طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل

باز هم اپل و باز هم نوآوری؛ اپل بابت طراحی هدست واقعی مجازی مبتنی بر موبایل جایزه دریافت کرد

اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (United States Patent and Trademark Office) که در مجامع بین‌المللی با نام مخفف USPTO شناخته می‌شود، از جمله آژانس‌های وزارت بازرگانی آمریکا است که در حوزه صدور گواهی ثبت اختراع برای مخترعین و شرکت‌های نوآور فعالیت می‌کند. به عنوان آخرین اقدام، این آژانس بابت یک پروژه اپل با نام “دستگاه نمایش سوار شده بر روی سر برای حفظ یک دستگاه الکترونیکی قابل حمل با صفحه نمایش” (Head-Mounted Display Apparatus For Retaining A Portable Electronic Device With Display) به این شرکت حق امتیازی را اهدا کرده است. به طور خلاصه، این طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل بوده که با این نام خطاب شده است.

کسب جایزه طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل

طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل این امکان را می‌دهد تا این بار به جای کامپیوتر (برای هدست HTC Vive و یا هدست Oculus Rift) و یا PS4 (برای هدست PSVR)، این گجت پوشیدنی را به وسیله کابل به گوشی هوشمند متصل نموده و به اعماق دنیای مجازی سفر کنید. طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل از مجموعه‌ای از لنزها، تاچ‌پد، حسگر مجاورت، دکمه‌های هوم و بازگشت و یک قطعه چرخان برای تنظیم دستی فوکوس متشکل شده است که گوشی هوشمند، کنترل تاچ‌پد و دکمه‌ها را به محض اتصال دو دستگاه به یکدیگر به دست می‌گیرد. گفتنی است صدای تولید شده از طریق اسپیکر گوشی به بیرون منتقل خواهد شد.

طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل برای دستگاه‌هایی که طبق استاندارد متداول امروزی کوچک تلقی می‌شوند در نظر گرفته شده است. با استفاده از گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگتر، کاربران محکوم به دیدن محتوای هدست در ساز کوچکتری نسبت به صفحه نمایش خواهند بود که به احتمال زیاد کاهش قابل توجه رزولوشن محتوای پخش شده را نیز در پی خواهد داشت.

طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپلگوشی دارای هدفون‌های داخلی است که در امتداد بازوهای هدست کشیده شده‌ است. همچنین برای محکم نگه داشتن کل سیستم بر روی سر و جلوگیری از تکان خوردن مداوم آن، بندهایی در اطراف دیده می‌شوند. همچنین پورت‌ها و جک‌ها به دستگاه‌های خارجی اجازه می‌دهند تا به دستگاه متصل شوند. علاوه بر آن دکمه‌هایی بر روی طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل تعبیه شده تا کاربر بتواند صدا، تصویر و ناوبری سیستم را برای رسیدن به بهترین محتوای دریافتی تنظیم کند.

محل قرار گیری پردازنده، سنسورها، حافظه، مدار برق و باتری قابل شارژ در زیر لنزها تعبیه شده است. همچنین در تصویر طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل شیئی دیده می‌شود که به احتمال بسیار زیاد در نقش یک ریموت کنترلر ظاهر خواهد شد.

در مقایسه با رقیب دیرینه اپل در زمینه‌های مختلف تکنولوژی، باید گفت که اگر چه طرح هدست واقعیت مجازی موبایل اپل به تازگی منتشر شده و امتیاز مخصوصی را نیز از این بابت از آن خود کرده است، هدست واقعیت مجازی ساخت سامسونگ (Gear VR) و منطبق با گوشی‌های هوشمند مدت‌ها است که به بازار عرضه شده و اکنون در قفسه فروشگاه‌ها پیدا می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*