دردناکترین نیش جهان متعلق به این حشره است

تماشا کنید: این حشره دردناکترین نیش جهان را دارد

حشره شاهین رتیل (tarantula hawk) نه شاهین است و نه رتیل! این حشره در واقع یکی از بزرگترین زنبورهای صحرایی جهان است. شاهین رتیل علاوه بر بزرگ بودن، دردناکترین نیش جهان را نیز دارد. با این وجود، اخیرا شخصی تصمیم گرفته توسط این زنبور ترسناک نیش زده شود! با گجت نیوز همراه باشید.

جالب اینجاست که شاهین رتیل یک حشره مهاجم نیست. آنها معمولا در اطراف پرواز می‌کنند، از شیره گیاهان می‌خورند و تا آنجا که بتوانند از انسان‌ها و دیگر جانوران دوری می‌کنند. برخی از گونه‌های این حشره تا 5 سانتی‌متر رشد می‌کنند و نیش آنها تا 0.7 سانتی‌متر می‌رسد. شاهین رتیل یکی از نمادهای ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده نیز هست. اگر بخواهیم از جنبه مثبت به این حشره نگاه کنیم، این حشره یک حشره بسیار زیبا است که در اطراف گیاهان کاکتوس زندگی کرده و به طور فزاینده‌ای تولید مثل می‌کند. با این حال، دردناکترین نیش جهان را دارد.

دردناکترین نیش جهان در واقع مهمترین ابزار تولید مثل این حشره است

طول نیش جنس ماده این حشره کمی کمتر از 1 سانتی‌متر است و برای تولید مثل آنها حیاتی است. این حشره نیش خود را -که در شاخص Schmidt امتیاز 4 دارد- وارد بدن یک رتیل از همه جا بی‌خبر می‌کند و با این کار، در واقع تخم خود را به بدن رتیل تزریق کرده است. سپس این تخم از اجزای بدن رتیل تغذیه کرده و شروع به رشد می‌کند تا وقتی که بتواند از بدن آن خارج شود و زندگی جدیدی را آغاز کند. در این فرایند رتیل هیچ کاری از دستش ساخته نیست و باید با شرایط جدید کنار بیاید تا در نهایت از بین برود. در واقع یکی از دلایلی که این حشره با نام شاهین رتیل نام نهاده شده نیز همین است.

پس جای تعجب نیست که نیش یک حشره که قادر است یک رتیل را به محلی برای رشد نطفه (مانند یک رحم) تبدیل کند، دردناکترین نیش جهان لقب بگیرد. البته همان‌طور که در ویدیو نیز خواهید دید، درد نیش این حشره فقط 5 دقیقه طول خواهد کشید. اما این 5 دقیقه می‌تواند طولانی‌ترین 5 دقیقه‌ی عمر این شخص باشد!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

9 دیدگاه

  1. طرف که قبول کرده نیشش بزنه حتما نمیدونه که باید تخم زنبورها رو به زنبور تبدیل کنه
    اینم مث رتیل از بین میره یا نه؟؟

  2. مطمئنی 1 سانتی متره؟

  3. پفففففف طرف خیلی دیووونه اس باو 😐

  4. عجب حشره ای بود، و بدتر از اون عجب ماجراجویی بود 🙁

  5. بسیار جالب . پای خودمو یه روز صبح یه زنبور بزرگ سیاه نیش زد تا 12 روز درد شدید داشتم . طول زنبور حداقل 3 سانتیمتر بود .