ابزار جدید توییتر

امکان فیلتر محتوای نامناسب و توهین‌آمیز با ابزار جدید توییتر میسر شد

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مردم به آسانی می‌توانند احساس تنفر، خشونت و تعصب خویش را بیان کرده و آن را به دیگران نسبت دهند. در این میان، شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، توییتر و فیسبوک نیز مسیر را برای این دسته از افراد هموار کرده و باعث رنجش بسیاری از کاربران شده‌اند. در حال حاضر، پست‌های آزاردهنده و نامناسب زیادی در شبکه اجتماعی توییتر وجود دارد و همین موضوع می‌تواند دلیل مناسبی برای ترک آن باشد. توییتر نیز با آگاهی از این موضوع، از توسعه ابزار جدیدی با امکان فیلتر محتوا خبر داده و تلاش دارد تا با این جریان منفی مقابله کند. تصور می‌کنید ابزار جدید توییتر تا چه‌اندازه می‌تواند کارآمد باشد؟

با ابزار جدید توییتر حتی امکان فیلتر هشتگ‌ها و شکلک‌های ایموجی نامناسب نیز وجود دارد

پیش از معرفی این ویژگی، کاربران برای مقابله با محتوای نامناسب، تنها قادر به بی‌صدا کردن (Mute) برخی حساب‌های کاربری بودند. اما به‌لطف وجود ابزار جدید توییتر ، امکان عبور از مطالبی که تمایلی به خواندن آن ندارید، وجود خواهد داشت. هر چند، شاید با خود بگویید ابزار جدید توییتر نمی‌تواند محتوای جامع و عمومی که در تایم‌لاین بسیاری از کاربران وجود دارد را حذف کند. اما باید بدانید که در به‌روزرسانی جدید، امکان فیلتر کردن هشتگ‌ها، شکلک‌های ایموجی و کلمات مختلف نیز وجود دارد.

ابزار جدید توییتر

 

ابزار جدید توییتر برای فیلتر محتوای توهین‌آمیز قرار است همراه با آپدیت جدید این نرم افزار در اختیار کاربران قرار بگیرند. به‌علاوه کاربران می‌توانند در صورت مشاهده محتوای نامناسب، آن را به‌شکل آسان‌تری نسبت به قبل ریپورت کند.

به‌گفته توییتر، این ویژگی جدید به‌دنبال درخواست بسیاری از کاربران اضافه شده و در آینده نیز آنها تمام تلاش خود را برای بهبود عملکرد شبکه اجتماعی توییتر به کار خواهند گرفت. همچنین تیم توسعه‌دهنده در حال آزمایش قوانین جدیدی برای به اشتراک‌گذاری محتوای توهین‌آمیز تاریخی و فرهنگی هستند.

توییتر اذعان داشته که ابزار جدید خود برای فیلتر کردن محتوای نامناسب را به‌زودی در اختیار تمامی کاربران قرار می‌دهد. اگرچه اضافه شدن این ابزار جدید یک به‌رزورسانی بزرگ به حساب نمی‌آید، اما وجود آنها می‌تواند استفاده از شبکه‌ های اجتماعی را جذاب‌تر از همیشه کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*