اندروید 7 برای گلکسی نوت 5

خبر خوش برای کاربران آخرین مدل سری نوت سامسونگ؛ توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ آغاز شد

عطش تمامی کاربران را برای دریافت جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید نمی‌توان نادیده گرفت، اما متاسفانه برخی از این انتظارها بیهوده بوده و هیچ ثمره‌ای نخواهند داشت، چرا که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند تنها پرچمداران خود را هدف ارائه به روز رسانی جدید قرار می‌دهند. به عبارت دیگر، تنها این سوگلی‌ها هستند که نسخه جدید اندروید را دریافت می‌کنند. سامسونگ به عنوان یکی از کمپانی‌های پیشرو در عرضه زود هنگام نسخه‌های جدید اندروید، اکنون تمامی تمرکز خود را بر روی دو پرچمدار کنونی‌اش یعنی گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج (Galaxy S7 & Galaxy S7 edge) قرار داده است، بلکه بتواند ضرر ناشی از شکست خوردن گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) را جبران کند. از همین رو، کاربران تقریبا آخرین مدل (موفق) سری نوت را فراموش شده می‌دانستند، تا این که خبر آغاز توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ (Galaxy Note 5) امید را به آنان بازگرداند.

آغاز توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵

سامسونگ مدتی است که توسعه اندروید نوقا برای دو گوشی آخر سری S را آغاز کرده و حتی نسخه بتا را نیز برای کاربران گوشی‌های گلکسی اس ۷ / اس ۷ اج ارائه کرده است. در مطالب پیشین به نحوه دریافت این آپدیت توسط اپلیکیشن Galaxy Beta Program اشاره شده و حتی تجریبات کاربران را بعد از کار کردن با اندروید ۷ بر روی گلکسی اس ۷ منتشر کرده‌ایم.

هفته گذشته خبر آغاز توسعه این نسخه از سیستم عامل اندروید برای دو گوشی پرچمدار فعلی سامسونگ، یعنی گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج (Galaxy S6 & the Galaxy S6 edge) پس از مدت‌ها انتظار میلیون‌ها کاربر این دو گوشی را خوشحال کرد. در حالی که همه آخرین مدل سری نوت را به خاطر خبط و خطای جدیدترین فرزند، طرد شده می‌پنداشتند، سامسونگ به تازگی خبر آغاز توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ را اعلام و کاربران این مدل را نیز خوشحال کرد. گفتنی است در این خبر، گلکسی تب اس ۲ (Galaxy Tab S2) نیز به عنوان دیگر مدل دریافت کننده اندروید ۷ اعلام شد.

به نظر می‌رسد توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ از دیگر اقداماتی است که در راستای جلب اعتماد مجدد مشتریان از سوی سامسونگ صورت گرفته تا شاید به این طریق بتوان توجه این شرکت به نیازهای کاربران را متذکر شد. توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ نشان می‌دهد این سری با وجود شکست خوردن یک مدل هنوز زنده است و بعید نیست که در آینده، مدل دیگری را از این سری را احتمالا با نام گلکسی نوت ۸ شاهد باشیم.

در نظر داشته باشید شروع توسعه اندروید ۷ برای گلکسی نوت ۵ ، به معنی امکان دریافت نسخه بتا و سپس نسخه اصلی آن به همین زودی نیست، بلکه حداقل چندین ماه تا ارائه این به روز رسانی‌ها زمان نیاز است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*