تا ۱۳ هزار عدد تخمین زده می‌شد. کیوسک‌های LinkNYC پا به شهر گذاشتند تا وای‌فای گیگابایتی را به صورت رایگان را در اختیار کاربران قرار دهند، به این معنی که تک تک کیوسک‌های شبکه تلفن همگانی پیشین، رفته رفته تبدیل به یک نقطه اتصال (Hot Spot) برای وصل شدن به سریع ترین وای فای شهری شدند.

سریع ترین وای فای شهری در لندن با پروژه LinkUK

بعد از کسب موفقیت با اجرای پروژه LinkNYC، اکنون Link قصد دارد تا با همکاری بزرگترین سرویس‌دهنده‌ی مخابراتی انگلیسی (British Telecom) سریع ترین وای فای شهری گیگابایتی رایگان را به شهر لندن بیاورد. این پروژه در کمال تعجب LinkUK نام گرفته و تصمیم دارد تا همانند آن‌چه که پیشتر در نیویورک مشاهده کردیم، تمامی کیوسک‌های شبکه تلفن همگانی قدیمی را تبدیل به نقطه اتصال برای وصل شدن به شبکه بی‌سیم رایگان کند. البته، اتصال به نقاط دسترسی برای دسترسی به اینترنت به صورت بی‌سیم رایگان، تنها کاربرد کیوسک‌های LinkUK نبوده و علاوه بر آن دو پورت یو‌اس‌بی برای شارژ کردن گوشی‌های هوشمند، نقشه‌ها و اطلاعات محلی را نیز می‌توان در آن‌ها پیدا کرد. برقراری تماس رایگان داخلی در شبکه تلفنی سیمی و موبایل انگلیس از دیگر خدماتی است که می‌توان از کیوسک‌های LinkUK دریافت کرد.

سریع ترین وای فای
از زمان توسعه پروژه LinkNYC و اعلام امکان استفاده تمامی مردم از سریع ترین وای فای در خیابان‌ها به صورت رایگان، اگرچه در ابتدا استقبال فراوانی از این طرح شد، اما رفته رفته با روی آوردن کاربران بیشتری به شبکه بی‌سیم، اعتراضات عمومی نیز آغاز شدند. بسیاری از این بابت شکایت داشتند که سرعت اینترنت به هیچ وجه یکنواخت و ثابت نبوده و کیوسک‌ها در محله‌های مختلف، سرعت‌های متفاوتی را به کاربران ارائه می‌کنند. از همه این موارد بدتر، به دفعات، شکایاتی به این مضمون ثبت شده بود که عده‌ای با سیستم‌های کامپیوتری خود اقدام به اتصال به سریع ترین وای فای شهری برای دسترسی به سایت‌های غیراخلاقی کرده و در منظر عموم از آن‌ها استفاده می‌نمایند.

با بهره بردن از درس‌های پروژه پیشین، Link تجربه زیادی را به دست آورده است. این کیوسک‌ها خود شامل یک مرورگر وب نبوده و کاملا غیرمنطقی خواهد بود اگر شبکه خود را به صورت نرم افزاری تحت فیلترینگ قرار ندهد تا محتوای قابل دسترسی کاربران کنترل شده و شبکه همگانی برای مصارف نامربوط به هدر نرود.

British Telecom اکنون قصد دارد تا تمامی کیوسک‌های قدیمی تلفن عمومی را با کیوسک‌های Link تعویض نموده و سریع ترین وای فای گیگابایتی را به خیابان‌ها بیاورد. این شرکت برنامه بسیار جاه‌طلبانه‌ای برای خود ترسیم نموده و در مسیر راه تعیین شده قصد دارد تا پروژه را در اوایل سال ۲۰۱۷، با نصب ۱۰۰ کیوسک در Camden (بخشی مجلل نشین در شمال لندن) آغاز کند. بعد از انجام تست‌های اولیه سریع ترین وای فای شهری در این محله برای مدتی مشخص، اقدام بعدی British Telecom نصب ۷۵۰ کیوسک دیگر در کل لندن و در ادامه در سراسر کشور خواهد بود. آن‌چه مشخص است، غیرقابل توقف بودن فرآیند از بین رفتن شبکه قدیمی تلفن همگانی است، چون درصد بسیار بسیار بالایی از کاربران در جوامع پیشرفته امروز دارای گوشی هوشمند بوده و از همین رو ایده کیوسک‌های Link بسیار کاربردی‌تر به نظر می‌رسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*