فروش نوکیا به شرکت HMD

نوکیا زیر مجموعه HDM شد : فنلاندی ها با قدرت باز میگردند

شب گذشته فروش نوکیا به شرکت HMD به طور رسمی صورت گرفت تا برای 10 سال این برند گوشی های موبایل، تحت انحصار شرکت فنلاندی و قدرتمند اچ ام دی قرار گیرد. این شرکت طی یک رویداد خبری که در روز پنجشنبه برگزار شد، رسما اعلام کرد قصد دارد نخستین گوشی های هوشمند اندروید نوکیا را در نیمه نخست سال 2017 میلادی روانه بازار کند.

این خبر کمتر از شش ماه از عقد قرارداد همکاری و صدور مجوز استفاده برند نوکیا توسط این شرکت اعلام می‌شود تا پس از فروش نوکیا به شرکت HMD، انحصار نام تجاری این شرکت فنلاندی در حوزه گوشی های هوشمند و تبلت‌ها به مدت 10 سال آینده در اختیار آن‌ها قرار گیرد. وقتی به عقب بازگردیم، پیش از این شرکت مایکروسافت با خرید تجارت موبایلی نوکیا در سال 2013 میلادی، از برند تجاری نوکیا میزبانی می‌کرد و قرار بود تا سال 2024 میلادی، گوشی های آینده و طراحی آن‌ها را این شرکت فنلاندی  انجام دهد. همراه با اعلام رسمی این شرکت در روز پنجشنبه، تمام جزئیات مربوط به حق استفاده از نام نوکیا برای گوشی های هوشمند و تبلت های شرکت HMD اعلام شد.

نوکیا در یک بیانیه اعلام کرد:

HMD امروز رسما از تکمیل معاملات بین FIH Mobile Limited (یک شرکت تابعه از شرکت‌های هون های، فاکس کان و اچ ام دی) و مایکروسافت پرده برداشت. این بدان معناست که شرکت HMD خانه‌ی جدید گوشی های نوکیا خواهد بود. بر اساس این توافق، نوکیا حق امتیاز خودش از فروش هر گوشی و یا تبلت برند نوکیا را از شرکت اچ ام دی دریافت خواهد کرد که هر دو نام تجاری و حقوق مالکیت معنوی را پوشش می‌دهد.

فروش نوکیا به شرکت HMD

آیا فروش نوکیا به شرکت HMD باعث اوج گیری دوباره این برند خواهد شد؟

اچ ام دی ادعا می‌کند آن‌ها در حال کار بر روی طیف گسترده‌ای از دستگاه های مصرفی هستند که بر روی «نوآوری، کیفیت و تجربه» تمرکز خواهند داشت و با ویژگی‌های معروف گوشی های نوکیا (طراحی، استحکام بالا و قابل اطمینان) ادغام خواهند شد. در حال حاضر این شرکت حتی بسیاری از کارمندان سابق نوکیا را (که پس از خریداری به مایکروسافت منتقل شده بودند) برای هدایت مسیر تلاش‌های خود در بازارهای منطقه‌هایی نظیر هند، به استخدام درآورده است.

آرتو ناملا (Arto Nummela)، مدیرعامل شرکت اچ ام دی گلوبال در بیانیه‌ای اظهار داشت:

نوکیا یکی از معتبرترین نمادهای تلفن است و برای چندین سال محصولات آن‌ها در بازار می‌درخشیدند. شور و هیجان معرفی دوباره برند دوست داشتنی و مورد اعتماد تلفن های هوشمند مصرفی، بسیار لذت بخش است و مسئولیت هر کدام از آن‌ها با اچ ام دی خواهد بود.

لازم به ذکر است که بر اساس آخرین اخبار و شایعات شنیده شده، این شرکت قصد دارد طی برگزاری کنگره جهانی موبایل امسال از نخستین گوشی هوشمند اندرویدی برند نوکیا رونمایی کند. بر همین اساس، نام این گوشی “Nokia D1C” خواهد بود و در دو نسخه مختلف عرضه می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. It was so good