آخرین مطالب
6
امروز
بازی زولا

عرضه مک بوک های جدید با قیمت کمتر و رم تا 32 گیگابایت در سال 2017

یکی از تحلیلگران شرکت اپل ادعا می‌کند که سال آینده میلادی مک بوک های جدید این شرکت با پشتیبانی از رم‌هایی تا 32 گیگابایت روانه بازار خواهند شد. وی همچنین عقیده دارد که اپل در صدد آن است تا قیمت مک بوک پرو های تازه معرفی شده را نیز تا نیمه دوم سال 2017 میلادی کاهش دهد.

مینگ-چی کو (Ming-Chi Kuo) تحلیلگر شناخته شده شرکت KGI Securities که تا پیش از این اطلاعات بسیار زیادی را در خصوص محصولات شرکت اپل افشا کرده است، اخیرا گزارش جدیدی را منتشر کرده و در آن از خوش‌بینی خود در خصوص رشد مک بوک طی سال آینده می‌گوید. کو انتظار دارد که هر دو لپ تاپ مبتنی بر مک تازه معرفی شده اپل در سال 2017 با کاهش قیمت روبه رو شده و مدل‌های جدیدتری نیز با ظرفیت رم حداکثری 32 گیگابایتی روانه بازار شود.

به عقیده‌ی کو، اپل تمایل دارد تا قیمت مدل‌های آپگرید شده سال آینده را به قیمت مک بوک های جدید خود رسانده و طی نیمه دوم سال 2017 میلادی اقداماتی را در زمینه کاهش قیمت مک بوک های کنونی انجام دهد. وی همچنین معتقد است که اکوسیستمی برای دیوایس ها و نرم افزارهای USB-C به وجود خواهد آمد که منجر به بلوغ هرچه بیشتر «تاچ بار» مک بوک های اپل شده و آن را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند.

عرضه مک بوک های جدید در سال 2017

در نهایت کو انتظار دارد که نیمه دوم سال آینده میلادی مک بوک های جدید مجهز به رم 32 گیگابایتی اپل روانه بازار شود. البته وی می‌گوید که این کاملا بستگی به آن دارد که آیا اینتل از پردازنده‌های کانون لیک (Cannonlake) استفاده خواهد کرد یا خیر!

مک بوک های جدید اپل در نیمه دوم سال 2017 احتمالا از رم 32 گیگابایتی پشتیبانی خواهد کرد تا کاربران حرفه‌ای‌تر را نیز جذب خود کند. این بستگی دارد که اینتل پردازنده‌های کانون لیک خود را که مصرف انرژی 15 الی 25 درصدی کمتر LPDDR 4 را نسبت به LPDDR 3 به ارمغان میاورند به فروش خواهد برساند. اگر این پردازنده به فروش نرسد، مدل‌های جدید همچنان با LPDDR 3 و کافی لیک به فروش خواهند رسید که حداکثر از یک رم 16 گیگابایتی پشتیبانی می‌کنند. مینگ-چی کو، تحلیلگر ارشد KGI Securities

بسیاری از مشتریان ناراحت هستند که مک بوک‌های جدید اپل همراه با پردازنده‌های اسکای لیک اینتل انرژی بیشتری را مصرف می‌کنند و در حالی که تنها از رم 16 گیگابایتی پشتیبانی می‌کنند، با قیمت سرسام آوری به فروش می‌رسند. به عنوان مثال مدل پایه مک بوک پرو 13 اینچی مجهز به تاچ بار با قیمت 1799 دلار به فروش می‌رسد که نسبت به مدل‌های نسل گذشته این لپ تاپ ها چیزی حدود 500 دلار بیشتر است.

عرضه مک بوک های جدید اپل برای کاربران حرفه‌ای تر

فیل شیلر (Phil Schiller)، مدیر بخش بازاریابی شرکت اپل در ایمیلی به یکی از نویسندگان وبسایت MacRumors توضیح داده است که اپل قصد دارد نوت بوکی را عرضه کرده که بیش از 16 گیگابایت رم را در بر می‌گیرد. وی در خصوص قیمت آن نیز می‌گوید این قضیه چیزی است که اپل مراقب آن است و هدف ارائه مدل های جدید لپ تاپ های مک، تجربه کاربری بهتر است و چشم داشتی به قیمت آن‌ها نخواهند داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*