بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR

معرفی بهترین بازی‌های اندرویدی واقعیت مجازی برای هدست Gear VR + دانلود

نسخه اصلی هدست گیر وی آر (Gear VR) سامسونگ، موفقیت تجاری عظیمی را برای این شرکت به همراه داشت، به طوری که اکنون پس از گوگل کاردبرد، به عنوان پر‌فروش‌ترین هدست پلتفرم موبایل شناخته می‌شود. Gear VR هدست واقعیت مجازی قدرتمندی است که می‌توان با گوشی هوشمند مورد استفاده قرار داد، از همین رو طبیعی است تا بسیاری از کاربران موبایل به آن روی بیاورند. شاید بسیاری این هدست را تهیه کرده باشند، اما هنوز نقطه آغاز خوبی برای تجربه واقعیت مجازی با آن پیدا نکرده‌اند، از همین رو در ادامه به بررسی ۱۶ مورد از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR خواهیم پرداخت.

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR

به همراه عرضه هدست واقعیت مجازی موبایل سامسونگ، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های خوبی برای آن‌ ارائه شدند، اما با گذشت زمان، استقبال کاربران و در نتیجه روی آوردن توسعه‌دهندگان به این سمت، محتوای بسیار توانمندی اکنون برای Gear VR وجود دارند که تجربه سفر به واقعیت مجازی را از همیشه آسان‌تر می‌کنند. در لیست بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR می‌توانید بازی‌های پشتیبانی‌کننده از واقعیت مجازی را پیدا کرده و با نصب آن‌ها بر روی گوشی اندرویدی خود، در دنیای بازی غرق شوید.

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRDrop Dead

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRوحشت قرارگرفتن در دسته‌ای از زامبی‌ها که در صورت چیره‌شدن به شما، مرگتان را با خوردن اجزای بدنتان رقم می‌زنند سبب شده تا بازی‌های تیراندازی اول شخص زیادی در این سبک، مخصوصا برای واقعیت مجازی تولید شوند. در لیست بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR نام Dead Drop دیده می‌شود که ترس همیشگی جنگیدن با زامبی‌ها را تداعی می‌کند. این بازی از نظر گرافیک در واقعیت مجازی موبایل، جزو بهترین‌هایی است که تاکنون دیده شده و از جمله مزایای اصلی آن دنبال‌شدن یک داستان مشخص در روال بازی است.

شما در نقش یک مامور ویژه بوده و به سلاح‌هایی قدرتمند مجهز شده‌اید. به کمک یک DNA سفر در زمان (همانند بازی اساسینز کرید)، می‌توانید هنگام مرگ و یا انجام یک کار اشتباه، به زمان قبل برگردید. در Dead Drop به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، علاوه بر زامبی‌هایی که توانایی ذهنی خود را دست داده و از نفس کشیدنشان هدفی جز تبدیل کردن بقیه به زامبی ندارند، باید با دکتر ماندی (Dr. Monday) نیز به مبارزه بپردازید؛ همه چیز زیر سر این دکتر دیوانه و تحقیقات وحشتناک وی قرار دارد، اما خوشبختانه برخلاف بسیاری از بازی‌های زامبی محور، شخصیت اصلی بازی در مقابل دشمنان تنها نیست و یک پدر و دختر به عنوان شخصیت‌های خوب بازی در برخی فواصل و اتفاقات خاص به شما کمک می‌کنند.

از جمله ویژگی‌های فوق‌العاده Dead Drop انتقال برخی ارتعاشات ناشی از تحرکات بازی به کاربر است که به عقیده عده‌ای از کاربران جذابیت بازی و به عقیده بسیاری دیگر ترس بازی را بیشتر می‌کند. در نظر داشته باشید با روی سر قرار دادن هدست، تمامی دنیای اطراف شما، دنیای بازی می‌شود و زامبی‌ها را از چشم شخصیت اول بازی می‎بینید. شاید وقتی که یک زامبی شخصیت بازی را گرفته و تکان دادن‌ بدن وی به جسم شما نیز منتقل می‌شود، نظرتان درباره واژه “جذاب” تغییر کند! این بازی ۹.۹۹ دلار قیمت داشته و از دسته بازی پشتیبانی می‌کند، اما استفاده از آن اجباری نیست.

Land’s End

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRبازی‌های معمایی و پازل طرفداران خاص خود را دارند، با این حال تعقیب برای حل کردن معماهای داستان بازی در واقعیت مجازی ارزش یک بار امتحان کردن را برای همه دارد. دنیایی که Land’s End کاربر را به آن‌جا می‌برد، به اندازه‌ای جذاب است که سبب قرار گرفتن این بازی در لیست بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR شود.

همانند بسیاری دیگر از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، این بازی با وجود داشتن محیطی ساده و پیچیده نبودن، جذابیت فوق‌العاده‌ای با دادن دید تمام جهته و ۳۶۰ درجه‌ای خود ایجاد می‌کند. شبیه به دیگر بازی‌های معروف پازل معرفی شده پیش از این، کاربر برای فرار از یک جزیره منزوی و وهم‌آور تلاش می‌کند. این دنیا ترکیب رنگ ملایمی دارد، یعنی محیط بازی کاربر را از خود نمی‌ترساند، اما به هر حال فرار کاری نیست که از روی آرامش و آسودگی خاطر اتفاق بیفتد. با استفاده از تکان‌دادن سر از یک محل به محلی دیگر هدایت شده تا به این وسیله پازل‌ها را یک به یک برای از میان بردن موانع حل کنید. برای داشتن اشراف به دنیای اطراف، شدیدا به دیدزدن محیط پیرامون خود نیازمندید، اما خوشبختانه بر اثر انجام این کار سرگیجه نخواهید گرفت. این بازی ۵.۹۹ دلار قیمت داشته و به پد لمسی یا دسته بازی نیاز ندارد.

Keep Talking and Nobody Explodes

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRدر بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR موارد عجیبی نیز همچون بازی “Keep Talking and Nobody Explodes” (به صحبت کردن ادامه بده و هیچ کس منفجر نخواهد شد) به چشم می‌خورند. این بازی اگرچه چندنفره اجرا می‌شود، تنها به یک هدست نیاز دارد. شخصی که Gear VR را بر روی سر خود قرار می‌دهد، خنثی‌کننده بمب خواهد بود و در برابر خود یک بمب ساعتی را مشاهده می‌کند. دیگر کاربران بدون هدست ممکن است با استفاده از متدهای خنثی‌سازی (موجود در وب سایت BombManual.com) به بمب دسترسی پیدا کنند، اما خود آن را نمی‌توانند ببینند. در واقع وظیفه اصلی دیگر بازی‌کنان صحبت کردن با خنثی‌کننده اصلی حین اجرای فرآیند از کار انداختن بمب است.

“Keep Talking and Nobody Explodes” شاید به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، از لحاظ گرافیکی در سطج بالایی قرار نداشته باشد، اما یک بازی دسته‌جمعی فوق‌العاده بوده و این زمینه را برای شما فراهم می‌کند تا دیگر دوستانتان را نیز با دنیای بی‌حد و مرز واقعیت مجازی آشنا کنید. بازی ۹.۹۹ دلار قیمت داشته و با وجود پشتیبانی از گیم پد، استفاده از آن برای انجام بازی ضروری نیست.

Adventure Time: Magic Man’s Head Games

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRاین پلتفرمر مضحک، جالب، سه بعدی و سوم شخص، راه خود را به واقعیت مجازی نیز پیدا کرده و در کمال تعجب با پیشرفت خود در زمره بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR قرار گرفته است. اگر به بازی‌های ماجراجویانه علاقه‌مند باشید، “Adventure Time: Magic Man’s Head Games” (زمان ماجراجویی: بازی‌های جادویی در سر مرد) شما را مجذوب خود خواهد کرد. تمام کردن این بازی زمان زیادی طلب نکرده و در عرض یک ساعت می‌توان آن را به اتمام رساند، اما همین مدت زمان کوتاه نیز سراسر خنده و شادی خواهد بود. برای اجرای این بازی به گیم پد و پرداخت ۴.۹ دلار برای خرید آن نیازمندید.

بد نیست بدانید این سبک از جمله محبوب‌ترین سبک‌های اصلی بازی‌های رایانه‌ای است که باوجود ساده بودن و عدم نیاز به گرافیک بالا، کاربران زیادی را برای ساعت‌ها مشغول خود می‌کند. در این سبک بازی کننده مجبور به پرش از روی موانع مختلف و یا بالا رفتن از سدهای فیزیکی است. به عنوان یکی از بازی‌های محبوب و مشهور این سبک می‌توان از مجموعه بازی‌های ماریو (قارچ‌خور) نام برد.

Dreadhalls

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR در بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، قرار دادن کاربر در محیط‌های سراسر ترس و وحشت به وفور به چشم می‌خورد. به طور کلی حضور در مکان‌هایی که در حالت عادی برای ما غیرقابل دسترس بوده و یا حقیقتا جرات پای گذاشتن در آن‌ها را نداریم، تجربه‌ای است که توسط هدست‌های واقعیت مجازی به ما اعطا می‌شود. امتحان کردن سقوط از یک ارتفاع بلند و یا قرار داشتن در یک معبد قدیمی لا‌به‌لای موجودات عجیب در زندگی واقعی، احتمالا تبدیل به آخرین تجربه ما در دنیای فیزیک و ماده خواهد شد.

Dreadhalls را در لیست بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR به جرات می‌توان ترسناک‌ترین مورد عنوان کرد. شما در زندان‌ها، سیاه چال‌ها و راهروهای تاریک قدم برمی‌دارید، اما هدف وقت گذرانی نبوده و در واقع به دنبال راهی برای فرار هستید. با ظهور شیاطین بر سر راهتان، متاسفانه می‌فهمید که در این مکان تنها نبوده و به احتمال زیاد اطرافیانتان (در دنیای واقعی) را با جیغ‌های خود آشفته خواهید کرد.

از نکات فوق‌العاده جالب این بازی نیاز به ایستادن کاربر و چرخیدن به اطراف در دنیای واقعی است. با توجه با سبک بازی و قیمت ۴.۹۹ دلاری، Dreadhalls شدیدا به افراد شجاع و نترس پیشنهاد می‌شود. در نظر داشته باشید داشتن دسته بازی از جمله ضروریات اجرای بازی است.

Herobound

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR Herobound از جمله بازی‌های حماسی است که با دادن حق انتخاب به کاربر، زمینه را برای افزایش جذابیت بازی فراهم می‌کند. شما در نقش یک دیو کوچک بوده (زاویه دید سوم شخص) و در تلاشید تا دنیای را نجات دهید. در نخستین ورژن این بازی با نام Spirit Champion، با یک RPG تمام عیار مواجه هستیم. گفتنی است در Role Playing Game، کاربران آزادی عمل دارند و در این سبک شما در اغلب اوقات قادرید تا داستان بازی را تغییر دهید.

کاراکتر ماموریت والای خود را از روستای محل زندگیش آغاز کرده و بعد از نجات دادن آن، نجات کل دنیا را هدف خود قرار می‌دهد. محیط کارتونی بازی بسیار جذاب است و هیچ گونه ترس و وحشتی همراه ندارد. هدف نهایی بازی، بازگرداندن روح کینه‌جو ساخته شده از آتش به دنیای خودش است. ریشه دشمنان را با شمشیر خود برچینید و در این مسیر تکنیک‌های حرکتی و رزمی جدید بیاموزید. در داستان بازی با دیگر کاراکترها به صحبت خواهید پرداخت، پس در طرف خوب داستان تنها نیستید.

نسخه‌های دیگر بازی یعنی First Steps و Gladiator هستند و در واقع قسمتی رایگان از یک بازی ماجراجویی تمام عیار و کامل به شمار می‌روند. در Gladiator، کاربر می‌تواند با دوستان خود با استفاده از هدست واقعیت مجازی به مبارزه بپردازد. First Steps هم یک دموی رایگان بوده و با تست آن متوجه خواهید شد آیا Spirit Champion ارزش پرداخت ۹.۹۹ دلار را دارد یا خیر. هر سه بازی به گیم پد احتیاج دارند.

Viral

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRحس حرکت در فضایی بسته، بسیار جالب خواهد بود، مخصوصا این که در تلاش برای پرتاب توپ به سمت ربات‌هایی قرمز بوده و متلاشی شدن آن‌ها را تماشا کنید. قیمت Viral برابر ۴.۹۹ دلار بوده و به دسته بازی احتیاج دارد.

Darknet

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRاین بازی جذاب که در دسته‌بندی بازی‌های معمایی قرار می‌گیرد، دارای محیطی متفاوت بوده و از خطای چشم کاربر سو استفاده می‌کند. گرافیک آن هوشمندانه طراحی شده و با چند بار بازی کردن رفته رفته تبدیل به یک اعتیاد می‌شود. Darknet از گیم پد یا تاچ پد استفاده کرده و ۹.۹۹ دلار قیمت دارد.

Eve: Gunjack

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRاین بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، پیش از این در دیگر هدست‌های واقعیت مجازی یعنی وایو (Vive) و ریفت (Rift) نیز دیده شده بود و اکنون با کمی ساده‌سازی، پای خود را به دنیای موبایل باز کرده است. قرارگیری در فضای خارج از کره زمین و جنگیدن با دیگر موجودات در کهکشان، لذتی است که توسط Eve: Gunjack به کاربر داده می‌شود. هسته Eve: Gunjack تفاوت زیادی با بازی آتاری Space Invaders ندارد، اما قرارگیری در واقعیت مجازی و گرافیک بسیار بالا نقاط اصلی ایجاد تفاوت بین این دو بازی هستند. کاربر قادر است تا بعد از پرداخت ۹.۹۹ دلار هزینه بازی، به وسیله تاچ پد خود Gear VR و یا گیم پد بازی را اجرا کند.

Dragon Front

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRهمیشه در بازی‌های کامپیوتری، کاربر یک گیم پد به دست گرفته و کاراکترها را به جای خود به زمین نبرد می‌فرستد، اما اگر خود دوست‌دار قرار گرفتن در زمین نبرد و مدیریت کاراکترها در دل دشمن هستید، Dragon Front به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR به شما پیشنهاد می‌شود. Dragon Front به عنوان یک بازی کارت‌های کلکسیونی (CCG (collectible card game، رایگان بوده و نیازمند پرداخت درون برنامه‌ای است. استفاده از دسته بازی در آن با وجود پشتیبانی اجباری نیست.

Archer E. Bowman

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRالبته تجربه فوق‌العاده‌ای که بازی تیر و کمان The Lab در هدست وایو HTC به کاربر می‌دهد، با Archer E. Bowman غیرقابل مقایسه است، اما با این وجود هنوز این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR به شمار می‌رود، چرا که در یک محیط کارتونی و زاویه دید اول شخص، کاربر را به حفاظت از محیط اطراف در یک برج دیده‌بانی مجبور می‌کند. بارش تیر بر روی سر دیوها در واقعیت مجازی، لذت خاصی به کاربر خواهد داد. قیمت بازی ۴.۹۹ دلار بوده و بین انتخاب تاچ پد یا گیم پد حق انتخاب دارید.

Castlestorm VR

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRCastlestorm VR با وجود قرار داشتن در لیست بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، هنوز با نسخه اصلی که در هدست ریفت اجرا می‌شود فاصله زیادی داشته و به همین دلیل گرافیک آن به میزان زیادی دستخوش تغییر قرار گرفته است. در حالت کلی، پرتاب اشیا جنگی به طرف رو به رو در واقعیت مجازی تجربه فوق‌العاده‌ای است که در کلمه و جمله نمی‌توان آن را توصیف کرد. قیمت بازی ۹.۹۹ دلار بوده و استفاده از گیم پد از ضروریات اجرای آن است.

Smash Hit

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRSmash Hit شباهت زیادی با Viral دارد؛ رو به جلو حرکت کرده و توپ‌های فلزی را برای از میان برداشتن موانع بر سر راه، پرتاب کنید. این بار به جای ربات‌ها (در بازی Viral) قطعات شیشه‌ای در مقابل شما وجود دارند که در صورت خراب نشدن، از حرکت شما جلوگیری کرده و سبب نابودیتان خواهند شد. شاید نه در حالت عادی، اما در واقعیت مجازی حالت پرواز رو به جلو تجربه وصف‌نشدنی این بازی خواهد بود. انتخاب بین گیم پد یا تاچ پد بر عهده کاربر بوده و بازی تنها ۲.۹۹ دلار قیمت دارد.

Drift

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRدر همه بازی‌های تفنگی، یک گلوله از یک سلاح گرم خارج شده و دشمنان را از پای می‌اندازد، اما تفاوت اصلی Drift به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR ، قرار داشتن به جای گلوله در عوض شخص شلیک‌کننده است. سرعت پیشروی زمان را آهسته کنید، به اطراف خم شوید و از هر تکنیک که می‌توانید برای اصابت نکردن به بی‌گناهان و فرو رفتن در قلب متجاوزگران استفاده کنید. قیمت بازی ۹.۹۹ دلار بوده و بین بازی با گیم پد یا تاچ پد به کاربر حق انتخاب داده می‌شود.

Wands

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRWands در همکاری با شرکت آکولوس (Oculus) ساخته شده و کاربر را در یک دوئل جادوئی آنلاین با دیگر کاربران در سراسر دنیا قرار می‌دهد. در این بازی از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر به صورت فراماده منتقل شده و در لحظه برای رسیدن به نقطه‌ای بالاتر تلاش می‌کنید. Wands تنها ۵.۹۹ دلار قیمت داشته و می‌توانید آن را یا با گیم پد یا با تاچ پد اجرا کنید.

Esper 2

دانلود

بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VRمقایسه Esper 2 با بازی معروف Portal کمی نامنصفانه خواهد بود، با این حال هنوز Esper 2 به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید برای هدست Gear VR شناخته می‌شود. به لطف گیم پلی جذاب بازی قادرید تا از جای خود برخواسته و به حل معماهای مختلف بپردازید. قیمت بازی ۹.۹۹ دلار بوده و استفاده از دسته بازی در آن اجباری نیست، هر چند برای بهره بردن حداکثری از بازی، این کار شدیدا پیشنهاد می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. بچه ها یکی جواب بده میشه این بازی هارو به صورت free (مجانی) دانلود کنیم؟ از کجا؟چون الان من بازی dreadhalls رو میخوام اما این جا لینکشو گزاشتید باید بخریمش 🙁

  2. سلام نمیشه بازیها و فیلمهای مخصوص گیر وی آر و همون اوکولوس ک پولی هستن رو از درگاه ملت خرید؟؟؟؟؟

  3. چطوری بازی رو نصب کنم لینک دانلود کجای یه نفر جواب بده لطفااااا???

  4. سلام این بازی ها فقط رو همین هدست اجرا می شن؟؟یا فرقی نداره:؟؟؟