دزدی 5700 دستگاه آیفون

دزدی 5700 دستگاه آیفون توسط یکی از مدیران سابق فاکسکان!

آیفون یکی از گرانترین گوشی‌های هوشمندی است که تاکنون روانه بازار شده و ارزش بسیار بالای آن، می‌تواند افراد زیادی را برای دزدی وسوسه کند! براساس جدیدترین اطلاعاتی که خبرگزاری AsiaOne منتشر کرده، اوایل سال جاری یکی از مدیران ارشد سابق شرکت تایوانی فاکسکان (Foxconn) به اتهام دزدی 5700 دستگاه آیفون 5 و 5 اس بین سال‌های 2013 تا 2014 بازداشت شده بود و حالا در انتظار حکم دادگاه تایوان است!

اگر اتهام دزدی 5700 دستگاه آیفون Tsai اثبات شود، احتمالا 10 سال حبس در انتظار او خواهد بود

این مدیر تایوانی که به‌نظر Tsai نام دارد، مسئول یکی از دپارتمان‌های تست شرکت فاکسکان واقع در شهر شنژن (Shenzhen) بوده و این کار را به‌کمک 8 نفر از کارمندان خود انجام داده است. اگرچه در آن زمان تصور بر این بود که Tsai آیفون‌های اوراقی را دزدیده اما نهایتا گوشی های هوشمند اپل وارد بازار شهر شنژن شد و این مدیر ارشد 1.56 میلیون دلار به جیب زد!

بعد از حسابرسی‌های داخلی، نهایتا مدیران فاکسکان گزارش این دزدی را به مسئولین تایوان گزارش کردند و اوایل سال جاری بود که Tsai برای پاسخ دادن به پرسش‌ها وارد کشور شد. هم‌اکنون این مدیر سابق به قید وثیقه آزاد است و اگر مجرم شناخته شود، 10 سال حبس به علت خیانت در امانت در انتظار او خواهد بود.

البته این اولین باری نیست که مردم شاهد چنین رفتاری از سوی کارمندان شرکت فاکسکان هستند. سال 2014 نیز 5 نفر از کارکنان این شرکت برای دور زدن بازرسی امنیتی و خرید امکانات، رشوه‌ای 5 میلیون دلاری را از سوی تامین‌کنندگان دریافت کرده بودند که نهایتا لو رفتند و حکم 10 و سال و شش ماه حبس برای آنها صادر شد. اما آیا Tsai هم در دادگاه تایوان به خیانت در امانت محکوم می‌شود؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*