کدام گوشی هوشمند بهترین دوربین سلفی را دارد؟

به نظر می‌رسد که گوشی‌های هوشمند به گزینه‌ی اصلی افراد تبدیل شده‌اند، همان‌طور که اطلاع دارید در طول چند سال اخیر دوربین‌های اصلی پیشرفت بسیاری داشته‌اند. این روزها علاوه بر دوربین اصلی دوربین‌های سلفی هم بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته‌اند؛ امروز در گجت نیوز قصد داریم که بررسی کنیم بهترین دوربین سلفی متعلق به کدام گوشی هوشمند است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند بسیاری در بازار جهانی وجود دارد، البته گوشی‌های هوشمند پرچمدار به دلیل وجود سخت افزارهای قدرتمند و دوربین‌های باکیفیت بیش‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند. حال سوال اینجاست که کدام گوشی هوشمند بهترین دوربین سلفی را دارد؟ امروز در گجت نیوز قصد داریم که دوربین های سلفی چهار پرچمدار موجود در بازار باهم مقایسه کنیم و از میان آن‌ها دارنده بهترین دوربین سلفی را مشخص کنیم.

این مقایسه بین گوشی‌های هوشمند آیفون 7 پلاس، گلکسی اس 7 اج، ال جی V20 و سونی اکسپریا XZ است. اکنون بحث در مورد مشخصات دوربین، مگاپیکسل و اندازه آن‌ها است. در این مقایسه تمامی مشخصات دوربین و کیفیت آن‌ها مورد بررسی قرار داده خواهد شد.

در تصاویر نمونه گرفته شده که در ادامه آن‌ها را خواهید دید، از تنظیمات پیش‌فرض برای گرفتن آن‌ها استفاده شده است و تمامی تصاویر از یک جهت گرفته شده‌اند.

1 – چمن‌زار سبزتر به نظر می‌رسد

تصویر گرفته شده با آیفون 7 پلاس در گوشه بالایی سمت چپ، گلکسی اس 7 اج در گوشه بالایی سمت راست، ال جی V20 در قسمت پایینی راست و اکسپریا XZ در قسمت پایینی سمت چپ قرار گرفته شده است.

بهترین دوربین سلفی

این تصاویر نیاز به بررسی چندانی ندارند، اولین عکس با آیفون 7 پلاس گرفته شده که شادی و زنده بودن رنگ را نشان می‌دهد. آیفون 7 پلاس بهترین کیفیت را از لحاظ رنگ ارائه در تصاویر بالا ارائه داده است. عملکرد گلکسی اس 7 اج کاملا متفاوت است و رنگ‌ها را بسیار کسل‌کننده به نمایش در‌آورده است.

آن‌طور که پیداست گوشی هوشمند ال جی V20 عملکرد بهتری میان سه دستگاه اندرویدی دیگر دارد، رنگ پوست را صاف نشان داده و رنگ‌ها تقریبا زنده‌اند. گوشی هوشمند اکسپریا XZ هم برای عکاسی سلفی مناسب و مغقول است و دنیایی متفاوت تر از دیگر تصاویر را ایجاد کرده است. در این مرحله آیفون 7 پلاس بهترین دوربین سلفی را دارد

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دومسونی اکسپریا XZ
سومال جی V20
چهارمگلکسی اس 7 اج

2 – همان شخص، همان نور : تفاوت زیاد

بهترین دوربین سلفی

 

در تصاویر گرفته شده از یک شخص و از یک نور یکسان استفاده شده اما نتایج بسیار متفاوت است، اولین تصویر مربوط به آیفون 7 پلاس است که چشم انداز مناسبی را از چهره شخص و نور کلی ایجاد کرده است، علاوه بر این هر چهار گوشی چهار رنگ اصلی متفاوت را از صورت ارائه داده‌اند.

گلکسی اس 7 اج بازهم نا‌امید‌کننده بود و دوباره معرض تاریکی قرار گرفته است و بیش‌تر از سه تصویر دیگر مصنوعی به نظر می‌رسد. ال جی V20 بهتر است، اما بسیار دور از رتبه عالی است. اکسپریا XZ سونی بازهم برای عکاسی مناسب و معقول است، اما نمی‌توان درجه عالی را به آن داد. رنگ سفید صورت متمایل به آبی نشان داده شده است.

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دومسونی اکسپریا XZ
سومگلکسی اس 7 اج
چهارمال جی V20

3 – تفاوت چشم‌انداز

بهترین دوربین سلفی

 

از دوربین سلفی گوشی‌های هوشمند می‌توان استفاده‌های مختلفی کرد. این بار در مرحله سوم مقایسه از چشم اندازهای مختلفی برای هر دوربین استفاده شده بازهم تفاوت میان تصاویر هر چهار گوشی هوشمند به واضحی پیدا است. البته دیدگاه کاربران هم ممکن است در این باره فرق داشته باشد.

به صورت کلی چشم‌انداز هر تصویر باهم متفاوت است، اما آیفون 7 پلاس چشم انداز بهتری را ارائه داده و پرتره نزدیک‌تر به نظر می‌رسد. این تصاویر در فاصله یکسان گرفته شده که هر تصویر را به صورت جداگانه توصیف می‌کند.

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دومسونی اکسپریا XZ
سومال جی V20
چهارمگلکسی اس 7 اج

4 – سلفی دسته‌جمعی

بهترین دوربین سلفی

سلفی دسته‌جمعی هم یکی دیگر از نکاتی است که باید در مقایسه بهترین دوربین سلفی میان چهار پرچمدار جدید مورد توجه قرار گیرد. برای سلفی گرفتن دسته‌جمعی نیاز به چشم‌انداز وسیعی دارد، اما کدام یک از این پرچمدارها برای سلفی دسته‌جمعی مناسب است؟

در تصویر گرفته شده با دوربین سلفی گلکسی اس 7 اج حزئیات به صورت زبر پیداست و با سایه تیره مشکلی ایجاد نمی‌شود. به صورت کلی کیفیت مطلوبی را در سلفی دسته‌جمعی یا گروهی ارائه نمی‌دهد.

ال جی V20 لبه‌های نرمی را در تصویر ایجاد کرده و نسبت به گلکسی اس 7 اج ضعیف‌تر است. اکسپریا XZ سونی تمرکز زیادی را روی تشخیص چهره دارد و جزئیات به صورت دقیق در آن پیدا‌ست، اما رنگ پوست را متمایل به نارنجی نشان می‌دهد. آیفون 7 پلاس میان چهار گوشی هوشمند نام برده شده، بهترین کیفیت و بهترین چشم‌انداز را ارائه داده و رنگ‌های اضافی در تصویرگرفته شده با آن محو شده است.

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دوماکسپریا XZ
سومگلکسی اس 7 اج
چهارمال جی V20

5 – نگاه کارشناسی

بهترین دوربین سلفی

به تصاویر بالا نگاه کنید، این تصاویر با همان چهار گوشی هوشمند نام برده شده گرفته شده‌اند، جدا از بحث گسترده بودن گلکسی اس 7 اج تصویر را بسیار کارتونی نشان داده است. فقط دوربین آیفون بهترین حالت را به نمایش گذاشته است.

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دوماکسپریا XZ
سومال جی V20
چهارمگلکسی اس 7 اج

6 – داخل خانه

بهترین دوربین سلفی

همان‌طور که می‌دانید در تصاویر سلفی خارج از محیط خانه تفاوت‌های تکان‌دهنده بسیاری وجود داشت، اما در محیط خانه همه چیز متفاوت است.  تصاویر در زیر نور شدید چندان جذابیتی نداشتند، اما می‌توان گفت که تقریب همه تصاویر در محیط خانه کیفیت خوبی را به نمایش گذاشته‌اند.

رتبه بندی

اولآیفون 7 پلاس
دوماکسپریا XZ سونی
سومال جی V20
چهارمگلکسی اس 7 اج

جمع بندی

آزمایش‌های مختلفی برای انتخاب بهترین دوربین سلفی در میان چهار پرچمدارهای موجود انجام شد که تصاویر نمونه گویای همه چیز بودند. نمی‌توان گفت که کیفیت تصاویر دارای محدودیت خاصی است و این بحث می‌تواند یک موضوع بی‌پایان باشد، اما زمانی که تفاوت بین دوربین‌ها آشکار است همه چیز فرق خواهد کرد. اگر صادقانه بررسی کنیم، بسیاری از شرکت‌های سازنده موبایل توجه بسیاری به بهبود دوربین سلفی داشته‌اند.

به صورت کلی واضح بودن رنگ در تصاویر بحث مهمی است، اما متاسفانه سازندگان اندرویدی در سال جاری میلادی توجه چندانی به دوربین سلفی نداشته‌اند. واضح بودن جزئیات در گوشی‌های اندرویدی غیر قابل انکار است. اما اپل در آیفون 7 پلاس بهترین کیفیت را در دوربین سلفی ارائه داده است، در میان این چند گوشی هوشمند، آیفون وضوح بالاتری را ارائه داده است و به صورت کلی آیفون 7 پلاس دارای بهترین دوربین سلفی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

18 دیدگاه

 1. معلومه خیلی از آیفون جانبداری شده…
  حتی تصاویر هم اینو نشون میده…
  بنده تخصصم موبایله… ایفون حبابی بیش نیست که دوستان دوست دارن بزرگش کنن … فقط برنده
  آنجایی که پس زمینه مدنظر بوده … شخصی که عکس گرفته خودشو برای ایفون به بک گراند نزدیکتر کرده که نشون بده کیفیت تصویر پس زمینه در ایفون بیشتره …
  واقعا متاسفم که برای برندی که برای ایرانی جماعت هیچ ارزشی قایل نیست اینطور جانبداری میکنید…

 2. بنده مقاله رو مطالعه کردم، کاری به عکسها ندارم. نمیدونم متن اصلی در زبان انگلیسی چگونه است، اما بنظرم یه جورایی حس میشه خیلی از آیفون جانبداری شده. با این حال بنده که قصد خرید داشتم رفتم قیمت ها رو دیدم و فقط میتونم بگم این بی انصافیه….گوشیی که نزدیک به دوبرابر قیمت داره رو با بقیه مقایسه کنی….
  کجای دنیا وسیله ای رو اینطوری مقایسه میکنن؟

 3. محمد مهدی موسی پور

  در لیست این دوربین سلفی ها مدعی بهترین دوربین سلفی رو ندیدم منظورم A7 2017 هستش من این گوشی رو خریداری کردم با دوربین سلفی 16 مگاپیکسل سامسونگ و دوربین سلفی اون رو با همه گوشی هایی که شما ذکر کردیدمقایسه کردم چرا که دوستام همه گوشی های مدل بالا دارن وقتی دوربین های سلفی رو روشن کردیم و عکس گرفتیم دوستام رسما اعتراف کردن که تصویر های گرفته شده با دوربین های گوشی هاشون که عبارت بودن از S7 edge و v20 وexperia z2 و experia xz و iphon 7 و iphon7 plus در مقابل گوشی منA7 2017 بسیار غیر شفاف و تار اند

 4. اتفاقا ایفون از همه بدتر بود
  تصویر کاملا گویاست

 5. بابا دیگه مشخصه ایفون بالاتره. همه چی که به مگا پیکسل نیست تو همه عکسا مشخصه ایفون یه سر و گردن بالاتره

 6. درود. باید مقایسه را در شرایط برابر انجام داد.
  فاصله ی آیفون در اکثر موارد به سوژه خیلی نزدیکتر است.

  و در هر صورت، ممنون از زحمتتان.

 7. صد در صد xperia xz از همشون قوی تره چون رزولیشن 16 مگاپیکسل میده به عکس و کاملا wide اما آیفون با رزولیشن کمی که داره واقعا کیفیت خارقالعاده ای داره
  huawei mate 9 کیفیت بی نظیری داره
  lg و samsung ضعیف عمل کردن
  همچنین شرکت vevo گوشی تولید کرده به نام x9 plus که دوربین سلفی دوگانس یعنی یک 20 مگاپیکسل به همراه یک 8 مگاپیسلی که واقعا lord of selfies هستش.مطمنا همه اینارو قورت میده

  در بررسی دوربین ها می تونید تو سایت gsmarena عکس های حقیقی از گوشی ها رو ببینید و مقایسه کنید.

 8. ایفون انگار مهتابی وصله بهش
  v20 s7بهترن

 9. ال جی وی 20 بهتر از بقیه بود خدارو شکر کور هم نیستیم
  ولی اگه اچ تی سی 10 بود با لرزشگیر اپتیکال دوربینش همه رو له میکرد

 10. میگم بزرگوار ( مبین محمدی ) شما آیفون 7 پلاس خریدی ؟ مبارکت باشه .

  اما سونی XZ بهتر از همه بود . ولی متاسفانه من گوشی سونی XZ ندارم !! واقعیت عکسهایی که خودتون گذاشتین اینو میگه .

  • دوست عزیزم لطفا دقت کنین مقاله ترجمه شدس و لینک منبع موجوده
   لطفا الکی هم حاشیه سازی نکنید

   • سلام.ولله منم تو اکثر عکسا وضوحه سونی رو نسبت به آیفون بیشتر دیدم.بنظرم همه دوستان با من هم نظر باشن.ضمنا بقول یکی از دوستا کاش از htc10هم عکسی داشتیم.

   • منبع میشه چی خوب اونو همونی که عکس گرفته نوشته من گوشی فروشم همشو اماحان کردم ایفون ۷ اینطوری که این تبلیغش کرده نیست ال جی و سامسونگ از ایفون خیلی بالاهستند طرف فک کنم دستی نورشو بالا برده

 11. V20ازهمه بهتربود..

 12. Huawei پس چی ؟ اخه من یدونه دارم! 🙁

 13. xz
  همه رو که دوم زدین

 14. جای HTC 10 خالی بود

 15. Xz بهتر از آیفون بود.